اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

آلوئه ورا

صادرات آلوئه ورا: 
دراین مقاله می خواهیم درباره آلوئه ورا صحبت کنیم، محصولی که طی چند سال اخیر در بازارهای جهانی به خوبی درخشیده است.

در حال حاضر تجارت آن رونق زیادی پیدا کرده و سود دهی آن بر سر زبان هاست، خیلی از مردم دوست دارند تجارت این محصول را شروع کرده و روی آن کار کنند.

اما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی، ندانستن اینکه منشا این محصول کجاست و چه تراکنش های جهانی در مورد آن در حال انجام است، فرصت های تجاری آلوئه ورا را نمی دانند و دوست دارند در مورد آن اطلاعات بیشتری به دست آورند.

این مقاله به همین موضوع اختصاص دارد و ما قصد داریم بیشتر در مورد این محصول صحبت کنیم، بازارهای تجاری آن را بشناسیم و برنامه بازاری آن را در ایران رشد دهیم، که اگرمی خواهید روی این محصول کار کنید استارت خوب و موفقی داشته باشید.

آلوئه ورا

موارد استفاده از آلوئه ورا:
طی چند سال اخیر این محصول در بازارهای جهانی شهرت زیادی پیدا کرده است، اما در نظر داشته باشید این محصول در طب سنتی ایران همیشه استفاده می شده و اخیرا اسم آن عوض شده است، قبلا این محصول را با اسامی مثل صبر زرد طبی، شبیان یا شاخ بزی در طب سنتی استفاده می کردیم.

ولی در چند سال اخیر با اسم جدید دیگری به نام آلوئه ورا و با مشخصات جدید وارد بازارهای جهانی شده و مصارف بسیار زیادی دارد.اغلب این محصول در تولید داروهای مختلف استفاده می شود و آن را به عنوان یک گیاه دارویی در بازارهای جهانی می شناسند و از آن یاد می کنند.

آلوئه ورا فرآورده های بسیار زیادی دارد و برای تولید انواع محصولات آرایشی و بهداشتی از قبیل کرم ها، ژل‌های مختلف، شامپو، صابون و مواردی از این دست استفاده می شود. همچنین مصارف پزشکی خیلی بالایی دارد، چرا که خاصیت های درمانی شگفت انگیزی از آن دیده شده است.

همان طور که گفتیم از قدیم در طب سنتی ایران مورد استفاده بوده، اما با آن اسامی و اشکال زیاد مورد توجه قرار نمی گرفته که اخیرا برای بهبود استفاده از آن کارهای زیادی روی آن انجام شده است. طبیعتا این مصارف و کاربردهای خاص و فراوان آن باعث شده اهمیت تجاری آن افزایش پیدا کند.

آلوئه ورا

یکی از عمده ترین کاربردهای آن در مصرف خانگی استفاده از گیاه و فرآورده های آن، از جمله در تولید غذا و خوراکی های مختلف است.

حتی از گیاه آلوئه ورا به عنوان گیاه تزیینی در منازل استفاده می کنند و بسیار شیک و زیباست. مهم ترین فرآورده ای که می توانیم از آن به دست آوریم ژل آلوئه ورا است که این محصول به قدری کاربرد پیدا کرده که محصولی مستقل از گیاه است.

چرا که آمارهای تجاری و تراکنش های صادراتی و وارداتی آن به قدری عالی بوده که خارج از محدوده گیاه آلوئه ورا می توانیم در موردش صحبت کنیم. چرا که مصرف ژل نسبت به خود گیاه بالاتر رفته و مصارف دارویی و پزشکی آن از مصرف خود گیاه آلوئه ورا راحت تر است.

آلوئه ورا

بررسی آمار فروش ژل آلوئه ورا:
در بازارهای جهانی آمار وارداتی این محصول بالاتر از 2٫5 میلیارد دلار بوده که عدد بسیار بالایی است.
ما می خواهیم بررسی کنیم که سهم هر کشور از این آمار چه مقدار است و کشور ما در اینجا چه سهمی دارد.

وقتی درباره این جامعه آماری 2٫5 میلیارد دلاری بررسی می کنیم، به بزرگ ترین وارد کننده های آن از جمله کشورهای آلمان، آمریکا، کره جنوبی، فرانسه، ژاپن و ایتالیا می رسیم.

هر کدام از این کشورها به طور یکسان بیشتر از 100 میلیون دلار واردات دارند، که آمریکا به تنهایی 770 میلیون دلار واردات دارد که آمار بسیار خوبی است و یکی از بزرگ ترین واردکنندگان ژل آلوئه ورا به حساب می آید.

بررسی این آمارها بسیار اهمیت دارد، چرا که برای شروع کار باید مشتری های خود را بشناسید و بدانید که هر کشوری چه مقدار و با چه قیمتی خریداری می کنند.

آمریکا برای هر تن آلوئه ورا حدود 33 هزار دلار، کره 13 هزار دلار به ازای هر تن، آلمان 33 هزار دلار، ژاپن 24 هزار دلار و فرانسه 8 هزار دلار هر ساله آلوئه ورا خریداری می کنند.

امروزه آلمان بالاترین مبلغ را برای خریداری آلوئه ورا پرداخت می کند، البته درست است که آمریکا بزرگ ترین وارد کننده است اما مبلغی که آمریکا برای خرید می پردازد با میانگین قیمت جهانی آن، که تقریبا 17 هزار و 500 دلار به ازای هر تن است برابری می کند.

که اگر همین رقم را با قیمت امروز دلار ضرب کنیم و به ریال تبدیل کنیم، رقمی سرسام آور برای خرید یک تن آلوئه ورا است. پس بازارهای جهانی آن مستعد برای واردات این محصول است. اما کشورهای همسایه و اطرافمان هم واردکنندگان خوبی برای این محصول هستند، به عنوان مثال امارات 14 میلیون دلار برای واردات آن پرداخت می کند.

عراق 10 میلیون دلار، ترکیه و عربستان هر کدام 7 میلیون دلار خریداری می کنند. و جالب است بدانید کشور خودمان ایران سالانه 6 میلیون دلار واردات ژل آلوئه ورا دارد، که این نشان می دهد ما از واردکنندگان این محصول هستیم.

یکی از بزرگ ترین مشکلات ما در خصوص آلوئه ورا این است که متاسفانه ما تکنولوژی پرورش آن را نداریم، ما هنوز تکنولوژی تبدیل گیاه به ژل آلوئه ورا را نداریم یا در حال حاضر به صورت انبوه در کشورمان استفاده نمی شود.

همین موضوع باعث شده که کشورمان جز واردکنندگان آن محصول در منطقه باشد، ولی در مورد صادرات گیاه الوئه ورا پیشرفت خوبی داشته ایم.

آلوئه ورا

کشورهای صادرکننده آلوئه ورا:
در راس همه صادرکنندگان کشور چین قرار دارد، که 2 میلیارد و 700 میلیون دلار صادرات دارد که مجموع صادرات و واردات آن از 5 میلیارد دلار می گذرد که رقمی عالی برای بازار جهانی و برای کسانیست که می‌خواهند تجارت را آغاز کنند.

چین با 790 میلیون دلار بزرگ ترین صادر کننده این محصول به حساب می آید و تولیدات بسیار خوبی دارد که با بهره گیری از تکنولوژی فرآوری این محصول به خوبی کار می کند.

در کل چین با کار کردن روی محصولات بهداشتی و درمانی حاشیه سود بالایی برای خود فراهم کرده است.
بعد از چین، هند با 250 میلیون دلار در رتبه دوم صادرات آلوئه ورا در جهان قرار دارد، که اختلاف بزرگی بین صادرات چین و هند هست، چرا که از 790 میلیون به 250 میلیون دلار رسیده است.

می توانیم از این موضوع بهترین استفاده را داشته باشیم، نه برای اینکه روی واردات ژل از چین کار کنیم بلکه می توان گیاه آلوئه ورای چین را ما فراهم کنیم و به چین گیاه آلوئه ورا صادر کنیم تا آن ها کار فرآوری را روی آن انجام دهند.

چرا که از آمارهای صادراتی ما مشخص می شود یکی از واردکنندگان خوب برای کالاهای ما کشور چین است، پس ما ظرفیت تجارت با کشورهایی که خودشان بزرگ ترین صادرکننده هستند را داریم.

آمریکا در حالی که وارد کننده بزرگی است صادرکننده هم می باشد، که 230 میلیون دلار در یک سال گذشته صادرات داشته است، که نشان می دهد بخشی از واردات خود را در غالب اکسور به کشورهای دیگر صادر می کند.

آلمان هم قبلا جز واردکنندگان بزرگ بوده اما در عین حال 210 میلیون صادرات را هم انجام می دهد.

اسپانیا 140 میلیون دلار و ایتالیا 80 میلیون دلار صادرات آلوئه ورا در یک سال داشته اند.

آلوئه ورا

بررسی قیمت های صادراتی آلوئه ورا:
چین برای هر تن 33 هزار دلار بالاترین قیمت را عرضه کرده، چرا که بزرگ ترین صادرکننده این محصول است و هر قیمتی پیشنهاد بدهد خریداری می کنند.

هند 16٫5 هزار دلار برای هر تن قیمت تعیین کرده، که تقریبا می توان گفت نصف قیمت چین را ارائه داده و در این مورد رقابت سنگینی را با چین آغاز کرده است.

که رقابت این دو کشور می تواند به نفع کشورهایی که وارد یا صادر می کنند باشد، که البته تعیین قیمت با توجه به نوع محصول و کیفیت های مختلف آن می تواند فرق داشته باشد.

همچنین می توان بر اساس آنالیزهای مشخص شده قیمت گذاری کرد و با توجه به این که بزرگ ترین صادرکنندگان آن چین، هند هستند تعیین قیمت، بیشتر بر عهده این دو کشور است.

قیمت گذاری می تواند نوسان زیادی داشته باشد همانطور که گفتیم 33 هزار با 16٫5 هزار دلار خیلی متفاوت است و این نشان می دهد خیلی هم فروش در بازار های جهانی سخت نیست.شما می توانید مواد اولیه ژل را به کشورهای صدر تولید کننده آن ارائه دهید و با هر قیمت دلخواهتان صادر کنید.

چرا که این کشورها سعی دارند در صادرات جهانی در راس باشند و چون در رقابت هستند نمی خواهند جایگاه خود را از دست بدهند و شما می توانید تامین کننده مواد اولیه برای آنها باشید.

اعتقاد ما در بحث صادرات بر این است که مواد اولیه توسط کشورهای دیگر به راحتی تامین می شود آنچه که می تواند برای ما بازارهای جدیدی را فراهم کند و از طرفی ارزش افزوده زیادی را به همراه داشته باشد، فرآورده های محصولات مختلف است.

برای گیاهی مثل آلوئه ورا که در بازار جهانی به خوبی در حال رشد است، فرآورده ای مثل ژل آلوئه ورا می تواند محصول تاپ و شومیز باشد پس نیاز بود که بیشتر در موردش صحبت می کردیم.

آلوئه ورا

تجارت گیاه آلوئه ورا:
ما جز واردکنندگان خوب ژل آلوئه ورا هستیم اما روی صادرات گیاه این محصول هم می توان کار کنیم در یک سال گذشته عددی بین 7 میلیارد و 700 میلیون دلار برای صادرات و واردات این محصول ثبت شده است.
در بین صادرکنندگان گیاه آلوئه ورا هلند توانسته به تنهایی 4 میلیارد دلار صادرات داشته باشد که تقریبا نیمی از بازار را به خود اختصاص داده است.

برای هر تن 2800 دلار قیمت تعیین کرده است و مانند چین در بحث صادرات ژل آلوئه ورا، هلند در بخش گیاه آن به خوبی کار کرده و بازارهای جهانی را به دست گرفته و این کشور تعیین کننده قیمت گیاه آلوئه ورا است.

علی رغم تمام این موضوعات، کشور آلمان هم برای هر تن گیاه آلوئه ورا 1700 دلار قیمت تعیین کرده است، که تصمیم دارد با کاهش قیمت بازار را به دست بگیرد و با هلند رقابت کند، که البته رقابت کردن با کشور هلند غیر قابل انجام است چرا که حدود نیمی از بازار را در اختیار دارد.

آلوئه ورا

آمار صادرات گیاه آلوئه ورا از ایران:
صادرات ایران در سال گذشته حدود 15 میلیون دلار بوده، که در مقابل 4 میلیارد دلار هلند مبلغ بسیار ناچیزی است.

اما علت این ضعف در چیست؟ در ایران این محصول تولید می شود و افراد زیادی تمرکز خود را روی آن قرار داده اند ولی باز هم نمی توانیم در بازارهای جهانی پیشرفت بزرگی داشته باشیم؟

آلوئه ورا

سه علت عمده آن از این قبیل است:
 ما بازار هدف را به درستی تعیین نکرده ایم:

 • یعنی برای صادرات آن به سراغ کشورهای دیگری که سایر محصولات را از ما خوب خریداری می کنند می رویم مثل عراق، افغانستان یا سوریه.
 • شاید این کشورها مصرف کننده خوبی برای این محصول نیستند، یا اگر آمار وارد کردن آلوئه ورا در این کشورها را بررسی کنیم آمار خوبی ندارند.
 • چرا که به آن احتیاج ندارند و بیشتر فرآورده آن را وارد می کنند، مثل ژل آلوئه ورا یا محصولات بهداشتی و آرایشی آلوئه ورا.
 • ممکن است کشور روسیه بتواند از گیاه آلوئه ورا فرآورده ای تولید کند، اما کشورهای اطرافمان این تخصص و امکانات را فعلا در اختیار ندارند.
 • کشور ترکیه هم که تقریبا اروپایی حساب می شود، ژل آلوئه ورا وارد می کند و به دنبال محصول نوع گیاهی آن نیست.

آلوئه ورا

 تخصص و تکنولوژی فرآورده کردن آن را نداریم:

 • ما به علت نداشتن این تکنولوژی نمی توانیم به شکل حرفه ای وارد صادرات آلوئه ورا شویم.
 • یکی از بزرگ ترین مشکلات ما این است که هیچ وقت روی بسته بندی و sorting به خوبی کار نکرده‌ایم.
 • به عنوان مثال در محصولاتی مثل سیب زمینی، پیاز، هندوانه و … چیزی به نام بسته بندی اصولی و صحیح و زیبا نداریم.
 • Sorting به معنی بسته بندی محکم و عالی و زیبا نیست، در بازارهای جهانی یعنی تمامی محصولات یک دست باشند.
 • که ما در این زمینه ضعیف عمل می کنیم و در گیاه آلوئه ورا هم نمی توانیم بسته بندی شکیل ایجاد کنیم وsorting مناسبی داشته باشیم، اینکه همه یک دست و به یک شکل و برش در اختیار مشتری قرار بگیرد را رعایت نمی کنیم.
 • در پرورش و بسته بندی به درستی عمل نمی کنیم، در بسیاری از کشورها از فناوری هایی
 • استفاده می کنند که محصولاتشان همگی در یک رنج و شکل پرورش پیدا کند.
 • ما در کشورمان متاسفانه فناوری پرورش محصولات به یک شکل را نداریم، چرا که اگر آن را رعایت کنیم تلفات زیادی خواهیم داشت و همین موضوعات باعث می شود که در بازارهای جهانی به خوبی پیشرفت نکنیم.
 • مشتری ها در سراسر جهان به دنبال محصولات یک دست و با کیفیت خوب هستند، اگر بتوانیم چنین محصولاتی تولید کنیم قطعا از ما خرید خواهند کرد.

آلوئه ورا

 نمی توانیم در بازارهای جهانی به خوبی خود را معرفی کنیم:

 • ما در کشورمان ظرفیت تولید انواع محصولات را داریم، که به این معنی نیست هر چه در کشور تولید می کنیم در بازارهای جهانی مصرف می شود.
 • در اصل بیشتر این محصولات در کشور خودمان به مصرف می رسد که اصلا سودی ندارد و در مقابل حاشیه سود صادرات جهانی ناچیز و غیر قابل مقایسه می باشد.
 • برند سازی درستی برای محصولات انجام نمی شود و به فرض اینکه اگر بهترین محصول را هم تولید کنید، ولی تبلیغات و برند سازی صحیح برای دیده شدن نداشته باشید نمی توانید فروش داشته باشید.

اگر در این زمینه به خوبی عمل کنید و ایران را هم در بازار جهانی به عنوان یک کشور تامین کننده آلوئه ورا معرفی کنید و قیمت مناسبی هم نسبت به دیگر کشورها پیشنهاد کنید قطعا واردکنندگان به سمت ما خواهند آمد.

چرا که در این زمینه قیمت مهم تر از کیفیت است و ما هم ظرفیت ارائه قیمت پایین را داریم. ظرفیت تولید این محصول در کشورمان بسیار زیاد است، افراد زیادی هستند که در زمینه تولید آن کار می‌کنند و دوست دارند که فعالیت خود را ادامه دهند.

حتی اگر تولید آن در ایران به میزان کافی نیست می توانید از کشورهای همسایه و دیگر ممالک خریداری کنید و به تاجران دیگر در سراسر جهان بفروشید. پس دست ما در تجارت الکترونیک بازتر است، هم در مورد محصول خامی مثل گیاه آلوئه ورا و هم در مورد فرآورده ای مثل ژل این محصول ظرفیت زیادی وجود دارد.
درتجارت الکترونیک به عنوان یک واسط اصلا اهمیتی ندارد یک کالا از کجا تامین و به کجا ارسال می شود، در این جا به جایی می توانید با تجارت سود بالایی را کسب کنید.

آلوئه ورا

برای اینکه در بازارهای جهانی، این محصول را به خوبی معرفی کنید و به فروش برسانید می توانید با مشاورین ما در مجموعه آرادبرندینگ ارتباط بگیرید تا در انتخاب یک محصول خوب و پیدا کردن بازارهای این حوزه قوی تر و حرفه ای تر عمل کرده و تجارت بی دغدغه و راحت تری را تجربه کنید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>