اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شلغم

صادرات شلغم:
شلغم نوعی سبزی ریشه ای است به رنگ سبز و سفید یا بنفش. شلغم نه تنها از نظر داشتن ویتامین و خواص معدنی اش ارزنده است، بلکه از حیث سایر ویژگی های غیر غذایی هم سرآمد بوده و در زمره سبزی‌های مهم شمرده می شود. به همین دلیل صادرات شلغم با توجه به وضعیت اب و هوایی مناسب ایران می تواند مورد توجه تاجرین قرار گیرد.

شلغم در خانواده سبزیجاتی نظیر کلم بروکلی، کلم بروکسل، کلم برگ و خردل قرار می گیرد.شلغم گیاهی بومی اروپا و آسیای مرکزی است که هنوز هم در زمین های وسیع، یا در کنار جویبارها به صورت وحشی می‌روید.

رومی های باستان و مردم اروپا در سده های میانه شلغم مصرف می کردند. این انگلیسی ها و فرانسوی ها بودند که آن را وارد قاره آمریکا کردند. امروزه، شلغم در بسیاری از نقاط دنیا، از جمله: ایالات متحده و کانادا کشت می شود که کالیفرنیا و نیوجرسی بیشترین میزان تولید را دارند.

چین بیشترین میزان صادرات شلغم در جهان با 26 درصد و 368,201 هزار دلار در بازار جهانی انجام می دهد. هلند، آمریکا، اسپانیا و بلژیک به ترتیب در رتبه های بعدی صادرات این محصول قرار دارند.
در نمودار کشورهای واردکننده شلغم آلمان اولین رتبه در بازار جهانی را دارد. آمریکا، کانادا، روسیه و فرانسه در رتبه های بعدی قرار دارند.

ویتنام و روسینه هم رشد مثبت یکساله و هم پنج ساله داشته اند. هلند، آمریکا، آلمان و فرانسه دارای بازار رو به رشد در پنج سال اخیر بوده اند.

ویژگی های شلغم با کیفیت:

  1. شلغم باید پر باشد؛ بنابراین اگر وسط آن شل باشد و با فشار انگشت فرو برود، پلاسیده و مانده است و چنانچه پخته و مصرف شود، تولید نفخ می کند.
  2. پوست خارجی شلغم باید براق و شفاف باشد.
  3. شلغم باید سنگین باشد و وقتی وسط آن را بریدید، درونش روشن و شفاف باشد.

شلغم

بر اساس تحقیقات و بررسی های دانشمندان، هر صد گرم شلغم دارای 35 کیلو کالری انرژی، 1 گرم پروتئین، 7 گرم قند، 2/0 گرم چربی، 1/1 گرم فیبر، 45 میلی گرم گوگرد، 280 میلی گرم پتاسیم، 60 میلی گرم کلسیم، 36 میلی گرم ویتامینC است، همچنین صد گرم برگ شلغم دارای 36 کیلو کالری انرژی، 3 گرم پروتئین، 4/0 گرم چربی، 5/5 گرم قند، 2/1 گرم فیبر، 55 میلی گرم گوگرد، 375 میلی گرم پتاسیم، 260 میلی گرم کلسیم، 60 میلی گرم فسفر، 9 میلی گرم سدیم، 4/2 میلی گرم آهن و 40 میلی گرم ویتامینC است.

عراق، روسیه، امارات، عمان، تایلند، ارمنستان، سوریه، مالزی، ویتنام، گرجستان، آذربایجان، هنگ کنگ چین و آلمان همگی دارای پنانسیل بالا برای صادرات شلغم می باشند.

بیشترین ظرفیت و پتانسیل صادراتی برای صادرات شلغم با توجه به ظرفیت بازار و روابط تجاری آسان را کشورها عراق، روسیه و امارات دارا هستند.

ایران نزدیکترین ارتباط صادراتی را با ارمنستان دارد. بازار روسیه بیشترین ظرفیت تقاضا را برای صادرات شلغم دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>