اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بیمه موتور سیکلت

دارندگان موتور سیکلت باید بدون تأخیر اقدام به دریافت بیمه موتور سیکلت کنند در غیر این صورت مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور سیکلت خواهند شد. این جریمه به صورت روزشمار محاسبه شده و باید به شرکت بیمه پرداخت شود. همچنین خرید و فروش موتور سیکلت بدون بیمه شخص ثالث امکان پذیر نیست.

پلیس راهنمایی و رانندگی موتور سیکلت هایی که فاقد بیمه شخص ثالث باشند و یا از تاریخ سررسید بیمه آنان گذشته باشد را در صورت مشاهده توقیف خواهد کرد و تا زمان تهیه بیمه نامه در پارکینگ پلیس خواهد بود که در این صورت دارنده موتور سیکلت باید بیمه نامه را دریافت کرده و جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت را نیز پرداخت کند و از طرفی برای ترخیص موتور سیکلت خود نیز باید هزینه ای را به پلیس راهنمایی و رانندگی پرداخت کند.

طبیعی است با پایان بیمه نامه، اگر حادثه ای رخ دهد بیمه گزار مسئول پرداخت همه خسارات خواهد بود همچنین اگر بیمه گزار با تاخیر اقدام به تمدید بیمه نامه کند، تا زمان فعال شدن بیمه نامه جدید اگر خسارتی ایجاد کند باید همه مبلغ خسارت را شخصاً پرداخت نماید؛ حتی اگر مدت زمان ابطال بیمه نامه قبلی تا بیمه نامه جدید چند ساعت باشد.

جریمه دیرکرد موتور سیکلت چقدر است؟

جریمه دیرکرد موتور سیکلت به ازای هر روز تأخیر در تمدید شامل مبلغ یک روز از ارزش بیمه نامه است. محاسبه جریمه دیرکرد موتور سیکلت تا 365 روز است و بیشتر از این میزان را همان مقدار 365 روز و یا یک سال محاسبه می کنند و بیشتر از آن نخواهد شد.

تأثیر جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت در نرخ بیمه نامه

جریمه دیرکرد موتور سیکلت به صورت روزشمار محاسبه شده و در نرخ نهایی بیمه نامه تأثیر خواهد داشت اما نرخ بیمه موتور سیکلت به عوامل مختلف دیگری مانند تعداد سیلندر موتور سیکلت، مدل موتور سیکلت یا همان سال ساخت آن، نوع کاربرد و شکل آن که به صورت دوچرخ، سه چرخ و سایدکار باشد و همچنین گازی و یا دنده ای بودن آن نیز بستگی دارد. همچنین در صورت عدم خسارت، مشمول دریافت تخفیف عدم خسارت نیز خواهد شد.

جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت در هر صورت محاسبه شده و باید توسط بیمه گزار پرداخت شود. جریمه دیرکرد ربطی به تخفیف عدم خسارت ندارد و هرکدام به طور جداگانه در نرخ بیمه موتور سیکلت محاسبه خواهند شد. مقدار جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت در جدول زیر قابل مشاهده است.

بیمه موتور سیکلت

زمان مناسب جهت تمدید بیمه موتور سیکلت

برای جلوگیری از جریمه دیرکرد موتور سیکلت بهتر است آن را در موعد مقرر تمدید کنید. بهترین زمان برای تمدید بیمه نامه هفته پایانی از تاریخ سررسید بیمه نامه است چرا که بیمه نامه پس از ثبت از ساعت 00:00 روز بعد فعال خواهد شد و تا همین ساعت از آخرین روز مدت قرارداد ادامه خواهد داشت.

اقدام به تمدید بیمه نامه در روز آخر ممکن است باعث شود که تا زمان فعال شدن بیمه نامه جدید، بیمه گزار مدت زمانی بدون بیمه باشد که در این صورت اگر در این فاصله زمانی دچار سانحه شود، پرداخت همه هزینه ها به عهده بیمه گزار خواهد بود.

خشش جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت

جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت به هیچ عنوان قابل بخشش و یا تخفیف نیست. تنها در صورتی این امکان وجود دارد که دستور از سوی مراجع ذی ربط مانند راهنمایی و رانندگی کشور صادر شود و مطابق قوانین ابلاغ شده از این نهادها، تخفیف و یا موارد بخشش بیمه شخص ثالث اعمال شود.

شرکت های بیمه ممکن است در دوره های زمانی خاص و یا به مناسبت های مختلف، برای تمدید و یا خرید بیمه موتور سیکلت، درصدی تخفیف قائل شوند که این البته ربطی به جریمه دیرکرد ندارد اما بیمه گزار در صورت داشتن شرایط می تواند از این تخفیف ها نیز استفاده کند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>