اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بیمه حوادث سربازان

دوره سربازی اگرچه پرخاطره اما گاه سخت و خطرناک است. محل خدمت سربازان، نوع فعالیت هایی که انجام می دهند، ارتباط مستقیم با اسلحه و مواد منفجره و دچار شدن برخی سربازان به افسردگی آنان را در معرض خطراتی جدی قرار می دهد. سربازان بخشی از نیروهای مسلح کشور محسوب می شوند و به همین دلیل به محض ورود سرباز به یگان های خدمتی، مشمول قوانین نیروهای مسلح می شوند و می توانند از مزایای در نظر گرفته برای این نیروها مانند حقوق و بیمه حوادث بهره مند شوند.

بیمه حوادث سربازان وظیفه می تواند در مواقع بحران بسیار کمک کننده باشد. همه پسرها می خواهند این مرحله از زندگی را به سلامت بگذرانند. علاوه بر همه احتیاط هایی که باید انجام داد شناختن بیمه حوادث سربازان وظیفه نیز به شما کمک می کند تا هرچه بیشتر با حقوق خود آشنا شوید.

بیمه حوادث، همراهی برای روزهای سخت

بیمه حوادث همان طور که از نام آن پیداست مربوط به حوادثی می شود که جان بیمه گزار را تهدید می کند. مطابق بیمه حوادث اگر بیمه گزار در مدت زمانی که بیمه نامه معتبر است دچار آسیب، نقص عضو و یا فوت بر اثر حوادث شود، به او و یا خانواده او غرامت پرداخت می شود.

حوادث پیش آمده باید تحت پوشش بیمه نامه باشند. غرامت پرداخت نیز مبلغی است که مطابق با هزینه های پزشکی بیمه گزار، درصد ازکارافتادگی و یا دیه شخص در آن ماه و سال است. بیمه حوادث سربازان وظیفه از همین نوع بیمه نامه است.

بیمه عمر و حوادث برای نیروهای مسلح

بیمه عمر و حوادث یکی از خدمات بیمه ای برای نیروهای مسلح است که قانون آن به سال 1335 برمی گردد و افراد بیمه گزار که همان کارکنان نیروهای مسلح بودند با پرداخت حق بیمه می توانستند از مزایای این بیمه نامه استفاده کنند. در پایان قرارداد نیز 1.5 برابر حق بیمه های پرداخت شده به عنوان سرمایه بیمه عمر به آن ها پرداخت می شد که این مورد بعدها با تصویب شدن قوانین جدید لغو شد.

سربازان وظیفه نیز تحت پوشش بیمه عمر و حوادث که اصطلاحاً به آن بیمه حوادث سربازان نیز می گویند قرار می گیرند و در طول خدمت وظیفه خود در صورت نیاز می توانند از خدمات آن استفاده کنند.

بیمه عمر و حوادث، بیمه نامه ای با مزایای بیشتر

اگر بخواهیم توضیح بیشتری در خصوص بیمه عمر و حوادث بدهیم باید بگوییم بیمه ای است که از ترکیب بیمه عمر زمانی و بیمه حوادث شکل گرفته است و در صورت فوت بیمه گزار در طول مدت قرارداد مبلغ سرمایه فوت را به خانواده وی پرداخت می کند و در صورتی که بیمه گزار در طول مدت قرارداد دچار نقص عضو و ازکارافتادگی دائم و موقت شود مطابق قوانین خود به وی خسارت پرداخت می کند.

این بیمه نامه همچنین هزینه های پزشکی و استفاده از خدمات درمانی ناشی از حادثه را به بیمه گزار پرداخت می کند. بیمه های عمر انواع مختلفی دارند و معمولاً امروزه بیشتر شرکت های بیمه، بیمه عمر و سرمایه گذاری را به بیمه گزار پیشنهاد می دهند و بیمه حوادث را نیز به صورت انفرادی و یا گروهی برای متقاضیان صادر می کنند.

بیمه حوادث سربازان وظیفه و خدماتی که برای سربازان ارائه می کند

بیمه حوادث سربازان وظیفه متعهد می شود که با دریافت حق بیمه که از فیش حقوقی سربازان کسر می شود، در مواقع آسیب دیدگی و بحران با پرداخت غرامت از سرباز حادثه دیده حمایت کند. مواردی که در آن بیمه حوادث سربازان خسارت پرداخت می کند شامل موارد زیر می شود:

  • پرداخت هزینه های پزشکی: اگر سرباز در دوره سربازی و طی حوادث نیاز به استفاده از خدمات درمانی و امکانات پزشکی داشته باشد، این هزینه ها توسط بیمه حوادث سربازان وظیفه پرداخت می شود.
  • فوت سرباز به علت حوادث: دقت کنید که سربازان وظیفه و کارکنان نیروهای مسلح چنانچه در حین انجام وظیفه جان خود را از دست بدهند ممکن است با تشخیص مراجع ذی صلاح در ارتش، سپاه و نیروی انتظامی «شهید» محسوب می شوند که در این موارد، خانواده سرباز می توانند پیگیری های لازم در خصوص شهادت فرزند خود را انجام دهند.
  • نقص عضو و ازکارافتادگی دائم و یا موقت: نقص عضو به صورت کامل و دائم و یا جزئی و موقت طبقه بندی می شود و میزان غرامت پرداخت شده بستی به نوع و میزان ازکارافتادگی یا نقص عضو سرباز دارد.
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>