اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بیمه حوادث سربازان

بیمه عمر و حوادث یکی از خدمات بیمه ای برای نیروهای مسلح است که قانون آن به سال 1335 برمی گردد و افراد بیمه گزار که همان کارکنان نیروهای مسلح بودند با پرداخت حق بیمه می توانستند از مزایای این بیمه نامه استفاده کنند.

در پایان قرارداد نیز 1.5 برابر حق بیمه های پرداخت شده به عنوان سرمایه بیمه عمر به آن ها پرداخت می شد که این مورد بعدها با تصویب شدن قوانین جدید لغو شد. سربازان وظیفه نیز تحت پوشش بیمه عمر و حوادث که اصطلاحاً به آن بیمه حوادث سربازان نیز می گویند قرار می گیرند و در طول خدمت وظیفه خود در صورت نیاز می توانند از خدمات آن استفاده کنند.

در هنگام بررسی جدول فوق باید به چند نکته توجه کرد.

  1. اگر بیمه گزار در چندین عضو دچار نقص عضو و ازکارافتادگی شده باشد، درجه ازکارافتادگی معادل مجموع نقص عضو و ازکارافتادگی فرد محاسبه و در نظر گرفته می شود. در هر صورت حاصل جمع تمام نقص عضوهای فرد از 100% غرامت تعیین شده بیشتر نخواهد شد.
  2. مبلغ غرامت جانبازی به نسبت درصد غرامت شهید محاسبه می شود. مبلغ غرامت معلول در حین خدمت به نسبت درصد آن از غرامت فوت در حین خدمت محاسبه می شود و در نهایت غرامت معلول عادی نسبت به غرامت فوت عادی محاسبه و پرداخت می شود.
  3. مواردی از نقص عضو و یا ازکارافتادگی که در جدول فوق نیامده باشد، توسط کمیسیون پزشکی نیروهای سه گانه مانند ارتش، سپاه و نیروی انتظامی تعیین می شود.
  4. اگر بیمه شده قبلاً از محل بیمه عمر و حوادث، غرامت نقص عضو و ازکارافتادگی دریافت کرده باشد و سپس در عرض یک سال از تاریخ حادثه فوت کند، غرامت فوت با کسر غرامت نقص عضو و ازکارافتادگی که قبلاً پرداخت شده، به خانواده او پرداخت می شود.
  5. تعهد غرامت فوت برای کارکنان و سربازان نیروهای مسلح که بر اثر سوانح حین خدمت دچار نقص عضو شده و غرامت دریافت کرده باشند از بین نرفته و همچنین مابه التفاوت مبلغ پرداختی نقص عضو با چیزی که قبلاً پرداخت شده نیز محفوظ است. همچنین این افراد اگر نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشند به نسبت درصد نقص عضو، حداکثر به میزان دو ماه به آنان حقوق و مزایا از صندوق بیمه عمر و حوادث پرداخت می شود.
  6. نیروهای وظیفه اعم از سربازان، درجه داران و افسران وظیفه می توانند اعضای خانواده خود و افراد تحت سرپرستی خود را تحت پو شش بیمه حوادث سربازان وظیفه قرار دهند.
  7. کارکنان نیروهای مسلح می توانند در زمان بازنشستگی نیز با پرداخت حق بیمه، این بیمه نامه را ادامه دهند و در صورت فوت و یا نقص عضو در دوران بازنشستگی از محل بیمه عمر و حوادث غرامت دریافت کنند.

میزان حق بیمه حوادث سربازان وظیفه

حق بیمه حوادث سربازان وظیفه بسیار اندک است و بین سرباز و نهادی که وی را به کار گمارده است تقسیم می شود. حق بیمه ای که سرباز پرداخت می کند به میزان 3% از حقوق مزایای شغلی سرباز است که پرداخت 1% از آن به عهده او است و از فیش حقوقی سرباز کسر خواهد شد؛ 2% دیگر را نیز نهادی که سرباز در آن خدمت می کند، می پردازد.

سال های سربازی را به سنوات کاری و بیمه تامین اجتماعی خود اضافه کنید

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قبل از خدمت سربازی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بوده اند و یا بعد از پایان خدمت خود تحت پوشش تامین اجتماعی مشغول به کار هستید می توانید سال های سربازی خود را به سنوات کاری خود افزوده و در نتیجه زودتر بازنشسته شوید.

برای این کار کافی است مابه التفاوت حق بیمه های محاسبه شده برای دوران سربازی را به حساب تامین اجتماعی واریز کنید.

نحوه محاسبه حق بیمه: برای این کار لازم است میانگین حقوق دو سال آخر خود را محاسبه کرده و این عدد را در 7 % ضرب کنیم. دو سال آخر از زمان درخواست بیمه گزار در نظر گرفته می شود. سپس مبلغ به دست آمده در مدت زمان سربازی ضرب شده و مبلغ به دست آمده چیزی است که بیمه گزار باید به عنوان حق بیمه بپردازد.

حق بیمه سنوات سربازی = سنوات سربازی × (7% × میانگین حقوق دو سال قبل از درخواست)

مثال: فرض کنیم شخصی درخواست اضافه کردن سنوات سربازی خود را به بیمه تامین اجتماعی می دهد. میانگین حقوق وی در دو سال قبل از درخواست را 1,000,000 در نظر می گیریم.

این رقم در 7% ضرب می شود که مبلغ 70 هزار تومان می شود. حال فرض کنیم که مدت خدمت بیمه شده 20 ماه بوده باشد، این مبلغ در 20 ضرب می شود و نتیجه رقم 1,400,000 به دست می آید که همان حق بیمه پرداختی است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>