اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بیمه جانبازان


معافیت مالیاتی برای حق بیمه جانبازان

بر اساس مصوبه قانون الحاقی یک تبصره به ماده 99 قانون برنامه چهارم توسعه، تصویب شد که از ابتدای سال 1384 تا زمان تصویب سند راهبردی خدمات رسانی به ایثارگران، را بر اساس بند «ج» ماده 37 قانون برنامه سوم در مورد حق بیمه جانبازان اجرا نماید.بنا به ماده 37 قانون برنامه سوم، تامین و پرداخت صد در صد هزینه های بیمه همگانی و مکمل برای جانبازان و درمان صدمات ناشی از مجروحیت آنان، بر عهده دولت می باشد.

پس از پایان زمان تعیین شده برای اجرای قانون برنامه سوم، از ابتدای سال جاری در مورد چگونگی استمرار تسهیلات، ابهاماتی وجود داشت که طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و بنا بر الحاق یک تبصره به ماده 99 قانون برنامه چهارم توسعه، دوره اعتبار اجرای این قوانین و مقررات، تا زمان تصویب و نهایی شدن سند راهبردی خدمات رسانی به ایثارگران، تمدید گشت.

پرداخت 7 در صد از حق بیمه این افراد، به سهم حق بیمه دولت اضافه می گردد و در گروه مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت، منظور خواهد شد.در این دستور اداری تأکید شده است که بیمه شدگان جانباز که در کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی شاغل هستند و متقاضی استفاده از این تسهیلات می باشند، لازم است که گواهی و تاییدیه بنیاد شهید و امور ایثارگران را اخذ نموده و برای ارائه آن به شعب تامین اجتماعی، تاییدیه را به کارفرمای مربوطه تحویل دهند.

همچنین بر این اساس، کارفرمایانی که از نیروی کار جانباز استفاده می کنند، می توانند با ضمیمه کردن اصل تاییدیه جانبازی، بدون واریز 7 در صد حق بیمه سهم بیمه شده جانباز، لیست حقوق و مزایای کارکنان را به شعب تامین اجتماعی ارسال نمایند.

بر اساس دستورات اداری اخیر سازمان تامین اجتماعی، اعلام شد که از آذر ماه سال 1384 بابت هفت در صد بیمه سهم بیمه شدگان جانباز شاغل در کارگاه ها، مشمول قانون تامین اجتماعی، از حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه آنان مبلغی کسر نمی شود و تنها حق بیمه سهم کارفرمایی آنان، محاسبه و وصول خواهد شد.

دستور العمل ها و بخشنامه های مربوط به بخشودگی کسورات قانونی (بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی و خدمات درمانی و مالیات و بیمه تکمیلی) پرسنل جانباز و فرزندان شهدا بر اساس ماده 44  قانون برنامه پنج ساله پنجم و بند های آن که اختصاص به ایثارگران دارد چنین آمده است:

ماده 44:
دولت به منظور استمرار، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، در جهت حفظ کرامت ایثارگران با اولویت عرضه منابع مالی، فرصت ها، امکانات و تسهیلات و امتیازات به ایثارگران، پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا و همچنین جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان، اقدامات زیر را انجام می دهد:

1- فرزندان شهدا از کلیه امتیازات و مزایای مقرر در قوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز پنجاه درصد 50 % و بالاتر نیز به استثنای تسهیلات خودرو و حق پرستاری و کاهش ساعت کاری برخوردارند.امتیازات ناشی از این بند، شامل وابستگان فرزند شهید نمی شود.

2- تامین صد در صد 100 % هزینه درمانی ایثارگران شاغل و افراد تحت تکفل آنان بر عهده دستگاه اجرایی مربوطه و هزینه درمانی ایثارگران غیر شاغل و افراد تحت تکفل آنان بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

3- کلیه دستگاه های اجرایی موظفند بیست در صد 20 % اعتبارات فرهنگی خود را در چارچوب موافقت نامه مبادله شده با معاونت، صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نمایند.

4 به منظور کاهش هزینه های مهندسی ساخت مسکن برای خانواده های شهدا و ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگران مجاز است با رعایت قانون نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان، صد در صد 100 % هزینه های خدمات مربوطه را برای یک بار و حداکثر برای یک صد متر مربع تامین نموده و هزینه آن را در بودجه سنواتی پیش بینی نماید.

5- بورس تحصیلی داخل و خارج کشور به جانبازان پنجاه در صد 50 % و بالاتر، آزادگان با حداقل پنج سال اسارت و فرزندان شهدا و در خصوص اعزام به خارج مشروط به شرایط علمی موضوع قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور اعطا می گردد.

6- دستگاه های اجرایی موظفند حداقل بیست و پنج در صد 25 % نیاز استخدامی خود را از میان فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان پنجاه در صد 50 % و بالاتر و فرزندان آزادگانی که حداقل پنج سال سابقه اسارت دارند بدون الزام به رعایت شرط سنی، تحصیلی و آزمونی تامین و از ابتدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند.

7- دانشگاه ها، مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی و وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مکلفند حداقل ده در صد 10% اعضای هیئت علمی مورد نیاز خود را از بین جامعه ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جانبازان بالای بیست و پنج در صد 25 %، آزادگان بالای سه سال اسارت، فرزندان جانبازان بالای پنجاه در صد 50 %، فرزندان شهدا و فرزندان آزادگان با بیش از سه سال اسارت که دارای مدرک دکترای تخصصی مورد تایید وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشند.

حسب مورد از طریق استخدام و یا موافقت با انتقال کارکنان دیگر دستگاه ها یا تبدیل وضعیت کارکنان غیر هیئت علمی تامین و از ابتدا آنان را به صورت عضو هیئت علمی رسمی قطعی با احتساب سوابق آموزشی، پژوهشی و اجرایی مرتبط و تأثیر آن در پایه و مرتبه علمی بدون الزام به رعایت شرط سنی و آزمون استخدام نمایند.

8- دولت مکلف است به منظور حفظ کرامت و منزلت ایثارگران و رزمندگان معسر نسبت به تامین معیشت و پوشش بیمه ای آنان در قالب بودجه سنواتی اقدام نماید.

9- دولت نسبت به ساماندهی و برقراری مستمری بسیجیان و رزمندگان معسر دوران دفاع مقدس اعم از بسیجیان تحت فرماندهی سپاه پاسداران، کمیته انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی اقدام نماید.

10- سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان توسط ستاد کل نیرو های مسلح با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح، بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونت تهیه و به تصویب هیئت وزیران می رسد.

11- آزادگانی که به دلیل استفاده از دو برابر شدن سابقه اسارت زودتر از خدمت سی سال بازنشسته شده اند، می توانند با بازگشت به خدمت، سی سال خدمت خود را تکمیل نموده و سپس با لحاظ سوابق اسارت به بازنشستگی نائل آیند.

12- وزارت مسکن و شهر سازی موظف است تا پایان برنامه، مسکن جانبازان پنجاه در صد 50 % و بالاتر، جانبازان بیست و پنج در صد 25 % تا پنجاه در صد 50 % را که حداقل دو سال سابقه حضور در جبهه داشته اند و همچنین آزادگان و فرزندان شهدا و جانبازان هفتاد در صد 70 % و بالاتر فاقد مسکن را در صورتی که قبلا از زمین یا مسکن دولتی استفاده نکرده اند، تامین نماید.

13- جانبازانی که صورت سانحه و مدارک بالینی ندارند ولی از نظر کمیسیون پزشکی جانبازی آنان مورد تایید می باشد متناسب با میزان جانبازیشان تحت پوشش بنیاد شهید قرار می گیرند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>