اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ماده 219 مالیات

سازمان امور مالیاتی کشور بر اساس اختیاراتی که از ماده 219 ق.م.م دارا می باشد و همچنین با توجه به تبصره 2 ماده 244، مسئولیت اداره امور و تشکیل هیئت های آن را به عهده دارد.در این خصوص و در باب شناسایی و تشخیص درآمد مشمول مالیات، ماده 219 و آئین نامه اجرایی آن موجود می باشد که در ادامه مطلب به آن اشاره می گردد.

تبصره 1
سازمان امور مالیاتی کشور با اجرای طرح جامع مالیاتی و استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و روش های ماشینی (مکانیزه)، ترتیبات و رویه های اجرایی متناسب با آن شامل مواردی از قبیل ثبت نام، نحوه ارائه اظهارنامه، پرداخت مالیات، رسیدگی، مطالبه و وصول مالیات، ثبت اعتراضات مودیان، ابلاغ اوراق مالیاتی و تعیین ادارات امور مالیاتی ذی صلاح برای انجام موارد فوق را تعیین و اعلام می کند.

حکم این تبصره شامل مواعد قانونی مقرر در مورد تسلیم اظهارنامه، ثبت اعتراضات، ابلاغ اوراق مالیاتی و پرداخت مالیات نیست

تبصره 2

سازمان امور مالیاتی کشور مجاز است به منظور تسهیل در انجام امور مالیاتی مودیان، قسمتی از فعالیت های خود به استثنای تشخیص و تعیین ماخذ مالیات، دادرسی مالیاتی و عملیات اجرایی وصول مالیات را به بخش غیر دولتی واگذار کند.

نحوه واگذاری و انجام دادن تکالیف طبق آئین نامه اجرایی است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تهیه می شود و ظرف مدت شش ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون 1/1/1395 به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می رسد.

آئین نامه اجرایی موضوع ماده 219 

یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین منابع مالیاتی کشور، آئین نامه اجرایی در مورد ماده 219 ق.م.م می باشد که هر حسابدار، حسابرس، مدیر مالی و یا حتی ممیز مالیاتی موظف به اطلاع از آن است.در این آئین نامه که آخرین بار در نهم آذر ماه سال 1398 اصلاح و ابلاغ گردید، پایه ای ترین مفاهیم و اصول را در مورد قوانین مالیاتی ذکر می کند که در ادامه به شرح موارد آن پرداخته می شود.

موارد ذکر شده در آئین نامه

این آئین نامه دارای 6 فصل مجزا می باشد که در زیر به سرفصل فصول اشاره شده است و شما می توانید فایل کامل آن را از طریق لینک دانلود، دریافت نمایید.

  • فصل اول، کلیات
  • فصل دوم، ماموران مالیاتی
  • فصل سوم، شناسایی مودیان و فعالیت های اقتصادی
  • فصل چهارم، رسیدگی و تشخیص
  • فصل پنجم، مطالبه و وصول
  • فصل ششم، سایر مقررات
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>