اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

صادرات به اردن:
صادرات به اردون کشور اردن در غرب آسیا و شرق رود اردون واقع شده و از کشورهای پادشاهی عرب زبان است. پایتخت کشور اردن شهر امان است که پرجمعیت ترن شهر اردن هم محسوب می شود.
این کشور از شمال با سوریه، از شمال شرقی با عراق، از شرق و جنوب با عربستان سعودی و از غرب با اسرائیل و کرانه باختری رود اردن هم مرز است. اردن 26 کیلومتر مرز آبی دارد.

مردم این سرزمین از نژاد عرب هستند. که دین 98درصد مردم سرزمین اردن اسلام و مذهب 92 درصد آنها مسلمان سنی است.

صادرات به اردن و اقلام صادراتی:
ایران کالا های مختلفی مانند محصولات آهنی و فولادی، انواع پسته خندان، کفپوش های مخمل باف،

قطعات ماشین، شیر آلات بهداشتی، انگور بی دانه، کولر های آبی خانگی و خمیر های غذایی را به کشور اردن صادر می کند.

یکی از بخش های مهم در اقتصاد اردن گردشگری می باشد. جغرافیای این کشور و همچنین آرامش سیاسی نسبی نسبت به دیگر کشور رها که در این منطقه واقع شده اند.

باعث شده است که گردشگری در اردن رونق خوبی داشته باشد. گردشگری در اردن دربرگیرنده بازدید از مکان های تاریخی بی شمار و مناطق طبیعی بکر و جاذبه های فرهنگی، مذهبی اردن است.

مهم ترین اقلام صادراتی کشور اردن: منسوجات، کود، پتاس، فسفات، سبزیجات و دارو می باشد. همچنین آمریکا، عراق، عربستان سعودی، هند و اندونزی عمده کشور های وارد کننده کالا از اردن هستند.

اقتصاد اردن و مشکل صادرات به اردن:
به خاطر روابط سیاسی و اینکه مقامات اردنی می کوشند که سیاست های دیکته شده از سوی غرب و حامیان منطقه ای خود را در قبال ایران پیاده کنند. اقتصاد اردن، اقتصادی کوچک با منابع طبیعی محدود است.

روابط ایران و اردن متاثر از اوضاع اقلیمی است و از آنجا که روابط خارجی اردن برای اساس اوضاع اقتصادی طراحی می شود. از همین رو کسب کمک های خارجی مهم است و حامیان مالی این کشور نیز سیاست‌های خود را دیکته می کنند.

همراه با معضلاتی چون کمبود منابع آب، نفت و دیگر منابع معدنی و اتکای شدید به کمک های خارجی دارد. اردن در سال های اخیر اقدامات گسترده ای در جهت اصلاحات ساختارهای اقتصادی با کمک نخبگان سیاسی خود انجام داده است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>