اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

صادرات سنگ به روسیه: 
کشورهای اوکراین و ترکیه که رقبای اصلی ایران در صادرات سنگ به روسیه بوده ­اند، با توجه به مشکلات نظامی و سیاسی بین دو کشور با روسیه و همچنین همسو بودن رویه­ ی سیاسی ایران و روسیه، فرصت بسیار مناسبی برای صادرکنندگان ایرانی ایجاد شده است.

سنگ

روسیه پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا و عضو WTO می­ باشد. کشور روسیه با داشتن حدود 142 میلیون نفر جمعیت و گستردگی از اروپا تا اقیانوس کبیر شمالی، پهناورترین کشور دنیا می باشد.

اقتصاد روسیه بر پایه سوختهای فسیلی، سوختهای طبیعی، محصولات نفتی و صادرات آن استوار است. روسیه بازار پرمصرفی برای سنگ های تزئینی است و ایران می تواند به این بازار وارد شود.

دنیا در حال بازگشت از کاشی و سرامیک به سمت سنگ است، در این فرصت ویژه ایی سنگ ایران باید جایگاه واقعی خودش را پیدا کند.

صادرات سنگ

نکات خاص تجارت صادرات سنگ به روسیه:
تجارت با تجار روسیه می­ تواند بسیار ساده باشد اگر به شما اعتماد پیدا کنند به راحتی شما را رها نخواهند کرد. ولی ایجاد این اعتماد در آغاز بسیار دشوار است. بهترین روش در ابتدا این است که به معرفی توانمندی‌های صادراتی خود بپردازید. و فروش پس از ایجاد اعتماد اولیه، خود به خود شکل خواهد گرفت.

بهترین شکل برای حضور در بازار سنگ روسیه به جای پیدا کردن خریداران موردی، انجام سرمایه ­گذاری است. ایجاد سایت اینترنتی و الزاماً در کاتالوگ­ها علاوه بر زبان انگلیسی، از زبان روسی نیز استفاده شود.

سنگ

مهم ترین مشکل صادرات:
مهم ترین مشکل پیش روی صنعت سنگ تزئینی وجود متعدد واسطه ها در صادرات است. تعدد واسطه ها باعث پایین آمدن نرخ سنگ برای تولیدکنندگان و واحدهای فرآوری شده است.

صادرات سنگ به صورت خام این امر باعث می شود هیچ گونه ارزش افزوده ای نصیب کشور نشود.
یکی از مهم ترین مشکلات صنعت سنگ تزیینی و نمای کشور موضوع فرسودگی و بازدهی پایین ماشین‌آلات است.

ایران با حدود 4، 5 میلیارد تن ذخیره انواع سنگ های ساختمانی، متأسفانه فقط 200 میلیون دلار در هر سال صادرات دارد. و باید زمینه های لازم برای افزایش آن در نظر گرفته شود که روسیه و کشورهای عضو جامعه همسود یکی از بازارهای هدف می باشد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>