اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

زیورآلات

فلزات جز عناصر پر کاربرد در زندگی بشر هستند و در زمینه های مختلفی از آن ها استفاده می شود. یکی از کاربرد های فلزات استفاده از آن ها در ساخت زیورآلات می باشد. با توجه به خصوصیات فلزات بهترین گزینه برای ساخت بدلیجات و زیورآلات می باشند. فلزات دارای تنوع زیادی می باشند و می توان با توجه به سلیقه افراد از فلزات متنوع در ساخت زیورآلات استفاده کرد.

مهم ترین فلزاتی که از آن ها در ساخت زیورآلات استفاده می شود عبارتند از: نقره، پلاتین، پلادیوم، استیل و تیتانیوم، می باشد که هر کدام دارای ویژگی های خاصی می باشند. بعضی از فلزات به راحتی می توان روی آن ها نقش ایجاد کرد اما به سرعت دچار تغییر رنگ می شوند. در عوض بعضی از فلزات بسیار مقاوم به ایجاد طرح و مدل روی آن ها هستند ولی بسیار طول می کشد که دچار تغییر رنگ شوند.

همان طور که می دانید هیچ کدام از فلزات نمی توانند هر دو ویژگی را با خود داشته باشند. شما می توانید بهترین کار های زیورآلات را با تنوع فلزی درفروشگاه زیورالات استرلینگ خریداری کنید. امروزه با افزایش تنوع در جنس زیورآلات افراد می توانند به راحتی هر نوع زیورآلاتی را با توجه به سلیقه خود خریداری کنند. در ادامه بررسی هر کدام از این فلزات به کار رفته در زیورآلات می پردازیم.

زیورآلات با جنس فلز نقره

فلز نقره جز فلزاتی می باشد که بیشترین استفاده را در صنعت زیورآلات دارد. استفاده از این فلز مربوط به امروز نمی باشد بلکه در گذشته های خیلی دور نیز از این فلز استفاده شده است. فلز نقره حتی در یک بازه زمانی در گذشته قیمتی بالاتر از طلا داشته است. اما با توجه به استفاده زیاد از این فلز در ساخت زیورآلات، با گذشت زمان قیمت آن کمتر شد و طلا به عنوان گران ترین فلز در ساخت زیورآلات در جایگاه اول قرار گرفت.

فلز نقره و طلا به صورت خام بسیار نرم می باشند و امکان کار بر روی آن ها وجود ندارد. به خاطر همین یک فلز دیگر را در ساختار آن ترکیب می کنند که باعث محکم شدن آن و ایجاد مدل و طرح بر روی آن می باشد بیشتر از فلز مس برای ترکیب کردن با آن استفاده می شود.

در زیورآلات 92/5 درصد نقره استفاده می شود و مابقی آن از فلزات دیگر استفاده می شود. شاید به شماره 925 که بر روی انگشتر و یا دستبند نقره شما حک شده است توجه کرده باشید این شماره همان 92/5 می باشد. بهترین زیورآلات نقره دارای این میزان فلز نقره خالص می باشند. فلز نقره در زمان طراحی زیورآلات به رنگ خاکستری در می آید البته بعضی از شرکت های تولید کننده از یک جلا و درخشان کننده بر روی آن استفاده می کنند.

ساعت های زیبایی از جنس فلز نقره در بازار وجود دارد که علاوه بر زیبایی داری کیفیت نیز هستند. ست های گوشواره و گردنبند که از جنس فلز نقره می باشند بسیار زیبا و ظریف طراحی شده اند و می توانند در صورت مراقبت صحیح تا سالیان سال باقی بمانند.

باید توجه داشته که نقره جز فلز های می باشد که در صورت قرار گرفتن با گوگرد و وایتکس و الکل، سیاه می شود. و صابون تأثیر بر روی سیاه شدن آن ندارد. و بلکه باعث درخشان تر شدن آن نیز می شود البته باید گفت سیاهی رنگ نقره به مرور زمان بر طرف می شود اما آثاری از آن بر جا می ماند که باعث کاهش زیبای زیورآلات شما می شود.

امروزه بر روی زیورآلات نقره روکشی از آب طلا قرار می دهند که باعث طلایی شدن رنگ آن می شود و طرفداران بسیاری نیز دارد. شاید دوست داشته باشید بدانید بیشترین استخراج نقره در کدام کشور ها می باشد. کشور های چون مکزیک، چین، پرو، بیشترین استخراج فلز نقره خام را دارند. البته اولین استفاده از فلز نقره در صنعت می باشد و بعد در زمینه رسانا های قوی استفاده می شود.

زیورآلات با جنس فلز پلاتین
فلز دیگری که بیشترین استفاده را در ساخت زیورآلات دارد فلز پلاتین می باشد. این فلز با رنگ سفید براق خود باعث جلب توجه می شود. این فلز به دلیل مقاومت و استقامتی که دارد به راحتی می توان انواعی از مدل ها و طرح ها را با آن ایجاد کرد. فلز پلاتین جز با ارزش ترین فلز ها می باشد.

یکی از ویژگی های بسیار مهم فلز پلاتین واکنش پذیری کم آن می باشد. این فلز همچنین دچار خوردگی نمی شود و حتی در برابر دمای زیاد نیز این ویژگی مقاوم بودن در برابر خوردگی را حفظ می کند. اگر بخواهیم یکی از پرکابر د ترین فلزات در زمینه ساخت زیورآلات معرفی کنیم فلز پلاتین می باشد.

این فلز از خیلی وقت پیش مورد توجه طراحان و سازندگان زیورآلات قرار گرفت و این محبوبیت تا امروز وجود داشته است. در ساخت زیورآلات با فلز پلاتین مانند فلز نقره از چند درصد فلز دیگر استفاده می کنند. شما زمانی که یک زیورآلاتی را با جنس پلاتین خریداری می کند 90 درصد آن از جنس فلز پلاتین می باشد. فلز های که در ساخت زیورآلات با پلاتین ترکیب می شوند شامل: ایریدیم، پلادیوم، روتنیم، رودیوم، می باشند.

شاید فکر کنید طلا کمیاب ترین فلز روی زمین باشد اما باید گفت فلز پلاتین 30 برابر طلا کمیاب می باشد. و قیمت بالاتری در شرایط اقتصادی خوب، نسبت به طلا دارد. این فلز بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و قیمت آن با توجه به شرایط اقتصادی می باشد که گاهی این قیمت از طلا گران تر و گاهی از طلا ارزان تر می باشد.

اگر بخواهیم در مورد ویژگی های این فلز پر کاربرد توضیح دهیم باید گفت این فلز دارای درخشندگی بسیار خوبی می باشد به گونه ای که باعث جلب توجه افراد می شود.همچنین اکسید و زنگ نزدن این فلز باعث شده است که بسیاری از سازندگان زیورآلات به استفاده از این فلز پردازند. این فلز با ساختار محکمی که دارد باعث می شود که هر طرحی را روی آن ایجاد کرد و این ویژگی باعث زیبا تر شدن طرح های روی آن می شود.

رنگ سفید این فلز باعث شده است که از آن در زمینه های چون ساخت زیورآلات و جواهراتی استفاده کنند که در روی آن ها نگین ها و الماس های گران قیمت کار شده است. افرادی که دوست دارند زیورآلاتی را انتخاب کنند که مدت های طولانی بدون تغییر رنگ از آن استفاده کنند می توانند از زیورآلاتی که از جنس فلز پلاتین می باشند استفاده کنند.

شاید فکر کنید پلاتین فقط در صنعت جواهرات استفاده می شود اما باید بگویم پلاتین علاوه بر زیورآلات در زمینه های چون وسایل آزمایشگاهی، ابزار های دندان پزشکی و تجهیزات پزشکی نیز استفاده می شود. این فلز در زمینه های الکتریکی مانند دستگاه های مقاوم به خوردگی، تجهیزات حرارت سنج، جنس پوششی موشک ها، و مخزن سوخت جت نیز استفاده می‌شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>