اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

استلار یک تکنولوژی پرداخت متن باز است که شباهت زیادی به ریپل دارد. بنیانگذار آن Jed McCaleb است که در راه اندازی پروژه ریپل هم همکاری کرده بود. این پروژه با هدف برقراری ارتباط بین موسسات مالی و کاهش هزینه و زمان لازم برای انتقال بین المللی به وجود آمد. در ابتدا ریپل و استلار از یک پروتکل استفاده می کردند. در اوایل سال 2014 یک فورک در پروتکل استلار به این قضیه پایان داد و موجب شد پروتکل اجماع استلار به وجود بیاید. ریپل و استلار دارای تفاوت های پایه ای هستند، به طور مثال استلار متن باز است ولی ریپل این ویژگی را دارا نیست. این دو همچنین مشتری های متفاوتی دارند، ریپل با موسسات بانکی پایه و کنسرسیوم ها برای تسهیل انتقال وجه بین المللی همکاری می کند. در مقابل، استلار تمرکز خود را روی توسعه بازارها و موارد استفاده چندگانه برای این تکنولوژی قرار داده است، این موارد شامل توزیع وام بانکی بدون نیاز به بانک و راحتی انتقال پول می باشد.

استلار چگونه کار می کند؟
عملیات اساسی استلار شبیه به تکنولوژی های پرداخت غیر متمرکز است. استلار یک شبکه از سرورهای غیر متمرکز با دفتر کل توزیع شده را اجرا می کند که هر 2 الی 5 ثانیه در بین تمام گره ها به روز رسانی می شود. ویژگی برجسته متمایز کننده استلار و بیت کوین، پروتکل اجماع است، این پروتکل برای تایید تراکنش ها به ماینر شبکه متکی نیست. پروتکل اجماع استلار به جای استفاده از ماینرها برای تایید تراکنش، از الگوریتم FBA استفاده می کند که پردازش سریع معاملات را امکان پذیر می سازد. هر گره داخل شبکه مجموعه دیگری از گره های قابل اعتماد را انتخاب می کند. هنگامی که یک تراکنش توسط همه گره ها در این مجموعه تایید می شود، آن گره تراکنش را تصدیق می کند. این فرآیند کوتاه شده، شبکه استلار را بسیار سریع ساخته است و گفته می شود که 1000 عملیات شبکه ای در ثانیه در آن پردازش می شود.

استلار چگونه انتقال برون مرزی را تسریع می بخشد؟
پروسه انجام تراکنش های برون مرزی در حال حاضر کمی پیچیده است. با سیستم فعلی، بانک های محلی هر کشور باید حساب های مشترک با یکدیگر داشته باشند و در حوزه قضایی هم اشتراکات لازم را داشته باشند. فرآیند Nostro-Vostro برای انجام معاملات برون مرزی با ارزهای فیات شناخته شده است. به دلیل این که این فرآیند امکان تایید همزمان را فراهم می کند، بلاک چین استلار می تواند تاخیر و پیچیدگی را کوتاه کند. ارز دیجیتالی استلار لومنز می تواند برای تامین نقدینگی و بهبود روندهای فعلی مورد استفاده قرار بگیرد.

چه تعداد موسسات در حال حاضر از بلاک چین استلار استفاده می کنند؟
استلار در اکتبر 2017 بعد از اینکه همکاری خود را با شرکت IBM اعلام کرد، توجه ها را به خود جلب کرد. این پروژه یکی از اهداف خود را پردازش تا 60 درصد تمام پرداخت های برون مرزی کشورهای فیجی، استرالیا و تونگا قرار داده است. این اتفاق ارتباطات بین کسب و کارهای کوچک، غیر سودآور و موسسات بانکی محلی را برای تسریع معاملات تجاری فراهم می کند. در سال 2016، شرکت مشاوره فناوری برجسته Deloitte همکاری خود را با استلار در راستای توسعه اپلیکیشن پرداخت اعلام کرد. در کنفرانسی که در سال 2017 برگزار شد، McCaleb تایید کرد که 30 بانک برای استفاده از بلاک چین استلار در راستای انتقال پول برون مرزی ثبت نام کرده اند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>