اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

گواهی ارزش افزوده

در بیش تر از 140 کشور جهان قانون مالیات بر ارزش افزوده اجرا می شود.مالیات بر ارزش افزوده نوعی مالیات بر مصرف می باشد و در واقع تفاوت بین ارزش کالا و خدمات عرضه شده و ارزش کالا و خدمات خریداری شده در یک دوره معین را مشخص می کند.

تولید کننده اصلی و واسطه ها بایستی یک بار این مالیات را پرداخت کنند و پس از دریافت مبلغ از مشتری آن را به حساب دولت واریز نمایند.این مالیات همان مالیاتی می باشد که خریدار یا همان مصرف کننده بابت خرید کالا می پردازد و فروشنده بایستی این مبلغ را به حساب دولت واریز کند.

برای تمامی کالا ها و خدماتی که در برابر پول انجام می گیرد، این مالیات تعلق می یابد.از مهم ترین موارد در اجرای نظام مالیاتی گواهی ارزش افزوده می باشد و دریافت مجوز آن جزء ضروری ترین فعالیت های اقتصادی می باشد.

افرادی مجاز به ارائه این خدمات مالیات بر ارزش افزوده می باشند، که مجوزهای لازم برای انجام این قوانین را دریافت کرده باشند و از کلیه مراحل ثبت نام و تکمیل پرونده مالیاتی سازمان آگاه باشند.درغیر ابن صورت اگر مالیاتی دریافت کرده باشند، این کار آن ها غیر قانونی بوده و مبلغ پرداختی از صورت حساب فروشندگان کسر می شود.بنابراین برای دریافت مالیات بایستی مجوز لازم از سازمان مالیات بر ارزش افزوده و به اسم دریافت نموده باشند.هر شرکت پس از ثبت و گرفتن کد اقتصادی باید اقدام به اخذ گواهی ارزش افزوده نماید.

مدارکی که برای ثبت نام اولیه ارزش افزوده ضروری می باشد، عبارتند از

 • کد اقتصادی
 • کپی مدارک اعضای شرکت
 • آگهی تأسیس شرکت
 • وکالت نامه
 • آدرس کامل سکونت پیمان کار
 • آخرین تغییرات شرکت
 • تلفن ثابت و همراه پیمان کار و مدیرعامل
 • کدپستی پیمانکاری- کدپستی دفتر و در صورت نبود، کد پستی محل فعالیت یا منزل
 • گواهی صلاحیت یا نام شرکت در سایت

مدارکی که برای مرحله آخر ارزش افزوده لازم می باشد، از جمله

 • نام بانک شرکت
 • نام شعبه
 • شماره حساب
 • تلفن رئیس هیئت مدیره
 • آخرین تغییرات
 • مدارک آخرین اعضا

مدت اعتبار گواهینامه ها با تشخیص حوزه مالیات 6 ماهه یا یک ساله صادر می شود.اشخاص بایستی به مدت اعتبار گواهینامه توجه داشته باشند و در صورت پایان اعتبار نسبت به تمدید گواهینامه اقدام نمایند.در نظام مالیات بر ارزش افزوده یکی از مهم ترین مسائل، گرفتن مجوز فعالیت در این نهاد مالیاتی می باشد.

این گواهی 6 ماهه یا 1 ساله صادر می شود و حوزه مالیات بر ارزش افزوده مدت تعیین شده را مشخص می کند.خریداران باید در هنگام خرید گواهینامه ثبت نام را از فروشنده درخواست کنند و سپس مالیات ارزش افزوده خرید فوق را پرداخت کنند.افرادی که شغل های متفاوتی دارند برای هر یک از شغل هایی که مشمول مالیات بر ارزش افزوده است باید به صورت جدا ثبت نام کنند.

ثبت نام این گواهی چند مرحله است که در هر مرحله نیازمند اطلاعات و مدارکی است.اخذ گواهی مالیات بر ارزش افزوده در مرحله اول نیازمند مدارکی مانند کد اقتصادی، مدارک شناسایی اعضای شرکت، وکالتنامه، مجوز فعالیت است.این گواهی در مرحله آخر به نام بانک شعبه، شماره حساب، کد شعبه نیاز دارد.

مراحل اخذ مجوز به صورت زیر می باشد

ابتدا ثبت نام گواهینامه در نظام مالیات بر ارزش افزوده انجام می شود و بعد از اتمام ثبت نام اولیه کد و رمز عبور داده می شود.سپس بایستی مدارک خود را به واحد مالیاتی تحویل دهند، تا تکمیل پرونده مالیاتی  در سازمان مالیات بر ارزش افزوده انجام پذیرد.افراد جهت انجام اعمال قانونی بایستی مجوز لازم را داشته باشند وگرنه مبلغ دریافتی برای مالیات بر ارزش افزوده کاملا غیر قانونی می باشد و باید عودت داده شود.

بعد از ثبت نام نهایی و ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، جهت گرفتن مجوز طبق نامه ای به درخواست سازمان مالیاتی باید اقدام گردد.اشخاص دارای شغل های متفاوت، برای هر شغل خود که شامل مالیات بر ارزش افزوده می باشد، به طور جداگانه باید ثبت نام کنند.کسانی که شغل آن ها شامل مالیات بر ارزش افزوده می شود، باید مدارک و صورت حساب های خود را تا ده سال مالی نگه داری کنند.

گرفتن این گواهی یا مجوز کاری خسته کننده می باشد و طی فرایندی چند مرحله ای با صرف زمان انجام می گیرد.بهتر است برای دریافت گواهینامه از موسسات با تجربه و آگاه در این زمینه استفاده نمود، تا مراحل کار سریع تر، راحت تر و کاملا به درستی انجام شود.در تمام کارهای تجاری و تولیدی اشخاص با مشکل عدم تایید توسط ممیز دارایی برخورد کرده اند.

زیرا دارایی فقط فاکتورهایی را قبول می کند که از طرف دارایی، هویت فروشنده مورد قبول قرار گرفته باشد.با درخواست مودی مالیاتی، دارایی اقدام به صدور گواهی ارزش افزوده می نماید و با دریافت این گواهی ارزش افزوده، هویت فروشنده کالا و خدمات، تایید و قابل قبول قرار می گیرد.از آنجا که اخذ این گواهی به صورت فرایندی انجام می شود و ممکن است کاری زمان بر و خسته کننده به نظر بیاید، مؤسسه مشاوران با تجربه و آگاهی از این موارد می تواند در این گام نیز به شما کمک کند.

این گواهینامه ارزش افزوده در برگه ای A5 از طرف سازمان امور مالیاتی بنا به تشخیص حوزه مالیات بر ارزش افزوده، به صورت 6 ماهه یا یک ساله صادر می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>