اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ثبت شرکت

ثبت شرکت به معنای رسمی شدن یک فعالیت اقتصادی است. چرا فعالیت اقتصادی مان را رسمی کنیم؟

تا زمانی که بدون انجام مراحل قانونی و ثبت شرکت به فعالیت اقتصادی با شرکاء خود می پردازید احتمال اختلاف بر سر مسائلی هم چون تقسیم سود و زیان بسیار فراوان است. با ثبت شرکت اوراق اداری تنظیم شده و در اساس نامه و شرکت نامه ذکر می شود بدین ترتیب هر کدام از اعضاء طبق قانون می تواند از حق و حقوق خود دفاع کند.

دیگر مزیت مهم ثبت شرکت این است که وجهه شما را از نظر قانونی، حقوقی و رسمی بالا می برد. بدون ثبت شرکت ممکن است بتوانید قراردادها و پروژه های کوچک داشته باشید اما هنگامی که بخواهید با مجموعه های کلان دولتی و خصوصی وارد مذاکره شوید مطمئنا آن ها برای اطمینان از قانونی بودن فعالیت تان، به شرکت ثبت شده شما اعتماد می کنند و نه به کسب و کاری کوچک و بدون نام و نشان و سندیت قانونی.

دلیل این عدم اعتماد این است که معلوم نیست شما به عنوان یک شخص کار را به درستی انجام دهید و اگر حق و حقوق و خواسته های کارفرما را رعایت نکنید در حالتی که شرکتی به نامتان ثبت نشده، کار پیگیری برای کارفرما دشوارتر است. به همین دلیل آن ها ترجیح می دهند به جای اشخاص با شرکت ها طرف باشند.

به نکات زیر توجه داشته باشید

اظهارنامه ثبت شرکت جزء اوراق بهادار به حساب می آید که از اداره ثبت شرکت ها و یا سایت ثبت شرکتها تهیه می شود شرکت نامه باید به صورت رسمی باشد.شرکت نامه حاوی اطلاعاتی ست که در فرم تقاضانامه موجود است.

بر اساس ماده 5 قانون طرح اصلاحی آیین نامه ثبت شرکت ها تصویب شده در شهریور 1340، اداره ثبت شرکت ها در تهران و نیز شعبات آن در شهرستان ها، قائم مقام دفترخانه و اسناد رسمی به شمار می آیند یعنی برای تنظیم شرکت نامه رسمی نیازی به مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی نیست.

در صورت جلسه نکات زیر درج می شود

  • تعیین اعضای هیات مدیره و مدت زمان مدیریت آن ها
  • زمان تشکیل جلسه
  • بیان شفاف و صریح اینکه اظهارنامه، اساس نامه و شرکت نامه توسط کلیه شرکاء امضاء و تصویب شده است
  • تعیین افرادی که در مورد اسناد تعهد آور حق امضاء دارند
  • بیان این که اعضای هیئت مدیر در صورت امضای صورت جلسه نام برده شده قبول سمت می نمایند
  • بیان واضح مبلغ سرمایه شرکت و شرایط پرداخت آن از طرف همه شرکاء و اعلام مدیر عامل در مورد وصول سرمایه شرکت و تعیین یک شخص برای انجام امور ثبت شرکت

هزینه های ثبت شرکت چقدر است

بسته به نوع شرکتی که قصد ثبت آن را دارید هزینه های پرداختی متفاوت می باشد. در برآورد دقیق هزینه های ثبت شرکت معیارهای زیادی دخیل هستند به عنوان مثال بزرگ یا کوچک بودن آگهی تأسیس شرکت در قیمت روزنامه رسمی دخیل است و هم چنین در هزینه های دیگری مثل انواع واریزی ها، آگهی های ثبت.

هزینه های قانونی برای ثبت شرکت شامل هزینه های تمبر پستی و مالیاتی نیز هست. جهت اطلاع از قیمت قطعی ثبت انواع شرکت با ما تماس بگیرید.

چه نکاتی را برای تعیین نام شرکت باید در نظر بگیریم

نامی که برای شرکت خود در نظر می گیرید باید توسط اداره ثبت شرکت ها تایید شود. به این منظور نام انتخابی شما با دیگر نام های ثبت شده برای شرکت ها، مقایسه می شود تا تشابه اسمی پیش نیاید. در این میان ممکن است چندین بار مجبور به انتخاب نام های متفاوت شوید تا به مرحله ای برسید که نام انتخابی تان تایید شود. کارشناسان ما در این مورد نیز به شما کمک خواهند کرد.

آن چه پس از ثبت شرکت باید بدانید و انجام دهید

پس از ثبت شرکت بایستی شرکت ثبت شده خود را به سازمان امور مالیاتی معرفی کنید و سالانه دفاتر مالیاتی تان را پلمپ نمایید.شرکت باید به سازمان مالیاتی معرفی شود و به صورت سالانه شرح خرید و فروش و میزان سود خالص مانده برای هر سال را تحویل دهد و درصدی از این سود را به عنوان مالیات به سازمان مالیاتی و دارایی بپردازد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>