اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

انواع شرکت تجاری

انواع شرکت ها را می توان به دو دسته شرکت های مدنی و شرکت های تجاری تقسیم نمود که در این مقاله به معرفی انواع شرکت های تجاری می پردازیم.

نوع اول

شرکت های سرمایه ای، آنهایی هستند که در آن ها سرمایه دخالت دارد و مسئولیت و اختیارات سرمایه گذاران به نسبت سرمایه آن ها می باشد. به عبارتی صاحبان سرمایه در قبال قروض و تعهدات شرکت مسئولیت شخصی ندارند مانند شرکت ها سهامی و شرکت های با مسئولیت محدود.

نوع دوم

شرکت های شخصی، شرکت هایی که اعتبار و شخصیت شرکا در آن دخالت دارد و روابط نزدیک آن ها با یکدیگر اهمیت داشته و مسئولیت هریک از شرکا ضامن در مقابل اشخاص ثالث نا محدود و تضامنی است.

بدین معنی که اگر دارایی شرکت برای پرداخت بدهی ها کافی نباشد، بستانکاران می توانند مطالبات خود را از اموال شخصی شرکا تامین کنند مانند شرکت های تضامنی و نسبی.

شرکت های سهامی و تضامنی را درست در مقابل یکدیگر قرار می دهند و در شرکت سهامی شخصیت و اعتبار شرکا به هیچ وجه دخالتی ندارد و فقط سرمایه نقش اساسی را دارد. ولی در شرکت تضامنی اعتبار و شخصیت شرکا بیش از هر چیز شاخص شرکت است.

نوع سوم

شرکت های مختلط، آنهایی هستند که مسئولیت برخی از شرکا محدود به مبلغ اسمی سرمایه آن ها شریک عادی و مسئولیت پاره ای دیگر نا محدود شریک ضامن است. مانند شرکت های مختلط سهامی و شرکت های مختلط غیر سهامی.

نوع چهارم

شرکت های کمیتی، شرکت هایی هستند که تعداد شرکا در آن دخالت داشته و شرکا هیچ گونه مسئولیتی در قبال تعهدات ندارند و شرکت به خاطر رفاه و نیاز آن ها تشکیل می شود مانند انواع شرکت های تعاونی تولید و توزیع.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>