اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ثبت شرکت در مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و در اروپای مرکزی واقع شده است، رشد صنعتی و ورود سرمایه گذاری های خارجی به این کشور باعث شده تا این کشور در اتحادیه اروپا به رشد 4 درصدی اقتصادی دست پیدا کند.

مساحت این کشور 93,030 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 10 میلیون نفری را تشکیل داده است، هم چنین شهر 2 میلیون نفری بوداپست به عنوان پایتخت رسمی این کشور شناخته می شود؛ زبان رسمی این کشور مجارستانی است و بیشتر جمعیت آن را رومی ها تشکیل داده اند.

مراحل ثبت شرکت در مجارستان

ثبت یک شرکت اقتصادی در مجارستان به مجوز خاصی نیاز ندارد، اتباع خارجی و مجارها می توانند در کنار هم یک شرکت تجاری را تشکیل دهند و از تمامی حقوق شهروندی برخوردار شوند و هر نوع کسب و کاری را انتخاب کنند از جمله ایجاد شرکت با مسئولیت محدود، مشارکت محدود با مسئولیت محدود، مشارکت با مسئولیت نامحدود هستند.

برای ایجاد و ثبت شرکت در مجارستان باید مدارک لازم توسط دولت محلی، اداره ثبت امور اقتصادی مجارستان، اداره امور مالیاتی، اداره مرکز آمار، اداره تأمین اجتماعی و اتاق بازرگانی و صنعت به ثبت رسیده باشد.

شرکت های خارجی باید مدارک مورد نیاز زیر را برای مطابقت با حداقل اطلاعات لازم تهیه کنند:

 • میزان سرمایه ثبت شرکت و اطلاعات نمایندگی شرکت
 • نام شرکت به عنوان برند تجاری، آدرس محل فعالیت شرکت
 • تاریخ تأسیس و دامنه کاری
 • نوع دارایی
 • ثبت سهام شرکت

اسناد فوق باید توسط یک وکیل مجارستانی امضا شود.در ماه ژانویه 2008 میلادی کشور مجارستان سیستم ثبت نام الکترونیکی را جهت ثبت شرکت راه اندازی کرد، در صورت درخواست ثبت شرکت پس از 30 روز و طی کردن مقررات اداری، دادخواست به دادگاه نظارتی مجارستان منقل می شود.

تمام این مراحل و درخواست های ارسال شده به دادگاه باید توسط یک وکیل به صورت الکترونیکی انجام شود. با توجه به قوانین مربوطه در مجارستان که این اسناد باید به زبان مجارستانی نوشته شود، توصیه می شود برای انجام مراحل مربوطه به وکلای محلی مجارستانی مراجعه نمایید.

طبق قوانین کشور مجارستان سرمایه لازم برای ثبت یک شرکت محدود شده می تواند کمتر از 500,000 HUF باشد، میزان سرمایه برای ثبت شرکت محدود در پایتخت این کشور نباید کمتر از 20 میلیون HUF باشد و سرمایه لازم برای ثبت شرکت غیر نامبرده نباید کمتر از 500 میلیون HUF باشد.

اسناد و مدارک لازم برای ثبت شرکت در مجارستان

برای ثبت شرکت در مجارستان باید اسناد زیر را تهیه و تکمیل کرده باشید.

 • کارت شناسایی.
 • تأییدیه عدم سوء پیشینه.
 • اسامی کامل کارکنان شرکت به همراه محل سکونت آن ها.
 • مدت زمانی که تمایل دارید شرکت شما فعالیت داشته باشد.
 • پاسپورت با اعتبار اقامت یک ساله.
 • آدرس محل زندگی و شماره تلفن جهت تماس با درخواست کننده.
 • اطلاعات کامل شرکت و نوع فعالیت.
 • میزان سرمایه به کار رفته در شرکت و اطلاعات وکیل قانونی.
 • نام شرکت جهت ثبت.
 • آدرس محل فعالیت شرکت در مجارستان.
 • تاریخ تأسیس و دامنه کسب و کار.
 • ارزش واقعی شرکت و نام سهامداران و مقدار سهم تعیین شده.

اسناد فوق باید به اداره محلی، اداره ملی توسعه مجارستان، اداره ثبت مجارستان، اداره مالیات، اداره مرکزی آمار، اداره بیمه اجتماعی و اتاق بازرگانی و صنعت جهت ثبت قانونی شرکت ارسال شود. تمامی این مراحل برای ثبت قانونی شرکت تقریباً یک ماه طول می کشد.با توجه به پیچیدگی قوانین مربوطه در مجارستان، اسناد ارائه شده باید به زبان مجارستانی باشد بنابراین توصیه می شود به وکلای محلی مجارستانی مراجعه نمایید.

قوانین و مقررات مجارستان برای قرار دادن شرکت های خارجی در پروژه های محلی چیست؟

مجارستان هیچ قانون و مقررات جداگانه ای برای قرارداد شرکت های خارجی با پروژه های محلی ندارد، شرکت های خارجی می توانند همانند شرکت های مجارستانی در پروژه های محلی مشارکت داشته باشند، اما برای این کار لازم است شرکت های خارجی، شرکت خود را به صورت محلی ثبت کرده باشند و شرایط پروژه های محلی و قرارداد کاری مجارستان را رعایت کنند.

هم چنین شما می توانید در فراخوان برای انجام پروژه های کاری شرکت کنید و قرارداد انجام پروژه را ثبت کنید.پروژه های دولتی مجارستان معمولاً طبق قوانین بین المللی انجام می شود، اما الزامات واجد شرایط برای شرکت کنندگان در شرکت ها بسته به پروژه متفاوت خواهد بود.

شرکت های خارجی می توانند در مناقصات مشارکت کنند تا زمانی که آن ها با الزامات واجد شرایط خود مواجه شوند. پروژه های خصوصی در مجارستان به روش های مختلفی انجام می شود نظیر پیشنهادهای بین المللی و مذاکره مستقیم با شرکت های بزرگ.

مقررات دسترسی به بازار مجارستان برای سرمایه گذاری خارجی به چه شیوه ای است؟

مسئول بخش سرمایه گذاری خارجی مجارستان وزارت اقتصادی این کشور است، اداره سرمایه گذاری و تجارت مجارستان مسئول اجرای سرمایه گذاری و ارتقاء تجارت و اولویت بندی پروژه های در حال اجرا است.

مجلس قانون گذاری، حمایت قانونی از حقوق و منافع سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به این شیوه تصویب کرده است، بنا بر قوانین و مقررات منتشر شده، شرکت های داخلی و خارجی هم پیمان و شرکت های خارجی و دیگر موسسه های اقتصادی و یا افراد می توانند در بسیاری از فعالیت های اقتصادی تعیین شده قانونی این کشور در کنار هم مشارکت داشته باشند.

لازم به ذکر است که محدودیت های سرمایه گذاری خارجی در این کشور وجود دارد که عبارت اند از:
صنعت قمار، خدمات مخابراتی و پستی، بخش آب رسانی، ساخت راه آهن، ساخت بزرگراه ها، آبراه ها و هوانوردی غیر نظامی که فعالیت و سرمایه گذاری در این بخش ها باید مورد تأیید دولت قرار گرفته باشد.شرکت های خارجی و یا افراد خارجی مجاز به خرید زمین های زراعی و ذخایر طبیعی مجارستان نیستند و محدودیت های سختی برای خرید املاک و مستغلات به عنوان مکان دوم برای اقامت وجود دارد.

در حوزه بانک های خارجی و خدمات مالی تحت عنوان وام دهی و سرمایه گذاری محدودیت های زیادی وجود دارد. قبل از این که یک بانک تجاری خارجی در مجارستان سرمایه گذاری کند، باید مجوز موسسه بانک مرکزی مجارستان را دریافت کرده باشد و تنها می تواند تحت عنوان یک شرکت محدود و یا یک شعبه، فعالیت بانکی ارائه دهد. هم چنین ممکن است بانک های خارجی دفاتر نمایندگی بانکی را راه اندازی کنند اما ممکن است در هیچ نوع فعالیت تجاری مشارکت نداشته باشند.

سرمایه گذاران خارجی نیز می توانند با خرید شرکت های مجارستانی سرمایه گذاری کنند، هر گونه ادغام یا خرید باید توسط اداره تجاری مجارستان تأیید شود.هم چنین هنگامی که یک سرمایه گذار خارجی بیش از 75 درصد از سهام شرکت دیگری را خریداری می کند، تغییر در سهام باید ظرف 15 روز به دادگاه گزارش شود. ادغام و جذب سرمایه توسط مؤسسات مالی و شرکت های ذکر شده باید توسط بانک مرکزی مجارستان مورد تأیید واقع شود.

خطرات احتمالی در مجارستان

پس از آنکه مجارستان وارد اتحادیه اروپا شد این کشور مجدداً قدرت پیدا کرد، ثبات اقتصادی و ثبات سیاسی به کشور برگشت و هم چنین به رشد اقتصادی چشمگیری در اتحادیه اروپا دست پیدا کرد. در حال حاضر مجارستان به شیوه جمهوری پارلمانی دموکراتیک اداره می شود و احزاب مختلف نمی توانند دولت را به چالش بکشند.با این حال تغییر و تشکیل مداوم کابینه دولت و اتخاذ سیاست های جدید و بحث برانگیز ممکن است موجب نارضایتی و تحریم عمومی در این کشور شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>