اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

هیوبی یک صرافی ارز دیجیتال واقع در چین است که در سال 2013 توسط مهندس کامپیوتر اسبق شرکت اوراکل، یعنی Leon Li بنیان گذاری شد. این صرافی در پی ممنوع شدن فعالیت صرافی ها و ICO ها در چین در سال 2017، به سنگاپور نقل مکان کرد. اکنون این صرافی در کره جنوبی، ژاپن و بسیاری کشورهای دیگر نیز گسترش یافته است. صرافی هیوبی اکنون بیش از 280 بازار ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند و بیش از 350 میلیارد دلار به صورت روزانه در آن مبادله می شود. این باعث شده که صرافی هیوبی تبدیل به سومین صرافی ارز دیجیتال بزرگ دنیا شود.

توکن هیوبی (Huobi Token)
توکن هیوبی (Huobi Token) که با علامت اختصاری HT شناخته می شود، ارز دیجیتال اختصاصی صرافی هیوبی است که در ژانویه سال 2018 منتشر شده است. این توکن به عنوان پاداش برای کاربران صرافی در نظر گرفته شده است؛ به این صورت که به کاربرانی که از این توکن برای ترید و معاملات مارجین استفاده می کنند، در کارمزدها تخفیف می دهد. این تخفیف ها بر اساس مقدار توکن هیوبی نگهداری شده توسط شخص در 30 روز گذشته محاسبه می شود. برای کاربران حرفه ای، این تخفیف ها به این صورت است که اگر کاربر به اندازه 5000 توکن هیوبی و 1 بیت کوین حجم معامله در طی 30 روز گذشته داشته باشد، تخفیف اضافی در نظر گرفته می شود و افرادی که بیش از 100.000 توکن هیوبی نگهداری کنند، به نرخ کارمزد آنها تخفیف 35 درصدی اضافی تعلق می گیرد. توکن هیوبی به منظور پرداخت به اعضای VIP این صرافی در واکنش به ممنوع شده ارز دیجیتال در چین و کاهش فعالیت تریدرها ایجاد شده است. این یک توکن صرافی، دقیقا مانند بایننس کوین (BNB) است و با هر ارز دیجیتالی در صرافی هیوبی، قابل تعویض است.

هیوبی پرایم
در مارس سال 2019، این گروه هیوبی پرایم (Huobi Prime) را راه اندازی کرد. این یک سیستم عرضه اولیه صرافی (IEO) است که توکن ها را مستقیما عرضه می کند. به محض این که فروش اولیه توکن های جدید به پایان رسید، در صرافی هیوبی به صورت جفت با توکن هیوبی قابل ترید می شود. شبکه TOP اولین عرضه اولیه صرافی (IEO) بود که بر روی هیوبی پرایم پیاده سازی شد؛ در ماه اول عرضه این توکن، بیش از 1.5 میلیارد توکن TOP به ارزش 3.4 میلیون دلار به فروش رسید.

سیستم رای گیری برای لیست شدن در صرافی هیوبی
هر ماه، 5 پروژه معرفی می شوند و برای لیست شدن در صرافی، وارد سیستم رای گیری می شوند. پروژه ای که بیشترین رای را جمع کند، لیست می شود و مابقی توکن ها نیز برای رای گیری مجدد، به هفته بعد موکول می شوند. کاربرانی که رای درست بدهند (پروژه مدنظر آنها برنده شود)، می توانند توکن هیوبی را با تخفیف ویژه خریداری کنند.

عملکرد توکن هیوبی در بازار ارزهای دیجیتال
بالاترین قیمتی که توکن هیوبی به خود دیده، 6.07 دلار در تاریخ 5 ژوئن 2018 بوده و عرضه کل آن، 500 میلیون توکن است. انتشار اولیه توکن هیوبی (تیم سازنده اصرار دارد که این یک عرضه اولیه کوین (ICO) نیست) در بین ژانویه تا فوریه 2018 اتفاق افتاد. در آن تاریخ، حدود 300 میلیون توکن در بین اعضای VIP صرافی هیوبی منتشر شد. در واقع، Binance اولین صرافی ای بود که یک کوین به منظور تخفیف در کارمزدهای معاملات ایجاد کرد؛ صرافی هیوبی قابلیت ها و مزایای توکن خود را از BNB گرفته است. علاوه بر این که در صورت پرداخت توکن هیوبی در این صرافی در کارمزد معاملاتتان تخفیف می گیرید، این صرافی توکن های شما را نیز (درست مثل BNB در بایننس) از شما بازخرید می کند.

60 درصد عرضه کل توکن هیوبی به منظور عرضه به کاربرانی است که سیستم های پلتفرم را پیش خرید کرده اند و 40 درصد مابقی (200 میلیون توکن هیوبی) توسط اعضای تیم هیوبی نگهداری می شود، که به عنوان پاداش برای کاربران و نگهداری پلتفرم در نظر گرفته شده است. بدیهی است که صرافی هیوبی بهترین مکان برای خرید و فروش توکن هیوبی است؛ اما به غیر از این صرافی، می توان در صرافی های Bibox، EXX، Bit-z، Bitforex و Hitbtc نیز آن را ترید و معامله کرد.

بهترین جفت هایی که با توکن هیوبی معامله می شوند، بیت کوین (BTC)، بیتکوین کش (BCH)، ایاس (EOS)، ریپل (XRP) و اتریوم (ETH) هستند. توکن هیوبی با استاندارد ERC20 اتریوم ساخته شده است؛ پس می تواند در تمام کیف پول هایی که توکن های ERC20 را پشتیبانی می کنند، نگهداری شود؛ مثل لجر نانو اس و MyEtherWallet. کیف پول رسمی هیوبی نیز، ارزهای دیجیتال مختلف، تمام توکن های ERC20 و برنامه های غیرمتمرکز (DApp) ترون و توکن های آن را پشتیبانی می کند.

نگهداری و معامله ارزهای دیجیتال
اگر شما توکن هیوبی را در یک کیف پول واسطه ذخیره کنید، از مزایای آن بهره مند نمی شوید. همچنین، توکن های ایردراپ شده و ارزهای دیجیتالی که بر پایه گواه اثبات سهام کار می کنند، همیشه توسط صرافی های ارز دیجیتالی مثل هیوبی پشتیبانی نمی شوند.

برای مثال، بایننس و هیوبی، سود گس (Gas) را در بین مشتریانشان توزیع می کنند؛ اما کاربران ردیت (Reddit) اظهار داشتند که صرافی بیترکس (Bittrex) این کار را نمی کند!

کیف پول های صرافی های ارز دیجیتال شهرت خوبی ندارند و افراد حرفه ای توصیه می کنند که کوین یا توکن های خود را در داخل صرافی ها نگهداری نکنید؛ مگر این که مبلغی را نگه دارید که برای ترید یا یک مورد اضطراری به آن نیاز دارید. به غیر از مشکلاتی که در بالا به آنها اشاره شد، صرافی های ارز دیجیتال اهداف خوبی برای هکرها هستند. این لکه ننگ درباره صرافی های ارز دیجیتال، زمانی خیلی پر رنگ شد که صرافی MT.Gox در سال 2011 هک شد و در سال 2014 تعطیل شد؛ تقریبا 850.000 بیت کوین از این صرافی دزدیده شد و افراد بسیاری متضرر شدند و تا امروز نتوانسته اند دارایی هایشان خود را برگردانند.

در واقع، صرافی های ارز دیجیتال مسئول بزرگ ترین دزدی های ارز دیجیتال تاریخ هستند:

 • هک صرافی Gox در سال 2011 که باعث دزدیده شدن 850.000 بیت کوین شد.
 • در سال 2016 صرافی بیتفینکس هک شد و 120.000 بیت کوین از آن دزدیده شد.
 • بزرگ ترین هکی که در تاریخ ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد، صرافی کوین چک (CoinCheck) بود که 523 میلیون نِم (XEM) به ارزش 534 میلیون دلار از آن دزدیده شد.
 • فراموش نکنیم که صرافی هیوبی پس از این که دولت چین مبادلات ارز دیجیتال را ممنوع کرد، از چین به سنگاپور نقل مکان کرد. این ممنوعیت باعث شد که برداشت کاربران از صرافی غیرقانونی تلقی شود. در کل، هر نوع قانون گذار دولتی، می تواند از فعالیت صرافی ها جلوگیری کند و تمام اکانت ها را بلوکه کند.

این موارد تنها تعدادی از موارد بسیار زیاد امنیتی است که امنیت مبالغ شما را در صرافی ها به خطر میاندازد.

جهانی شدن صرافی هیوبی
صرافی هیوبی به دنبال گسترش دفاتر خود در خاورمیانه، برزیل، ویتنام و بازارهای اروپایی است. این صرافی با شرکت SBI برای گسترش کار خود در ژاپن، و با پلتفرم معاملاتی HBUS واقع در سان فرانسیسکو برای گسترش در آمریکا همکاری می کند. همچنین این صرافی با تعداد شرکت فین تک چینی، با هدف یافتن راه حل هایی برای مشکلات ارز دیجیتال و بلاک چین در کشور چین، همکاری می کند.

هیوبی یک صرافی ارز دیجیتال است که به منظور تبدیل شدن به برترین صرافی، از بایننس تقلید می کند؛ این شامل انتشار توکن هیوبی، غیرمتمرکز کردن دفتر کل توزیع شده خود و گسترش در بازارهای جهانی است. موفقیت این صرافی وابستگی زیادی به موارد زیر داشت:

با این که در چین پایه گذاری شد، اما با ممنوعیت فعالیت صرافی های ارز دیجیتال و ICOها در چین، این صرافی به سنگاپور نقل مکان کرد. اما همچنان با دولت چین در زمینه حمایت از بلاک چین و ارزهای دیجیتال، همکاری می کند.
هیوبی با کشورهایی که قصد گسترش در آنها را دارد، همکاری های استراتژیکی ایجاد می کند.
اعضای VIP این صرافی، با استفاده از توکن هیوبی، می توانند تا 50 درصد کارمزد معاملات را تخفیف بگیرند. این توکن به فواصل زمانی معینی، به صرافی برگردانده و سوزانده می شود.
با وجود این موارد، هیوبی مسیر موفقیت خود را به عنوان یکی از برترین صرافی های ارز دیجیتال طی می کند.

چرا باید توکن هیوبی بخریم؟

 • اول از همه، باید بگوییم که توکن هیوبی یک سیستم مدیریت متمرکز مبتنی بر بلاک چین است، که با استفاده از استاندارد ERC20 اتریوم ساخته شده است. توکن هیوبی می تواند با روش های مختلفی استفاده شود؛ اما معمول ترین استفاده آن، برای گرفتن تخفیف در کارمزدهای معاملات در صرافی هیوبی است.
 • توکن هیوبی (HT) یک عرضه اولیه کوین (ICO) نیست؛ تنها راهی که کاربران می توانند آن را به دست بیاورند، خرید Point Card از Huobi Pro است. Point Card یک سیستم برای پیش خرید سرویس اصلی شارژ کارمزدهای معاملاتی است. در این سیستم، هر امتیاز مساوی با یک تتر (USDT) است. برای مثال، شما برای پکیج 1000 امتیازی، 990 تتر می پردازید و اما 1000 توکن هیوبی به صورت رایگان دریافت می کنید.
 • هیوبی در مجموع 500 میلیون توکن هیوبی عرضه می کند که از این مقدار، 300 میلیون توکن به منظور اهدای پاداش برای خرید Point Cardها ارائه می شود.
 • Huobi Pro، بیست درصد از درآمدش را صرف بازخرید توکن هیوبی در بازار آزاد می کند. تمام توکن های هیوبی که بازخرید شده اند، به امنیت وجه سرمایه گذار هیوبی (HIPF) و با تناسب خاصی اختصاص می یابند. HIPF به منظور محافظت از مزایای سرمایه گذاران و جبران خسارات کاربران هیوبی (در زمانی که خطر در پلتفرم وجود داشته باشد)، استفاده می شود؛ این کار برای اطمینان از ثبات بازار و حفاظت از سودهای سرمایه گذاران انجام می شود.
 • امتیازات هیوبی برای نهنگ هایی که حجم عظیمی از ارزهای دیجیتال را معامله می کنند، بسیار جذاب است؛ این امتیازات تخفیف بسیار خوبی برای معاملات آنها به ارمغان می آورد و این، هر از گاهی، از مقدار توکن در گردش می کاهد.
 • صرافی هیوبی، با بازخرید کردن توکن هیوبی با 20 درصد سود حاصل از معاملات، در بلندمدت باعث پایین آمدن سرعت گردش آن می شود که این قضیه بسیار مهم است.
 • شما همچنین می توانید به صورت تصادفی، ایردراپ های کوین هایی که به تازگی در Huobi Pro لیست شده اند را دریافت کنید؛ با افزایش تعداد افرادی که توکن هیوبی را به منظور دریافت ایردراپ هودل می کنند، قیمت توکن هیوبی می تواند به صورت چشمگیری افزایش یابد.
 • هرچه مقدار حجم معاملات در صرافی هیوبی بیشتر شود، حجم معاملات توکن هیوبی نیز افزایش می یابد.

جمع بندی
توکن هیوبی یک توکن بر اساس استاندارد ERC20 اتریوم است. این توکن در سال 2018 توسط صرافی هیوبی ایجاد شد و هدف آن این است که به کاربرانی که از این توکن برای پرداخت کارمزدهای معاملاتی خود استفاده می کنند، تخفیف ارائه دهد. همچنین شما می توانید با استفاده از این توکن، در سیستم رای گیری برای لیست کردن پروژه های مختلف در صرافی هیوبی، استفاده کنید؛ در صورت انتخاب درست پروژه، شما می توانید توکن هیوبی را با تخفیف ویژه خریداری کنید. این تخفیف ها بر اساس مقدار توکن هودل شده یا ترید شده در 30 روز گذشته محاسبه می شود، که طبیعتا مقدار تخفیف برای هر فردی متفاوت خواهد بود. قیمت توکن هیوبی، در زمان نگارش این مقاله، 4.34 دلار است و دارای حجم معاملاتی 221.491.749 دلار در 24 ساعت گذشته است. عرضه کل آن 500 میلیون توکن است، که تقریبا نصف این مقدار، اکنون در گردش است. رتبه این توکن در وب سایت CoinGecko، نوزده است. توکن هیوبی دقیقا مانند بایننس کوین است؛ یعنی یک ارز دیجیتال صرافی، که کاربرد آن تنها ارائه تخفیف است و نه چیز دیگر. پس می توان گفت که این یک توکن متمرکز است؛ چرا که کاملا توسط صرافی اداره و نظارت می شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>