اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فلز پالادیوم


امروزه صنعت خودرو بزرگ ترین مصرف کننده فلزات پلاتینی محسوب می شود. عمده مصرف این فلزات در مبدل های کاتالیزوری اگزوز وسایل نقلیه برای کاهش آلودگی است. انتظار می رود که تولید خودروهای پاک در سال های آتی، افزایش یابد که به همان نسبت میزان تقاضا برای گروه فلزات پلاتینی نیز افزایش خواهد یافت.

شایان ذکر است که کشورهای محدودی جزو تولیدکنندگان فلزات پلاتینی هستند؛ آفریقای جنوبی و روسیه به عنوان بزرگ ترین عرضه کنندگان این فلزات محسوب می شوند، اگرچه چند کشور دیگر نیز در رتبه بندی پس از آن ها قرار می گیرند. در ادامه لیستی از 5 تولیدکننده برتر پالادیوم بر اساس داده های سازمان زمین شناسی ایالات متحده در سال 2017 ارائه می شود.

1 - روسیه

تولید معدنی پالادیوم روسیه در سال 2016 چیزی حدود 82 تن بوده است به طوری که با افزایش تولید معدنی پالادیوم از 81 تن به 82 تن گوی سبقت را از آفریقای جنوبی ربود.

روسیه در سال 2016 بیشترین تولید پالادیوم را در جهان داشته است، البته در آن زمان مقدار تولید معدنی آفریقای جنوبی از 83 تن در سال 2015 به 73 تن در سال 2016 کاهش یافته بود.شرکت Norilsk Nickel قبلا اعلام کرده بود که قصد دارد تا سال 2017 چیزی حدود 2.6 تا 2.7 میلیون اونس  پالادیوم از مواد اولیه در روسیه تولید کند.

2 - آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یکی از تولیدکنندگان اصلی پالادیوم در جهان است. تولید پالادیوم در سال 2016 برای آفریقای جنوبی 73 تن بوده است. این کشور بزرگ ترین ذخایر شناخته شده فلزات پلاتینی را به میزان 63 هزار تن در اختیار دارد.

آفریقای جنوبی به علت کاهش قیمت فلزات گروه پلاتین در اواخر سال 2015 و اوایل 2016، در کنار کم شدن مصرف و نیز توسعه فرایندهای استخراج، میزان تولید فلزات پلاتینی خود را در سال 2016 به میزان یک درصد کاهش داد. البته نکته جالب توجه آن است که تولید فلزات پلاتینی آفریقای جنوبی از سال 2011 تا 2016 به میزان 13 درصد کاهش یافته است.

3 - زیمبابوه

10 تن از پالادیوم جهان را در سال 2016 کشور زیمبابوه تولید کرده است. شرکتZimplats بزرگ ترین تولیدکننده فلزات گروه پلاتین در این کشور است که البته 87 درصد از سهام آن متعلق به شرکت Impala Platinum Holdings آفریقای جنوبی است که در قسمت عظیمی از معادن زیمبابوه سهم دارد. شایعات اخیر مبنی بر این که دولت زیمبابوه قصد دارد بعضی از معادن تحت اختیار این شرکت را تصاحب کرده و آن را به شرکت های جدید واگذار کند، زنگ خطری برای شرکت های آفریقای جنوبی محسوب می شود. سود شرکتImpala Platinum Holdings برای سال 2016 تا 31 دسامبر به 21 میلیون دلار رسید و انتظار می رود که به دلیل افزایش فروش فلزات پلاتینی، این میزان سوددهی نیز افزایش یابد.

4 - کانادا

کانادا تولید پالادیوم خود را در سال 2016 به 23 تن رساند. تولیدات بالای پالادیوم کانادا باعث می شود که این کشور در بازار فلزات پلاتینی نقش فعالی داشته باشد. همچنین برخی منابع خبر از اکتشافات ذخایر جدید در کانادا داده اند. شرکت North American Palladium نیز یکی از تولیدکنندگان بزرگ پالادیوم در جهان است که معدن بزرگ آن یعنی Lac des Illos در استان انتاریو در کانادا واقع است.

این شرکت از سال 1993 به تولید محصولات پرداخته است و در 3 ماهه دوم سال 2017، بالغ بر 50، 222 اونس  پالادیوم تولید کرد که به میزان قابل توجهی بیشتر از سال گذشته است.

5 - آمریکا

تولید پالادیوم در سال 2016 در کشور آمریکا 13.2 تن برآورد شد. شرکت معدنی استیل واتر تنها تولیدکننده گروه فلزات پلاتینی در آمریکا بود تا اینکه در ماه می 2017 توسط شرکت معدنی Sibanye Gold واقع در کشور آفریقای جنوبی تصاحب شد.

این معامله 2.2 میلیارد دلاری به شرکت Sibanye اجازه داد تا نفوذ خود در آمریکا را گسترش داده و وابستگی معادن آفریقای جنوبی را به شرکت های آمریکایی کاهش دهد.نمودار 1 حجم تولید پالادیوم توسط بزرگ ترین تولیدکنندگان جهانی را نشان می دهد. همان گونه که پیداست در 20 سال گذشته روسیه و آفریقای جنوبی بیشترین سهم تولید پالادیوم را از آن خود کرده اند.

به علاوه پیداست که به طور قابل ملاحظه ای 5 کشور شرح داده شده، سهم بسیار بزرگی در تولید پالادیوم دارند و سهم سایر کشورهای جهان در مقابل مجموع تولید آن ها بسیار ناچیز است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>