اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ذخایر طلا

طلا فلزی است نرم، براق، زرد رنگ، چکش خوار، قابل انعطاف و فلز واسطه که با بیشتر عناصر شیمیایی واکنش ندارد و تنها به وسیله کلر و تیزاب سلطانی مورد حمله قرار می گیرد.این فلز عمدتا به شکل آزاد و به صورت تکه هایی در سنگها و رسوبهای آبرفتی وجود دارد و یکی از فلزات ضرب سکه می باشد. طلا در بسیاری از کشورها به عنوان معیار ارزش پول به کارمی رود همچنین در جواهرات، دندانپزشکی و الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد.

آمریکا

بر اساس گزارشات رسمی، آمریکا بزرگ ترین دارنده ذخایر طلا در جهان است و 8 هزار 407 تن طلا در انبارهای بانک مرکزی این کشور ذخیره شده است.این میزان طلا معادل 75 درصد کل حساب ذخیره ارز خارجی آمریکا است.البته بانک مرکزی آمریکا برای جلوگیری از سقوط ارزش دلار مانند دیگر کشورها طی سال های گذشته فعال نبوده است.

آلمان

بانک مرکزی آلمان هم اکنون 3هزار و 483 تن طلا در اختیار دارد که معادل 70 درصد کل حساب ذخیره ارز خارجی این کشور است.اخیرا این بانک تلاش کرده است تا معادل 674 تن از ذخایر طلای خود را که در بانک های مرکزی فرانسه و آمریکا نگهداری می شود را به داخل کشور منتقل کند که البته انتظار می رود این روند تا سال 2020 به طول بینجامد.

ایتالیا

ایتالیا با داشتن 2534 تن طلا در انبارهای خود سومین کشور از نظر حجم ذخایر طلا در جهان محسوب می شود.این میزان طلا معادل 70 درصد از ذخایر خارجی این کشور محسوب شده و بر اساس سیاست های بانک مرکزی این کشور در زمان بحران های اقتصادی طلا ایمن ترین دارایی برای سرمایه گذاری محسوب شده و می تواند از اقتصاد این کشور در برابر نوسان ارزش دلار حفاظت کند.

فرانسه

بر اساس گزارش ها فرانسه 2518 تن طلا به عنوان ذخیره دارد که معادل 60 درصد کل حساب ذخیره ارزی این کشور است.مارین لپن یکی از سیاست مداران رده بالای فرانسوی و رئیس حزب جبهه ملی این کشور خواستار ممنوع شدن فروش ذخایر طلای این کشور شده و از طرف دیگر به دنبال بازگرداندن تمام ذخایر طلای فرانسه که در خارج از این کشور نگهداری می شود، شده است.

روسیه

طی 6 سال گذشته بانک مرکزی روسیه به شدت در جمع کردن طلا و افزایش ذخایر طلای این کشور فعال بوده است. در سال 2017 روسیه توانست با کنار زدن چین به پنجمین دارنده ذخایر طلا در جهان بدل شود.طی سال گذشته میلادی نیز بانک مرکزی روسیه بزرگ ترین خریدار طلا در جهان بود و 651.5 تن طلا خریداری کرد.

در ماه فوریه سال جاری نیز روسیه با خرید 31.1 تن طلا ذخایر خود را به 2149 تن افزایش داد.فروش دارایی های دلاری و تبدیل کردن آنها به طلا بخشی از سیاست دولت روسیه برای حذف دلار از اقتصاد این کشور است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>