اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

تولید کنندگان طلا

طی دهه های طولانی و تا پیش از سال 2006، آفریقای جنوبی بزرگ ترین تولیدکننده طلا بود. استخراج طلا در این کشور اما در سال های اخیر کاهش یافته است. در مقابل، استخراج این فلز گرانبها در بسیاری از کشورهای دیگر افزایش یافته است.

با این حال، هنوز هیچ کشوری موفق نشده رکورد تولید طلا در آفریقای جنوبی را در دهه 1970 که بیش از هزار تن در سال بوده، بشکند.موسسه GFMS Gold در یک نظرسنجی به بررسی 10 کشور بزرگ تولیدکننده طلا در جهان در سال 2017 پرداخته است. داده ها در مورد سال 2018 هنوز منتشر نشده است.

10- غنا

غنا دومین تولیدکننده بزرگ طلا در آفریقاست. این کشور در سال 2017، حدود 10٫7 میلیون تن طلا تولید کرد که در مقایسه با یک سال قبل از آن هفت تن بیشتر بود.غنا دارای منابع معدنی بسیاری است. در واقع صنایع معدنی غنا به تنهایی بیش از پنج درصد از تولید ناخالص داخلی و 37 درصد از صادرات این کشور را تشکیل می دهد. طلا 30 درصد از این صادرات را شامل می شود.این کشور همچنین تولیدکننده الماس، بوکسیت و منگنز است.

9- مکزیک

اگرچه تولید طلا در مکزیک در سال 2017 اندکی کاهش یافت اما این کشور همچنان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان طلا در جهان است. تولید طلا در مکزیک در مقایسه با سال 2000 بیش از دو برابر افزایش یافته است.در سال های اخیر بخش معدن در این کشور با توجه به نوسانات قیمت ها و استخراج طلا با چالش هایی مواجه شده؛ با این حال، کشف چندین معدن جدید این کشور را به مرکز معادن طلا در جهان تبدیل کرده است.

8- آفریقای جنوبی

بیشترین میزان تولید طلا در آفریقای جنوبی در دهه 1970 انجام شد. استخراج طلا اما از سال 1980 بیش از 85 درصد کاهش یافته است. با این حال، این کشور همچنان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان طلا در جهان به شمار می رود.معدن Mponeng عمیق ترین معدن طلا در جهان در این کشور قرار دارد.

کارگران معدن در آفریقای جنوبی به دلیل دستمزد کم، هزینه های استخراج، کمبود آب، نوسانات قیمت طلا و اعتصابات با چالش های بسیاری مواجه هستند. تنش های نژادی نیز به صنعت معدن این منطقه آسیب وارد کرده است.

7- اندونزی

گرسبرگ در اندونزی یکی از بزرگ ترین معادن طلا در جهان است که به تنهایی بیش از یک سوم تولید طلای این کشور را بر عهده دارد. این معدن بیشترین ذخایر طلای جهان را در خود جای داده است.با این حال، استخراج طلا در اندونزی در سال 2017 در مقایسه با سال قبل از آن 11٫7 درصد کاهش یافته است.

6- پرو

به دلیل سرکوب استخراج غیرقانونی، تولید طلا در پرو به مدت دو سال متوالی کاهش یافته است. استخراج غیرقانونی طلا برای این کشور نگران کننده است چرا که منجر به ویرانی بخش وسیعی از جنگل های آمازون شده است.ساکنان محلی همچنین از فعالیت های معدنی که موجب آلودگی آبراه ها شده، شکایت دارند.

معدن یاناکوچا در این کشور دومین معدن بزرگ طلا در جهان است که بیش از 7 میلیارد دلار طلا تولید کرده است.

5- کانادا 

چند سال پیش، گرمایش جهانی موجب عقب نشینی یخچال های طبیعی در بریتیش کلمبیا شد و به دنبال آن با کشف معادن طلا در این منطقه، کانادا به یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان طلا در جهان تبدیل شد.

4- ایالات متحده آمریکا

آمریکا چهارمین تولیدکننده طلا در جهان است به دلیل افزایش استخراج معدن کوارتز در ایالت نوادا و معدن کروسون در ایالت کلرادو، تولید طلای این کشور طی چند سال گذشته به طور مداوم افزایش یافته است ایالت نوادا به تنهایی بیش از 75 درصد از تولید طلا در آمریکا را به عهده دارد.

3- روسیه

بزرگ ترین کشور جهان سال هاست که استخراج طلا را افزایش داده و در نظر دارد همین روند را در دهه آینده نیز ادامه دهد.روسیه بیش از 83 درصد از تولید طلا در اروپا را به خود اختصاص داده و دولت روسیه بزرگ ترین خریدار تولید طلای محلی است.ذخایر طلا در این کشور پنج هزار و 500 تن برآورد شده است.

2- استرالیا

استرالیا با تولید 295 تن در سال 2017، یکی از بزرگ ترین کشورهای تولیدکننده طلا در جهان است. مواد معدنی تقریبا نیمی از صادرات استرالیا را تشکیل می دهد.اگرچه استرالیا دارای ذخایر طلای بسیاری است اما بخش بزرگی از این ذخایر در دسترس نیست. به این ترتیب، کارشناسان انتظار دارند که تولید طلا در دهه های آینده در این کشور کاهش یابد.بادینگتون در این کشور بزرگ ترین معدن طلا در این کشور است.

1- چین

چین بزرگ ترین تولیدکننده طلا در جهان است. با این حال به دنبال اقدامات دولت برای مبارزه با آلودگی هوا و افزایش آگاهی های زیست محیطی تولید طلا در این کشور در سال 2017 کاهش یافت. با این حال، هنوز 13 درصد از طلای کل جهان توسط چین تولید می شود.با تصویب برخی قوانین برای تسهیل خریداری طلا در سال 1990، تقاضا برای طلا در این کشور افزایش یافت.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>