اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

استخراج طلا از معادن

این تصور که معدن کاران در معادن طلا و در فرایند استخراج، با تکه های درشت و درخشنده طلا روبرو می شوند تصوری خیالی و رؤیایی است. واقعیت این است که برای تولید 1 گرم طلا به طور متوسط به 350 کیلوگرم خاک معدنی احتیاج است.

البته این مقدار به میزان غنی بودن معدن و روش معدنکاری به کار گرفته شده نیز بستگی زیادی دارد. بخش عمده طلای جهان از معادنی تأمین می شود که در آن معادن، طلا محصول اصلی قلمداد می شود اما اغلب در حین تصفیه، فلزات دیگری چون مس نیز استحصال می گردد. در اکثر معادن ایالات متحده طلا به همراه س استخراج می شود.

در کانادا طلا از کانی های نیکل و در آفریقای جنوبی از کانی های پلاتین بازیابی می شود. در سراسر جهان کانی های طلا و کانسارهای آبرفتی، محصولات فرعی ارزشمندی را فراهم می آورند. به عنوان مثال می توان به چندین معدن طلای مهم آفریقای جنوبی اشاره کرد که در آن ها فلز اورانیوم به عنوان محصول فرعی در کنار طلا تولید می شود.

به طورکلی کانسارهای طلا به دودسته کانسارهای برجا و کانسارهای آبرفتی طبقه بندی می شوند. در کانسارهای برجا، طلا همراه سنگ های آذرین اسیدی عمیق و میانی و به ندرت در سنگ های آذرین خروجی یافت می شود اما کانسارهای آبرفتی از تخریب کانسارهای برجا و جابه جایی آن ها به وسیله ی عوامل طبیعی، تشکیل می شوند و در این حالت، تجمع طلای ناب در بستر رودخانه ها و دریاچه های بسته خواهد بود.

دو روش معدن کاری در سطح معادن جهان وجود دارد. روش روباز و روش زیرزمینی. روش نخست بیشتر در آمریکای شمالی و استرالیا و روش دوم در آفریقای جنوبی رایج و مرسوم است. اغلب در معادی که در ابتدای فعالیت خود قرار دارند به دلیل اینکه سنگ های معدنی آن قابل دسترس است روش روباز استفاده می شود ولی با انجام برداشت های مداوم و تهی شدن ذخایر سطحی، از آن به بعد روش زیرزمینی به کار گرفته می شود.

محتوای اجرای دو روش معدن کاری فوق در طول سال های متمادی که از ابداع آن ها می گذرد با تغییرات چندانی مواجه نشده و تقریباً ماهیت اصلی خود را حفظ کرده اند و تغییرات آن صرفاً از جنبه تکنولوژیکی بوده است.

کانسارهای مختلف طلا در محیط های متفاوت و طی فرایند و سازوکارهای مختلف تشکیل می شوند. به عبارت دیگر فرایندها و پارامترهای متفاوتی در تشکیل و تمرکز این کانسارها نقش دارند. نوع ذخیره طلا از طریق مطالعات دقیق زمین شناسی و عملیات مهندسی اکتشاف و طی مراحل مختلف تعیین می گردد.

این مطالعات در طراحی شیوه استخراج و بهره برداری از معدن و همچنین در فراوری و استحصال طلا نقش پایه و اساسی ایفا می کنند. گرچه روش های استخراج تحت دو شیوه کلی یعنی روباز و زیرزمینی مطرح می شود اما در عمل، طراحی موفق شیوه استخراج با استفاده از نوع ذخیره و ژئومتری سه بعدی ذخیره، تناژ و عیار میانگین طلا صورت خواهد گرفت.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>