اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

اکنون از Wrapped Bitcoin یا (WBTC) می توان به عنوان وثیقه در پروتکل مبتنی بر اتریوم کامپوند (Compound) استفاده کرد. کامپوند با توجه به یک میلیارد دلار وام دهی غیرمتمرکز اخیرا به پر استفاده ترین برنامه دیفای تبدیل شده است. اضافه شدن WBTC به کامپوند پس از پیشنهاد جامعه کامپوند در ماه می 2020 رخ داد. پس از 2 ماه بررسی و رایزنی، جامعه کامپوند در تاریخ 12 می با 533,899 رای موافق در مقابل 523,974 رای مخالف به اضافه شدن WBTC به این پروتکل وام دهی رای مثبت داد.

توکن Wrapped Bitcoin چیست؟
توکن Wrapped Bitcoin یک توکن بر بستر اتریوم با پشتوانه یک به یک با بیت کوین است. WBTC برای دارندگان بیت کوین استفاده از برنامه های توسعه یافته بر بستر اتریوم را امکان پذیر می سازد. نزدیک بودن رای های موافق و مخالف برای اضافه کردن WBTC به فهرست رمز ارزهای تایید شده در کامپوند می تواند نشانه ای از عدم قطعیت پیرامون این توکن باشد. طبق گفته نویسندگان پروپوزال اولیه، WBTC با مشکل "تک نقطه شکست" مواجه بوده و در دسته بندی رمز ارزهای "بدون نیاز به اعتماد" قرار نمی گیرد.

مزیت اضافه شدن WBTC به عنوان وثیقه، متنوع سازی رمز ارزهای استفاده شده در کامپوند است. هم چنین، اضافه شدن WBTC به یکی دیگر از پلتفرم های بزرگ وام دهی دیفای یعنی MakerDAO، فرصت های تعامل و همکاری بین پلتفرم های میکر و کامپوند را افزایش می دهد.

طبق توییت تیم WBTC در تاریخ 12 جولای، توکن WBTC با تأثیر وثیقه ای 40 درصد در کامپوند عرضه خواهد شد. این موضوع بدان معنا است که کاربران فقط می توانند 40 درصد ارزش هر WBTC را وام دریافت کنند. قبل از این، WBTC تأثیر وثیقه ای صفر درصد در کامپوند داشت، یعنی وام دهی بر اساس این توکن امکان پذیر نبود. رابرت لشنر (Robert Leshner) موسس پروتکل کامپوند در خصوص وضعیت WBTC در این پروتکل گفت:

هنگامی که اولین بار از WBTC پشتیبانی شد، ارزش بازار این توکن تقریبا 2 میلیون دلار بود و از لحاظ بازار، نقدینگی و کاربرد در اول راه قرار داشت. فارغ از خطر متمرکزسازی، فقط ریسک بازار (نقدینگی) می توانست تأثیر وثیقه ای صفر درصد را توجیه کند.

اما طبق گفته های لشنر، بازار بیت کوین از آن زمان تاکنون توسعه چشمگیری داشته است و وی معتقد است که اکنون خطرات این رمز ارز و استفاده از آن به عنوان وثیقه ارزش بررسی را دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>