اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

اهمیت فلز آلومینیوم


خواص و اهمیت فلز آلومینیوم

آلومینیوم فلزی است به رنگ سفید نقره ای، با نقطه ذوب 658 درجه سانتی گراد، با علامت اختصاری Al و دارای وزن مخصوص 2.7 گرم بر سانتی منر مکعب که در مقایسه با قلع، فولاد مس و طلا سبک محسوب می شود.

آلومینیوم بعد از فولاد تقریباً پر مصرف ترین فلز است و حجم تولید آن بیشتر از حجم تولید کلیه فلزات غیر آهنی است. آلومینیوم و آلیاژهای آن نقش تعیین کننده ای در صنعت معاصر را دارند.مجموعه ویژگی های خاص این فلز، بسیار نادر و غیر قابل جایگزینی است.

عمده خواص آلومینیوم به شرح ذیل می باشد

آلومینیوم سبک است به طوری که 1 متر مربع از ورق آلومینیومی به ضخامت 1 میلی متر 2.7 کیلوگرم وزن دارد. وزن چنین ورقی از جنس فولاد 7.8 کیلوگرم و از جنس مس 8.9 کیلوگرم است. سبک بودن آلومینیوم سبب شده با وجود بالا بودن قیمت یک کیلوگرم آن در مقایسه با فولاد رقیب مناسبی در مقابل آن محسوب می شود.

جرثقیل ها، پل ها، اجزاء کشتی ها و سایر ساختمان های بزرگ از جنس این فلز را می توان در محل کارخانه ساخت و به آسانی به محل مونتاژ حمل کرد.آلومینیوم را می توان به آسانی شکل داد و روی آن کار کرد. چکش کاری، فشارکاری، چین دادن، شیاردار کردن، لبه دادن، حک کردن، خم کاری و حتی نورد تا ضخامت های 0.004 میلی متر این فلز امکان پذیر است.

آلومینیوم از نظر حرارتی و الکتریکی هادی بسیار خوبی است، قابلیت هدایت حرارتی آن 4 برابر فولاد است. یک کیلوگرم آلومینیوم خالص در مقایسه با همان وزن می تواند دو برابر انرژی الکتریکی حمل کند و به همین دلیل وزن هادی های آلومینیوم در حدود نصف وزن هادی های مسی است.آلومینیوم در مقابل خوردگی هوا و بسیاری از مواد شیمیایی مقاوم است.

روی سطوح آلومینیوم می توان به منظور تزئین با افزایش مقاومت سائیدگی به شیوه های مختلف کار کرد.
آلومینیوم را می توان از طریق کلیه روش های معمولی جوشکاری، لحیم کاری، چسب کاری و پرچکاری به هم اتصال داد. آلومینیوم خطری برای سلامتی ندارد و برای انسان و حیوان مضر نیست لذا از آلومینیوم برای بسته بندی مواد مصرفی و خوراکی استفاده می شود.

ریخته گری آلومینیوم همراه با سیلیسیم، منیزیم و مس به عنوان عناصر آلیاژی در قالب های ماسه ای، فلزی و تحت فشار آسان است.در کل آلومینیوم چون مقاومت به خوردگی، هدایت الکتریکی، هدایت حرارتی، شکل پذیری، استحکام، جلای مناسب و زیبا، سبکی وزن و تنوع محصولات آلیاژی آن، کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع مختلف دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>