اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فلز آلومینیوم

آلومینیوم یکی از عناصر شیمیایی می باشد که عدد اتمی آن 13 بوده و در گروه عنصرهای نقره ای، نرم و چکش پذیر واقع شده است. توجه داشته باشید که این عنصر بعد از اکسیژن و سیلیون از فراوان ترین عناصر در پوسته کره زمین بوده و از میزان واکنش پذیری بسیار بالایی با سایر عناصر برخوردار است به همین یافتن آلومینیوم خالص کار بسیار سختی بوده و خالص ترین نوع این عنصر را می توان در سنگ بوکسیت مشاهده کرد.

اولین استفاده ها از این عنصر مربوط به قرن پنجم قبل از میلاد می باشد که در کشور یونان برای تهیه و ساخت ابزارآلات جنگی مورد استفاده قرار گرفت. البته در این زمان ها استفاده از این عنصر به صورت خالص نبوده چرا که وسایل و تجهیزات لازم را برای استخراج آلومینیوم خالص در اختیار نداشتند. در سال 1824 فیزیکدان ها و شیمی دان ها توانستند برای اولین بار این عنصر را به شکل خالص استخراج نموده و مورد استفاده قرار دهند.

کاربردهای آلومینیوم

توجه داشته باشید که آلومینیوم دارای کاربرد بسیار فراوانی در بسیار از صنعت می باشد به طوری که از مهم ترین این کاربردها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اتومبیل ها

در بسیاری از شرکت های خودروسازی جهان شاهد استفاده بی نظیر از انواع آلیاژهای آلومینیوم هستیم به طوری که شما می توانید در قسمت های مختلف یک اتومبیل شاهد استفاده از این عنصر باشید

صنایع دریایی

آلومینیوم با توجه به داشتن وزن بسیار سبک خود، یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در صنایع دریایی و کشتی سازی می باشد. این عنصر مقاومت بالایی را نیز در مقابل خوردگی از خود نشان می دهد که این امر نیز استفاده از آن را در این صنعت ترغیب کرده و در ساخت کشتی های مسافربری از این عنصر استفاده چشمگیری می شود.

بسته بندی

امروزه بسیاری از صنایع غذایی و شیمیایی برای بسته بندی های محصولات خود، استفاده از آلومینیوم را در اولویت های خود قرار می دهند به طوری که حدود 90 درصد از مواد اصلی بسته بندی را این عنصر تشکیل داده و شما می توانید به مقدار فراوان آن را در بازار موجود مشاهده کنید.

ساختمان سازی

آلومینیوم و آلیاژهای آن از مهم ترین و پرمصرف ترین فلزهای مورد استفاده در صنعت ساخت و ساختمان می باشند به طوری که با داشتن وزن کم، مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و شکل پذیری بالا توانسته است بهترین کارایی را داشته باشد.

در حال حاضر کشورهای آمریکا و چین از پیشروترین کشورهایی هستند که می توان استفاده از آلومینیوم را در ساختمان سازی اشاره نمود. توجه داشته باشید که هزینه های استفاده از این عنصر نیز بسیار ارزان تر از سایر فلزها بوده و به همین جهت بیشتر مورد توجه واقع شده است.

انواع آلیاژهای آلومینیوم

آلیاژهای بسیار مختلفی از عنصر آلومینیوم را می توان در بسیاری از صنایع مشاهده کرد که از مهم ترین آلیاژهای آلومینیوم می توان به موارد زیر اشاره داشت:

آلیاژهای کار شده

آلیاژهای کار شده از مهم ترین و اصلی ترین آلیاژهای این عنصر می باشد که با داشتن ویژگی های بسیار بی نظیر خود از جمله رسانای الکتریکی، رسانایی حرارتی، مقاومت به خوردگی، کارپذیری، قابلیت بازیافت، سهولت اتصال و غیره اشاره کرد که از مهم ترین آنها نیز می توان به آلیاژ آلومینیوم و مس، آلیاژ آلومینیوم و منیزیم اشاره کرد.

آلیاژ های ریخته گی

از مهم ترین انواع آلیاژهای ریخته گری می توان به آلیاژ آلومینیوم سیلیسیم دار و مس اشاره کرد که این نوع از آلیاژها با داشتن ویژگی هایی از جمله پرداخت کار، استحکام، سهولت ریخته گری و غیره اشاره نمود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>