اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سیم جوش استیل

سیم جوش استیل

در برخی از فرآیندهای جوشکاری استنلس استیل ها به ویژه جوشکاری FCAW, GMAW و SAW از سیم جوش به عنوان ماده پر کننده استفاده می شود. سیم جوش استیل برای جوشکاری فولادهای آستنیتی، فولادهای آستنیتی مقاوم به حرارت و فریتی مورد استفاده قرار می گیرند.

سیم جوش استیل SOLINOX 420 مناسب برای جوشکاری فولادهای زنگ نزن مارتنزیتی و سیم جوش های SOLINOX 2209 و مناسب برای جوشکاری فولادهای زنگ نزن دوپلکس و سوپر دوپلکس می باشند.

انواع سیم جوش استیل

از جمله محصولات پرکاربرد سیم جوش استیل می توان به خانواده SOLINOX 308 و SOLINOX 316 اشاره کرد.

SOLINOX 308

دارای ترکیب شیمیایی 16 درصد کروم و 10 درصد نیکل است. این محصول برای جوشکاری فولادهای 305، 304، 302 و301 AISI مناسب است.

SOLINOX 308H

کربن بیش تری نسبت به SOLINOX 308 دارد. افزودن کربن علاوه بر افزایش استحکام، مقاومت در برابر خزش به ویژه در درجه حرارت های بالا را تا حدود زیادی ارتقا می بخشد.

SOLINOX 308L

این سیم جوش ضد زنگ، کربن کمتری نسبت به SOLINOX 308 دارد. با کاهش کربن، خطر تشکیل کاربیدها و رسوب آن ها در مرز دانه ها و در نتیجه احتمال بروز خوردگی های بین دانه ای و ترک های ناشی از آن، به حداقل می رسد.

SOLINOX 316

سیم جوش استیل SOLINOX 316 دارای ترکیب شیمیایی 5/18 درصد کروم، 5/12 درصد نیکل و 5/2 درصد مولیبدن است. این محصول برای جوشکاری فولادهای ضد زنگ سری AISI 316 و فولادهای مشابه به کار گرفته می شود.

این محصول هم چنین برای جوشکاری فولادهایی که در درجه حرارت های بالا کار می کنند استفاده می شود. وجود تا 5/2 درصد مولیبدن در ترکیب فلز جوش حاصل، ضمن افزایش مقاومت در برابر حرارت، مقاومت به خزش آن را نیز تا حد قابل توجهی افزایش می دهد.

SOLINOX 316H

کربن بیشتری نسبت به SOLINOX 316 دارد. به دلیل بیشتر بودن کربن در ترکیب شیمیایی این محصول، استحکام کششی و مقاومت خزشی این محصول به ویژه در درجه حرارت های بالا افزایش می یابد.

SOLINOX 316L

کربن کمتری نسبت به SOLINOX 316 دارد. به همین دلیل، خطر بروز خوردگی های مرزدانه ای و بین دانه ای به حداقل می رسد. این محصول اغلب برای جوشکاری فولادهای بلبرینگ آستنیتی مولیبدن دار کم کربن استفاده می شود.

هنگام استفاده از SOLINOX 316L باید به این نکته توجه داشت که این محصول نسبت به SOLINOX 316H مقاومت کمتری در برابر حرارت از خود نشان می دهد.

محصولات خاص سیم جوش استیل

SOLINOX 309

محصولات موجود در خانواده 309 به طور کلی برای جوشکاری فولادهای ضد زنگ 309 و جوشکاری فولادهای غیرهمجنس ریختگی و کار شده کاربرد دارند.

SOLINOX 312

این سیم جوش استیل به طور کلی برای جوشکاری آلیاژهای ریختگی 312 و برای جوشکاری فلزات غیر هم جنس، به ویژه آنکه، یکی از آن ها فولاد ضد زنگ با نیکل بالا باشد، کاربرد دارد.

SOLINOX 385

این محصول برای جوشکاری فولادهای 904L که در محیط های خورنده محتوی اسید سولفوریک یا ترکیبات کلریدی سرویس می دهند، کاربرد دارد.این محصول همچنین برای اتصال دادن آلیاژهای 317L و همچنین جوشکاری سایر فولادهای ضد زنگ به فولادهای 904L به کار می رود.

SOLINOX 2209

این محصول نخستین بار برای جوشکاری فولادهای ضد زنگ دوفازی محتوی 22 درصد کروم طراحی شد.ساختار کریستالی جوش حاصل نیز دو فازی بوده و متشکل از فازهای فریت و آستنیت می باشد.جوش حاصل از این محصول از استحکام کششی بالایی برخوردار است و در برابر خوردگی و ترک های ناشی از خوردگی تنشی مقاوم است.

SOLINOX 2594

این محصول با دارا بودن عناصر آلیاژی خاص مانند Cr، Mo، Ni، Cu و N برای جوشکاری فولادهای سوپردوپلکس زنگ نزن طراحی شده است.حضور این عناصر آلیاژی مقاومت فوق العاده ای در برابر خوردگی حفره ای به این محصول داده است.

فلز جوش حاصل از SOLINOX 2594 دارای ساختار آستنیتی- فریتی است که بسته به حرارت ایجاد شده حین فرآیند جوشکاری و نرخ سرد شدن حوضچه مذاب، درصد فاز فریت از 35 تا 65 درصد متغیر است.

جوش به دست آمده از این محصول درکنار مقاومت بالا در برابر خوردگی حفره ای و خوردگی تنشی، به صورت همزمان استحکام و چقرمگی بالایی نیز دارد.این محصول به طور گسترده در ساخت تجهیزات نفت و گاز، پمپ های تحت فشار، دریچه ها و تجهیزات فرآیندهای شیمیایی استفاده می شود.

این سیم جوش ها که دارای ترکیب شیمیایی مشابه با فلز پایه هستند، اغلب در یکی از دو گروه سیم های توپر  و سیم های توپودری قرار می گیرند.سیم جوش استیل مذکور، در انواع و اندازه های مختلف برای فلزات آهنی و غیرآهنی وجود دارند. در ادامه شرح مختصری از ویژگی های این نوع از سیم جوش ها آورده شده است.

انتخاب الکترود، سیم جوش استیل و فیلر مناسب برای جوشکاری ورق و لوله از جنس فولاد ضد زنگ اصطلاحا" استیل همواره یکی از مشکلات اساسی جهت انجام عملیات جوشکاری اینگونه مواد می باشد. در مواقعی که جوشکاری دو فولاد ضد زنگ غیر متشابه مورد نظر باشد انتخاب الکترود مناسب حساسیت و اهمیت بیشتری می یابد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>