اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

کاربرد استنلس استیل در صنایع آبی


خواص فولاد ضد زنگ در صنایع آبی

آب آشامیدنی تمیز یک منبع ارزشمند است که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست. فشار زیادی برای ارائه بیشتر آن به افراد بیشتری در سراسر جهان وجود دارد. همچنین آگاهی رو به رشدی از نیاز به کاهش تأثیرات انسان بر محیط زیست نیز وجود دارد. کاربرد استنلس استیل در صنایع آبی می تواند این دو چالش را حل کند.

اکثر ما با خواص انواع گرید فولاد ضد زنگ آشنا هستیم، اما باید از دیدگاه کاربر این خواص را بیان کنیم. خواص استنلس استیل ها که در صنعت آب مورد توجه است، عبارت است از:

  • حفظ خلوص آب، و خواص بیولوژیکی و شیمیایی؛
  • مقاومت دربرابر خوردگی در طیف گسترده ای از آب، مواد شیمیایی مانند سولفید هیدروژن H2S
  • به طور طبیعی یک لایه محافظ بر روی تمام فولاد ضد زنگ به علت وجود کروم شکل می گیرد. حتی اگر لایه آسیب دیده و اکسیژن وجود داشته باشد، لایه غیرفعال خود را از بین می برد و فولاد را از خوردگی محافظت می کند، و عمر طولانی را تضمین می کند
  • استحکام، جوش پذیری و شکل پذیری خوب
  • سهولت در ساخت
  • سبک و حمل و نقل آسان
  • طیف گسترده ای ازشکل های مختلف
  • دوام بالا و مقاومت دربرابر جریان آب بالا
  • قابل بازیافت.

اهمیت استنلس استیل در صنعت آب

مهم ترین عامل ایجاد آب مناسب برای نوشیدن، حذف باکتری ها و انگل ها است. پس از آن آب باید در هنگام ذخیره و توزیع، تمیز و ایمن نگه داشته شود.که نیاز به مقاومت در برابر ضدعفونی کننده هایی است که در آب ته نشین می شوند.

مقاومت در برابر خوردگی فولاد ضدزنگ، آنها را برای مواجه شدن با این شرایط در هر دو سیستم تصفیه و شبکه توزیع مناسب می سازد. بنابراین کاربرد استنلس استیل در صنایع آبی مهم و حیاتی است.البته اهمیت استنلس استیل فقط در تجهیزات آب آشامیدنی نیست. این فولاد با ارزش از گذشته های دور مورد توجه قرار گرفته است.

گرید استنلس استیل مناسب در صنایع آبی

به طور کلی، بهترین عملکرد فولاد ضد زنگ تنها در صورتی به دست می آید که برای کاربرد مورد نظر، گرید به درستی انتخاب شود. فقط تعداد کمی از گریدهای فولاد ضد زنگ مشترک با آب آشامیدنی استفاده می شود.

یک سیستم تصفیه آب، یک سیستم پیچیده و پیشرفته با استانداردهای بالا برای کل کارخانه، از جمله تأسیسات فنی است. مواد مورد نیاز برای ساخت واحدهای فاضلاب باید قادر به مقاومت در برابر طیف وسیعی از شرایط خوردگی باشند.

در مراکز تصفیه آب و فاضلاب، گریدهای استاندارد فولاد ضد زنگ دارای مقاومت زیاد در برابر خوردگی هستند. به طور کلی، پارامترهای کلیدی در کاربرد استنلس استیل صنایع آبی که عملکرد یک گرید از فولاد ضد زنگ را کنترل می کنند، کلرید، حضور عوامل اکسید کننده و درجه حرارت می باشد.

در تأسیسات تصفیه آب و فاضلاب، دمای آب معمولا زیر 25 درجه سانتیگراد است.تغییرات دما در این فولادها نگران کننده نیست. برای آب آشامیدنی و فاضلاب، تغییرات در حجم pH تأثیر قابل توجهی بر رفتار فولاد ضد زنگ ندارد

گریدهای پرمصرف در صنایع آبی

در سال های اخیر استفاده از فولاد ضد زنگ گرید 304 و 316 به دلیل عملکرد عالی و صرفه جویی در هزینه در تأسیسات تصفیه آب و فاضلاب به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. در کنار این دو گرید رایج، گرید داپلکس هم در سال های اخیر به طور فزاینده ای مورد توجه قرار گرفته است.اگر خوردگی در آب اتفاق بیفتد، احتمالا به شکل خوردگی خستگی است و گریدهای خاصی باید استفاده شود.

طبق تجربه، اگر سطح کلرید کمتر از 200ppm و 1000ppm باشد، خوردگی حفره ای برای 304 و 316 کمتر اتفاق می افتد. در اینجا توصیه می شود از این دو نوع استفاده می شود.

بهترین استنلس استیل برای شرایط بشدت خورنده

بین غلظت کلرید 1000 تا 3600 ppm، داپلکس 1.4462 را می توان انتخاب کرد. گرید داپلکس استنلس استیل 2205 می تواند استحکام کششی تقریبا دو برابر فولاد کربن را فراهم کند.کاربرد استنلس استیل داپلکس به صنعت آب این امکان را می دهد که از مقاطع نازک استفاده کند. بنابراین وزن و هزینه کاهش می یابد.

در مواردی که شرایط فوق العاده شدید باشد، باید فولادهای ضد زنگ آستنیتی 6٪ Mo یا سوپرداپلکس را در نظر گرفت. لازم است بدانید که هنگام جوشکاری، و حذف آلودگی سطحی و گرمای کم از استنلس استیل گرید L استفاده می شود.

از گریدهای نوع H نیز در مواردی که دما بالاست و جوش پذیری مدنظر است استفاده می شود.فولاد ضد زنگ حاوی نیکل در سراسر چرخه آب، از اکتشاف آب تا دفع فاضلاب استفاده می شود.این لوله استنلس استیل به دلیل استحکام بالا، تعمیرات کم و با طول عمر بیش از 100 سال مورد توجه است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>