اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

تیوپ استنلس استیل

تیوب استنلس استیل در صنایع مختلف استفاده می شود. این مقطع ترکیبی از آلیاژهایی است که طبق آن صنعت یا هدف مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال، آلیاژهای مختلف تیوب استنلس استیل در بالابرهای هیدرولیکی هواپیما، درصدی نیکل و درصد زیادی کرروم را شامل می شوند. بسیاری از کارخانجات، کارگاهها و خطوط تولید از اجزای فولاد ضد زنگ برای دستگاه ها و محصولاتی که تولید می شود، استفاده می کنند.

استفاده از استنلس استیل برای تولید قطعات خنک کننده با کیفیت بالا در صنعت خودرو بسیار رایج است. خطوط انتقال سوخت و گرما به استحکام این تیوب ها نیاز دارند تا در برابر عوامل شدید مقاومت کند. مقاومت دربرابر خوردگی و اکسیداسیون از دلایل دیگری است که استفاده از انواع تیوب استلس استیل 304 و 316 را جذاب میسازد.

اثربخشی هزینه: مزایای استفاده از تیوب استنلس استیل برای متخصصان صنایع هیدرولیک این است که نیازمند هزینه کمتری برای نگهداری است. این مقاطع می توانند در مدت زمان طولانی هزینه هایتان را پس انداز کنند. این مساله به دلیل عمر طولانی این مقاطع است.

انواع تیوب استنلس استیل

تیوب استنلس استیل بسته به جنس و شکل سطح مقطع طبقه بندی می شود. این مقاطع به شکل و ضخامت های مختلف مانند بیضی، مستطیلی، مربعی و دایره ای ساخته می شود. از انواع رایج تیوب استنلس استیل می توان به مقطع دایره و مربعی و مستطیلی اشاره کرد. به تیوب با مقطع دایره لوله و به تیوب با مقطع مستطیل و مربع، پروفیل میگویند.

برای خرید تیوب استنلس استیل که از سختترین آلیاژها ساخته شده اند، صنایع صنعتی، هوا فضا، نظامی و هسته ای، اقدام می کنند. شرکت هایی که این محصول مهم را تولید می کنند، بسته به نیازهای مشتری، تیوب های برش خورده یا سفارشی تولید می کنند.لوله استنلس استیل هم در دونوع ساخته می شود، لوله درزدار و بدون جوش.

هرکدام از مقاطع بالا در چند نوع آلیاژی ساخته می شوند. استنلس استیل سری 300، 400 مارنزیتی، 400 فریتی و رسوب سخت شونده. از بین این سری ها، تیوب ضدزنگ سری 300 که شامل گرید 304 و 316 است پرکاربردتر است.

تیوب استلس استیل 304 و 316

این آلیاژها دارای کروم 17-25٪، نیکل 25-8٪ است و غیر مغناطیسی می باشد. استحکام این مقطع با سردکاری افزایش می یابد. افزودن مولیبدن تا 7٪ می تواند مقاومت خوردگی را افزایش دهد. لوله و پروفیل سری 300 استحکام و مقاومت در برابر خوردگی بیشتری دارند و در دماهای بالاتر آن را به راحتی حفظ می کنند. تیوب استیل 316 دارای نیکل بیشتری نسبت به 304 و 2-3٪ مولیبدن است. به همین دلیل مقاومت در برابر خوردگی بهتری دارد.

پروفیل استیل 316 و 304 دارای خواص بینظیر دیگری مانند ماشینکاری خوب، ضریب اصطکاک پایین، انعطاف پذیری قابل توجه و همچنین جوش پذیری عالی می باشد. جوشکاری این آلیاژها با و یا بدون فلزات پرکننده صورت می گرد.

تیوب 304 مربعی و مستطیلی

پروفیل استنلس استیل 304 مربعی و مستطیلی دارای گوشه های شعاعی در داخل و خارج و یک درز جوش داخلی است. بیشترین کاربرد تیوب ضد زنگ زمانی است که استحکام بیشتر و مقاومت در برابر خوردگی مورد نیاز است. پوشش سبک و با دوام آن در برابر عناصری مانند مواد شیمیایی، اسید، آب و آب نمک، مقاومت می کند. این جنس از پروفیل مربعی برای بسیاری از کاربردها مانند چارچوب، تکیه گاه ها و بست ها مناسب است.

تیوب 304 جلا داده شده

پروفیل استنلس استیل 304 مربعی و مستطیلی جلا داده شده، نوعی از فولاد ضدزنگ 304 است که در سطح خارجی آن از پوشش براق استفاده شده است که برای کارهای تزییناتی از آن استفاده می شود.این تیوب جلا داده شده با ظاهر پرداخت شده با مقاومت عالی در برابر خوردگی، برای پروژه های دریایی، طراحی معماری، رستوران ها، وسایل فروشگاه، دستگیره ها ایده آل می باشد. این مقطع دقیقا مثل نوع مربعی استاندارد، دارای گوشه ی داخلی و خارجی گرد و درز جوش داخلی است.

تیوب استلس استیل بدون درز 

تیوب استنلس استیل بدون درز مطابق با استاندارد ASTM A269 و استاندارد ASTM A511 است. این لوله ها با استحکام بالا و مقاومت در برابر خوردگی برای استفاده در محیط های صنعتی خشن، گرم و سرد است.

تیوب استلس استیل درزدار

لوله استنلس استیل جوش داده شده A269 نیز گرید رایج برای استفاده از این مقطع در صنایع می باشد. این لوله هم دارای استحکام بسیار بالا می باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>