اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تولید کنندگان بریلیم در جهان

مقدار بریلیم در سطح زمین در حدود 4 تا 6 پی پی ام تخمین زده شده است.بریلیوم ازنظر فراوانی در طبیعت بین اورانیوم و توریم قرار می گیردحدود 45 ماده معدنی حاوی بریلیوم شناسایی شده اند. از این مواد، مواد معدنی حاوی بریلیوم قابل استخراج عبارت اند از:

  • بریل به انگلیسی: Beril
  • برتراندیت به انگلیسی: Bertrandite
  • فناسیت به انگلیسی: Phenacite
  • کریزوبریل به انگلیسی: Chrysoberyl

کسر کوچکی از بریلیوم از بریل آلومینیوم برلیوم سیلاستیلیکات، یک محصول جانبی در معادن سنگ معدن سنگ های قیمتی کوچک در برزیل، آرژانتین و سایر کشورهای آمریکای جنوبی است.این ماده حاوی بین 3 تا 5 درصد بریلیم است، اما از برتریاندیت هیدروکسید بورسیل بورسیلیکات بسیار سخت تر است و بنابراین برای استخراج بریلیوم بسیار سخت است.

براساس گزارش سازمان زمین شناسی آمریکا ;آمریکا در سال قبل معادل 220 تن بریلیوم تولید کرد. بعد از آمریکا، چین با تولید 20 تن و موزامیک با تولید 2 تن در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.مجموع تولید جهانی این ماده معدنی نیز در سال قبل به 240 تن رسید که نسبت به تولید سال 2012 افت 10 تنی را نشان داد.

آمریکا دارای ذخایر بسیار اندکی از بریلیوم بوده و آمار ذخایر جهانی این ماده معدنی نیز موجود نیست. اگرچه میزان ذخایر شناخته شده جهانی بریلیوم بیش از 80 هزار تن برآورد شده است. حدود 65 درصد از این منابع در ذخایر غیر پگماتیت در آمریکا قرار دارند. یوتا و آلاسکا دو ایالت آمریکا دارای بیشتر ذخایر بریلیوم هستند.

آلیاژ بریلیوم-مس در تولید قطعات صنعتی و تجاری هواپیما و همچنین محصولات الکترونیکی مصرفی کاربرد دارند.

به دلیل ماهیت سهمی بریلیوم، سازمانهای مختلف بین المللی و همچنین سازمانهای ملی در آمریکا اقدام به تدوین دستورالعملها و قوانین مربوط با میزان وجود بریلیوم در آب، هوا و  غیره کرده اند. کارخانه ها و صنایع موظف به کنترل میزان گرد و غبار، دود و مه ناشی از بریلیوم در محیطهای کاری خود هستند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>