اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

آیا می خواهید بدون این که روی مدیریت سخت افزار و دستگاه های ماینینگ وقت بگذارید و یا بدون این که نیاز باشد مهارت های فنی و پیچیده ماینینگ را یاد بگیرید، بیت کوین استخراج کنید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، باید به سراغ استخراج ابری یا کلود ماینینگ (Cloud Mining) بروید. استخراج ابری یک راه جایگزین برای ماینینگ بیت کوین است که در آن، شما می توانید از قدرت پردازشی دستگاه هایی که در پایگاه های داده به اشتراک گذاشته شده استفاده کنید. این شیوه به ویژه برای کسانی که از جزئیات فنی سر در نمی آورند یا نمی خواهند وقت زیادی به این کار اختصاص دهند، بسیار مناسب و کارآمد است. البته این روش هم مزایا و معایب مربوط به خود را دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

استخراج ابری بیت کوین چگونه کار می کند؟
اصلی ترین تفاوتی که در میان شیوه های مختلف ماینینگ بیت کوین وجود دارد، این است که چه کسی سخت افزار ماینینگ را مدیریت می کند. در ماینینگ معمولی و رایج، خود کاربر وظیفه دارد که به خرید، نصب، راه اندازی و نگهداری تجهیزات ماینینگ بپردازد ولی در استخراج ابری این کارها از دوش او برداشته می شود.

البته این خود مستلزم برخورداری از دانش فنی و مقدار قابل توجهی پول است! در استخراج ابری، مشتری برای دسترسی به خدمات باید با ثبت نام و تنظیم یک حساب، با شرکت مورد نظر قرارداد ببندد. چنین قراردادی بلافاصله پس از تنظیم، عملیاتی می شود و کاربر می تواند سود حاصل از ماینینگ را به دست آورد.

روش های استخراج ابری
در حال حاضر سه روش استخراج از راه دور فراهم است که عبارتند از:

 1. استخراج میزبانی (Hosted mining): یک ماشین استخراج اجاره کنید.
 2. استخراج میزبانی مجازی (Virtual hosted mining): یک سرور مجازی خصوصی بگیرید و نرم افزارهای ماینینگ خود را روی آن نصب کنید.
 3. قدرت هش اجاره ای (Leased hashing power): مقداری قدرت پردازش اجاره کنید، بدون این که نیاز داشته باشید که رایانه مجازی یا فیزیکی به آن اختصاص دهید.

محاسبه سودآوری
وجود تفاوت در میان سرویس های مختلف ماینینگ ابری باعث شده میزان سودآوری آنها نیز متفاوت باشد. اصولا در نحوه محاسبه سود حاصل از استخراج ابری پارامترهای مختلفی دخیل است که اولین و مهم ترین آنها، به معروفیت و شهرت شرکت میزبان بر می گردد. توصیه ما این است که برای ماینینگ ابری به سراغ شرکتی بروید که شناخته شده است، از امنیت خوب و قابل توجهی برخوردار است و نظرات مشتریان نیز نسبت به آن منفی نیست.

کلود ماینینگ بیت کوین
عامل دوم، هزینه های مربوط به این کار است که به صورت گیگاهش بر ثانیه (Gigahash per seconds یا به اختصار GH/s) محاسبه می شود. در شرکت های مختلف، این هزینه ها بسیار متفاوت است و در برخی از آنها به حدی بالاست که سود ناشی از ماینینگ را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

دشواری فرایند ماینینگ و قیمت بازاری بیت کوین نیز بر میزان سودآوری این سرویس ها اثرگذار است. البته ابزارها و ماشین حساب های آنلاین متعددی وجود دارد که سوددهی استخراج ابری بیت کوین را محاسبه می کنند ولی این وب سرویس ها، با پارامترهای سخت افزاری سر و کار دارند و نسبت به پارامترهای استخراج ابری آشنا نیستند.

مزایا و معایب استخراج ابری
پیش از این که به فکر استفاده از ماینینگ ابری بیافتید، بد نیست با برخی قابلیت ها و اشکالات آن آشنا شوید:

مزایا

 • به نصب تجهیزات نیاز ندارید و از آن طرف می دانید هزینه ای بابت این کار بر عهده شما نیست.
 • خانه شما ساکت تر و خنک تر خواهد بود چرا که از سر و صدای فن های خنک کننده در امان هستید.
 • قبض برق شما سر به فلک نمی کشد.
 • نیازی نیست که مشکلات نگهداری و تعمیر دستگاه های ماینینگ را تحمل کنید.
 • به خرید تجهیزات اضافی نیاز ندارید.

معایب
شما نمی توانید در آینده تجهیزات را بفروشید چون اصلا متعلق به شما نیستند.

 • درآمد کمتری نصیب شما می شود زیرا دست اندرکاران باید هزینه های دیگر را نیز پوشش دهند.
 • خطر کلاهبرداری و تقلب.
 • عدم وجود شفافیت در فرایند استخراج.
 • عدم وجود کنترل و انعطاف پذیری روی کار.

سرمایه گذاری بر بیت کوین مشابه سرمایه گذاری بر هر محصولی است که ریسک بالایی دارد. این قاعده کلی و طلایی را هرگز از یاد نبرید: روی چیزی سرمایه گذاری کنید که بتوانید آن را از دست بدهید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>