اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

بلاک چین در حالت پیش فرض ناشناس (Anonymous) نیست. اما بسیاری از کوین ها در تلاشند تا ویژگی های امنیتی بهتری را برای آن ارائه دهند. جدا از آدرس های غیرخوانای بیت کوین، خود این کوین به طور کامل ناشناس نیست و هویت واقعی کاربران می تواند ردیابی شود. تمام تراکنش های بیت کوین و آدرس های عمومی آن در مرورگر بلاک چین قابل رویت است و گاهی اوقات هویت واقعی کاربران نیز می تواند ردیابی شود. علاوه بر این، ارسال دارایی از یک آدرس شناخته شده به آدرس دیگر، باعث ارتباط بین آدرس ها می شود. در حالی که برخی کاربران نیازی به ناشناس بودن کامل ندارند، کاربرانی هستند که وجود ویژگی های امنیتی در کوین ها را ترجیح می دهند.


ویژگی امنیتی مونرو (Monero) - ناشناس بودن
مونرو دائما در حال ارتقاء ویژگی های امنیتی است. در سپتامبر 2017 و از بلوک شماره 1,220,516، تمامی تراکنش ها با الگوریتم Ring Confidential Transactions محافظت می شدند. اخیرا بیش از 95 درصد از الگوریتم RCT به عنوان یک گزینه اضافی استفاده می کنند؛ اما پس از هارد فورک، تمامی تراکنش های مونرو از این طریق حفاظت می شوند. این امر یکی از عوامل افزایش قیمت این کوین بود.

ارزهای دیجیتالی ناشناس زمانی که از چندین آدرس کیف پول برای انتقال استفاده کنند، غیرقابل ردگیری خواهند بود. هنگامی که می خواهید کوین های ناشناس را از یک صرافی خارج کنید، در صورت امکان از یک کیف پول اضافی یا واسط نیز استفاده کنید.

کریپتونوت (CryptoNote) چیست؟
کریپتونوت تکنولوژی است که امکان ایجاد تراکنش های ناشناس را فراهم می کند. ایده این تکنولوژی از سال 1983 مطرح بوده است و رشد سریع بیت کوین منجر به اجرای نهایی این تکنولوژی شد، تا از آن برای پنهان کردن فرستنده و گیرنده در تراکنش ها استفاده شود. این بدان معناست که برای مونرو و کوین های مشابه، مرورگر بلاک چین کمی متفاوت عمل می کند و در آن، آدرس های عمومی قابل مشاهده نیستند و تنها داده های محدودی درمورد تراکنش ها قابل رویت است.

گروهی از کوین های موجود از این تکنولوژی کریپتونوت استفاده می کنند. یکی از برجسته ترین آنها، بایت کوین (Bytecoin) است که در اصل پروژه ای با عرضه کوین زیاد و قیمت خیلی کم است و در جهت تسهیل تراکنش های ناشناس استفاده می شود. مونرو نیز از این تکنولوژی استفاده می کند. ممکن است کوین های سفارشی بیشتری با این تکنولوژی ایجاد شود اما پذیرش آنها به جوامع کاربری بستگی دارد.

آیا کوین دش (Dash) نیز ناشناس است؟
دش مدعی شده است که تراکنش های آن به دلیل ترکیب شدن در مَستر نود ها غیر قابل ردیابی است؛ دش ویژگی ارسال محرمانه (PrivateSend) دارد. به طور کلی ارسال محرمانه، یک ویژگی برای ترکیب شدن تراکنش هاست. این ویژگی بازمانده زمانی است که این توکن، دارک کوین (DarkCoin) نامیده می شد. دش می تواند به طور غیر ناشناس به کار رود.

مستر نودها می توانند تاریخچه فرایند ترکیب شدن را حفظ کنند و این امر ممکن است مسیر واقعی تراکنش ها را آشکار کند. برخلاف مونرو و زی کش که از رمزنگاری پیشرفته ای استفاده می کنند، دش تنها تراکنش ها را بر روی یک بلاک چین شفاف ترکیب می کند.

آیا زی کش (ZCash) هم ناشناس است؟
یکی دیگر از مدعیان ناشناس بودن، کوین زی کش است. در این کوین، هنگامی که کاربران می خواهند گزینه های رمزنگاری را انتخاب کنند، بلاک چین تمام اطلاعات تراکنش ها را قفل می کند. به دلیل وجود تکنولوژی zk-SNARK که اطلاعات را رمزنگاری می کند، چیزی غیر از برچسب زمانی تراکنش ها قابل رویت نیست. بنابراین زی کش احتمالا در حال حاضر بیشترین ناشناسی را در بین کوین ها ارائه دهد.


مشکل کوین های ناشناس
مشکل اینجاست که تمام این کوین ها تنها در اکوسیستم خود ناشناس هستند؛ همچنین برخی از آنها ممکن است با فعالیت هایی غیرقانونی در ارتباط باشند، همان طور که در مورد کوین مونرو ادعا شده است. از طرف دیگر مسائل ساده ای مانند استفاده از صرافی های آنلاین، ممکن است ردیابی تراکنش ها برای رسیدن به هویت کاربر را کمی آسان تر کند. بدون شک خیالتان راحت می شود اگر بدانید که برای برخی کوین ها، آدرس کیف پول شما برای هیچکس در اینترنت به نمایش در نخواهد آمد.

نتیجه گیری
کوین های ناشناس تیم های توسعه دهنده جامعی دارند که می توانند مسائل رمزنگاری پیشرفته را مدیریت کنند. به همین دلیل این گونه کوین ها، از سایر توکن هایی که هر روز پدیدار می شوند بسیار قابل اعتمادتر هستند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>