اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

تولیدکنندگان شیرآلات کشور در طرح ها و مدل های مختلف محصولات این شرکت را به بازار عرضه می کنند، اما شناخت بهترین شیرآلات ساختمانی و بهترین گزینه از میان برندهای فعال در این حوزه انتخاب دشواری است که نیاز به تحقیق و تفحص کامل دارد. جنبه ظاهری شیرآلات ساختمانی صرفا یک طرف قضیه را پوشش می دهد و اصل قضیه مربوط به کیفیت و دوام بهترین شیرآلات ساختمانی است؛ آلیاژ های به کاررفته، متریال و شیوه رنگ آمیزی یکی از معیار های مهم در تعیین کیفیت این محصولات است. در واقع شیرآلات در طول شبانه روز مورد استفاده ساکنان قرار می گیرند و در صورت خرابی و کیفیت نازل گاه اثرات جبران ناپذیری مانند نشت آب به طبقات را باعث می شوند. علاوه بر این با توجه به کمبود آب و اهمیت استفاده درست از این مایه حیات، شیرآلات با کیفیت یکی از روش های موثر در کاهش مصرف آب هستند.

شیرآلات

کرونا و نوسانات ارز در صدر مشکلات
یکی از مدیران بازرگانی می گوید: در سال جاری مساله کرونا و همچنین نوسانات ارز مشکلات زیادی را برای صنعت شیرآلات به وجود آورده است. مجبور شدیم برای حفاظت از کارگران حضور آنها را شیفت بندی کنیم و از طرفی گران شدن بیش از 30 درصدی آلیاژ برنج شرایط را دشوارتر کرد. علاوه بر این، ذکر این نکته ضروری است که مواد اولیه مانند برنج را مانند گذشته از بورس کالا تهیه می کنیم. درگذشته تا دو ماه بعد از خرید هزینه ها را پرداخت می کردیم، اما در حال حاضر به محض خرید باید تمام و کمال پول را پرداخت کنیم.

شیرآلات

سودی که به جیب واسطه ها می رود
مدیر بازرگانی یکی از شرکت های شیرآلات بهداشتی خاطرنشان می کند: از عمده ترین مسائل صنعت شیرآلات فراهم نبودن شرایط و مشکلاتی مانند بوروکراسی اداری پیچیده و بلوکه شدن پول برای صادرات است. در واقع اگرچه شیرآلات تولیدی ما در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرند، اما این کار از طریق واسطه ها انجام می شود. در واقع واسطه ها کالا را با قیمت داخلی می خرند و به شیوه های مختلف که ما از آنها اطلاع نداریم، اقدام به صادرات می کنند؛ بنابراین سودی که باید به جیب تولید برود، نصیب واسطه ها می شود. به عبارتی ما صادرات نداریم بلکه فروش صادراتی داریم. در حالی که با توجه به افزایش نرخ ارز در برابر ریال، صادرات بهترین راه تقویت تولید و رونق اقتصادی است. متاسفانه این مساله عمدتا به تحریم های بین المللی ربطی ندارد و بیشتر مربوط به سنگ اندازی های داخلی و بوروکراسی پیچیده است. از طرفی استقبال از محصولات شیرآلات ایرانی هم بسیار مطلوب است. کشورهایی نظیر عراق، افغانستان، سوریه، کشورهای آفریقایی و همچنین کشورهای حوزه CIS از مهم ترین بازارهای جذاب برای صادرات هستند، اما این اتفاق مهم نیازمند کمک دولت است و سفیران ما می توانند در این رابطه بسیار موثر واقع شوند.

چندی پیش هیات تجاری از آفریقا از کارخانه «شودر» برای ایجاد همکاری های تجاری بازدید کردند و تقریبا در کلیت امر هیچ اختلافی وجود نداشت، اما قوانین دست و پاگیر داخلی مانع از این ارتباط اقتصادی شد و کار به جایی رسید که در نهایت تصمیم گرفتیم از صادرات به شرکت های این هیات تجاری صرف نظر کنیم. در حالی که صادرات و توسعه اقتصادی بخش تولید یکی از مهم ترین برنامه های تمامی کشورهای دنیاست.

شیرآلات

تجهیز شیرآلات مدارس در مناطق محروم
وی همچنین به مسوولیت اجتماعی شودر اشاره و تصریح می کند: برنامه ما این بود که برای برخی نقاط محروم کشور که دسترسی به آب لوله کشی ندارند، به صورت رایگان آب رسانی کنیم، اما متاسفانه به خاطر برخی موانع در راه دریافت مجوز این کار، مجبور به انصراف شدیم؛ بنابراین تصمیم به تغییر رویه گرفتیم و برای تجهیز مدارس مناطق محروم به شیرآلات و سرویس بهداشتی سراغ وزارت آموزش و پرورش رفتیم که خوشبختانه این نهاد ارتباط مطلوبی با ما داشت و از این کار استقبال کرد که خوشبختانه از هفته آینده این طرح در برخی مدارس استان کرمانشاه و در ادامه استان اردبیل اجرایی می شود.

مدیر بازرگانی شودر در پاسخ به این سوال که نوسانات ارز و افزایش قیمت مواد اولیه چه تأثیری بر کیفیت صنعت شیرآلات می گذارد، می گوید: با توجه به اینکه شیرآلات جنبه مصرفی دارند، شاهد افت کیفیت در بازار نیستیم و اتفاقا تجربه نشان می دهد که در شرایط تورم و گرانی کالاها مردم به دنبال اجناس باکیفیتی هستند که عمر بالایی داشته باشند.

شیرآلات

خطر شیرآلات چینی بر سلامت مردم
با توجه به حضور بسیاری از تولیدکنندگان شیرآلات در کشور تا چه اندازه شاهد واردات این تجهیزات هستیم؟ وی پاسخ می دهد: شیرآلات بی کیفیت مانند شیرآلات چینی نسبت به گذشته به مراتب در بازار کمتر شده است چراکه در حال حاضر این صنعت در کشور ما به جایگاه چشمگیری رسیده است. یکی از مهم ترین نکات در این خصوص این است که شیرآلات ایرانی با استفاده از برنج تولید می شوند، اما مواد اولیه شیرآلات چینی عمدتا سرب است که برای سلامتی انسان به شدت زیان آور خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در پنج ماه ابتدایی امسال عملکرد دولت را در قبال تولیدکننده های صنف شیرآلات زیر نظر داشتیم، می گوید: کارگاه های تولیدی با تمام توان فعالیت می کنند و سعی می کنند با چنگ و دندان نیروهای خود را تعدیل نکنند، اما تنها اتفاق مثبت مهلت یک ماهه برای پرداخت مالیات بوده است. از طرفی مساله مهم دیگر عدم بازرسی لازم کارگاه ها برای حفاظت از جان کارگران فعال در کارخانه ها در برابر بیماری کرونا است به گونه ای که شاهدیم در برخی واحدها کارگران حتی از ماسک استفاده نمی کنند. حیدری صفت با بیان اینکه فروش ما به صورت هیبریدی انجام می شود، می افزاید: ما 24 نمایندگی در نقاط مختلف کشور داریم که این نمایندگی ها فروشنده محصولات ما به قیمت مصوب هستند. در واقع محصولات ما به انبارهای این 24 نقطه منتقل می شود و مسوولان این فروشگاه ها فروش محصول را عهده دار هستند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>