اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاربرد فلز اسکاندیمکاربردها

تقریباً سالانه 20 کیلوگرم اسکاندیم در آمریکا ( به شکل Sc2O) برای ساخت نورهای پر تنجش مورد استفاده قرار می گیرد. از ایزوتوپ رادیواکتیو Sc-46 در کراکرهای پالایش نفت به عنوان عامل ترسیم استفاده می شود.

درصورت افزودن یدید اسکاندیم به لامپهای بخار جیوه، یک منبع نوری مصنوعی شبیه نور خورشید و بسیار کارآمد ایجاد می شود که در مکانهای سرپوشیده یا تلویزیونهای رنگی، شب هنگام کاربرد دارد.

همچنین اسکاندیم دارای نقطه ذوبی پایین تر از آلومینیم می باشد و کاربرد احتمالی آن در فضاپیماها تحت بررسی است.

ایزوتوپها

اسکاندیم به طور طبیعی دارای 1 ایزوتوپ پایدار و 13 رادیوایزوتوپ است که پایدارترین آنها اسکاندیم 46 با نیمه عمر 83,79 روز، اسکاندیم 47 با نیمه عمر 3,3492 روز و اسکاندیم 48 با نیمه عمر 43,67 ساعت می باشند.

مابقی ایزوتوپها دارای نیمه عمرهایی کمتر از 4 ساعت هستند که اکثر آنها نیز نیمه عمری کمتر از 2 دقیقه دارند. این عنصر همچنین دارای 5 حالت متا است که پایدارترین آنها Scm-44 t6/58 ساعت می باشد.

ایزوتوپهای اسکاندیم از نظر وزن اتمی بین amu978/39 (اسکاندیم 40) و amu 963/53 (اسکاندیم 54) قرار دارند. حالت فروپاشی اولیه قبل از تنها ایزوتوپ پایدار (اسکاندیم 45) جذب الکترون و حالت اولیه پس از آن انتشار بتا می باشد.

محصولات فروپاشی اولیه قبل از اسکاندیم 45 ایزوتوپهای عنصر 20 (کلسیم) هستند و محصولات اولیه پس از آن ایزوتوپهای عنصر 22 می باشند.

هشدارها

پودر فلز اسکاندیم بسیار قابل احتراق بوده، خطر آتش‌زایی به همراه دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>