اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

صادرات به آلمان

صادرات به آلمان:
کشور آلمان یکی از پیشرو ترین کشورهای اروپایی در زمینه‌ی اقتصادی است و در رتبه ششم شاخص‌های توسعه انسانی قرار دارد.

کشور آلمان با داشتن جمعیتی برابر با 80 میلیون نفر، یکی از بازارهای مناسب برای صادرات به شمار می‌رود. در جهان کشورآلمان دومین عنوان اقتصاد صادراتی را به خود گرفته است.

که در سال 2017، 33، 1 میلیارد دلار صادرات آلمان داشته و در حدود 80.1 میلیارد دلار واردات به آلمان داشته است که باعث تعادل تجاری در کشور در حدود 251 میلیارد دلار شده است که در همین سال تولید ناخالصی کشور آلمان به 68، 3 میلیارد دلار رسید که سرانه هر فرد تقریبا 6، 50 دلار شد. صادرات به آلمان به همین دلیل رشد اقتصادی این کشور رونق بسیار خوبی دارد.

صادرات آلمان:
با توجه به جمعیت 80 میلیونی این کشور می‌توان بازار آلمان را بازاری با پتانسیل بالا برای صادرات برشمرد. از آن جا که سرانه درآمدی این کشور بسیار در مقایسه با کشورهای دیگر بالا تر است در نتیجه تقاضا برای اجناس با کیفیت نیز بالاست و فرصت مناسبی برای ورود کالاهای با کیفیت و منطبق بر استاندارد‌های این کشور می‌باشد.

این کشور خود از بزرگ‌ترین صادر‌کنندگان در جهان محسوب می‌شود و عمده‌ترین کالاهای صادرات آلمان شامل مواد شیمیایی، ماشین آلات، سازه‌ها، حمل و نقل، فلزات، پلاستیک و لاستیک، کالای کاغذی مواد غذایی، منسوجات و مواد معدنی می‌باشد.

از جمله مهم‌ترین کالاهای صادراتی ایران به کشور آلمان می‌توان به صادرات خرما به آلمان، صادرات پسته و صادرات زعفران ایرانی اشاره کرد که بازار مناسبی در این کشور دارند.

قوانین و مقررات حاکم بر فعالیت های اقتصادی و تجاری واردات و صادرات به آلمان:
خلاصه ای از قوانین و مقررات واردات و صادرات به آلمان از لحاظ ( قوانین تجاری و بازرگانی) را بررسی می‌کنیم:

 • قانون اساسی.
 • قانون صادرات به آلمان.
 • قانون واردات کالا.
 • قانون ثبت شرکت.
 • قانون گمرک.
 • قانون ثبت شعبه.
 • قانون مالیات بر درآمد.
 • قانون اساسی آلمان.

در تاریخ 8 مه 1949 قانون اساسی جمهوری فدرال آلمان تایید شد، و در تاریخ 12 مه و در نهایت در 23 مه 1949 با کشورهای غربی نیرو های متفقین امضا و اجرایی شد.

در قانون اساسی فدرال به تعداد یازده فصل مورد بحث قرار گرفته شده است که در زیر سر فصل‌های آن را ذکر خواهیم کرد:

 1. حق‌های بنیادین.
 2. فدراسیون و ایالت‌ها.
 3. مجلس فدرال.
 4. شورای فدرال.
 5. رئیس جمهوری فدرال.
 6. دولت فدرال.
 7. قانون گذاری فدرال.
 8. اجرای قوانین فدرال و مدیریت کردن فدرال.
 9. قوه قضائیه.
 10. نظام مالی.
 11. مقررات انتقالی و نهایی.

صادرات به آلمان

قوانین و مقررات صادرات به آلمان:
یکی از مهم‌ترین قوانین و مقررات صادرات به آلمان قوانین مربوط به مهاجرت است که از طریق کارت آبی و سرمایه گذاری میسر می‌شود.

که باید اصل شناخت متقابل باشد یعنی این که کشور‌های عضو اتحادیه اروپا اجازه ورود کالا به بازار‌های خود را بدهند که همین مورد نیز به طور قانونی در دیگر کشور‌های عضو عرضه خواهد شد حتی اگر با قوانین و مقررات در اروپا هماهنگ نباشد اعمال خواهد شد، فقط از یک طریق آن هم بهداشت، ایمنی عمومی و یا حفاظت از محیط زیست می‌توان از آن سرپیچی کرد.

آشنایی با مالیات بر ارزش افزوده یا VAT در قوانین و مقررات صادرات به آلمان:
مالیات بر ارزش افزوده در قوانین و مقررات صادرات به آلمان، در واقع یک مالیات از فروش چند مرحله ای می‌باشد که توسط مصرف‌کننده خصوصی بار مالی نهایی آن تهیه و تامین خواهد شد. مالیات بر ارزش افزوده همیشه یک مبلغ متناسبی دارد که در زمان خرید محصول برای آن پرداخت می‌شود.

زمانی که از کشورهای غیر اروپایی صادرات به آلمان انجام می‌شود، یک سری محدودیت‌های تعرفه‌ای و غیرتعرفه‌ای برای محصولات صادرات به آلمان صورت می‌گیرد.در حال حاضر معاملات خوبی که در بازار آلمان انجام می‌شود تحت نظارت مستقیم مقررات اتحادیه اروپا می‌باشد.

قانون گمرک آلمان:
محاسبه کالا‌ها با توجه به حقوق گمرکی در کشور آلمان بر اساس ارزش سیف Cif و در بعضی موارد بر اساس وزن انجام می‌شود.که کشور‌های عضو اتحادیه اروپا از پرداخت حقوق گمرکی برای صادرات به آلمان معاف هستند. و این قانون برای تمامی خرید و فروش صادرات و واردات آلمان در کشور‌های عضو اتحادیه لحاظ می‌شود ولی قبل ذکر است که کشور‌های خارج از اتحادیه نیز عوارض گمرکی پایینی پرداخت می‌کنند.

صادرات گیاهان دارویی به آلمان:
در طی سال‌های اخیر، که طب سنتی پیشرفت شگرفی داشته است این طب با استفاده از گیاهان دارویی سعی بر پیشگیری و درمان بیماری داشته است که این موضوع افزایش چشمگیری در جهان داشته است در حالی که خیلی از کشور‌های پیشرفته که از این حوزه بی نصیب مانده اند ترغیب و علاقه مند به واردات این گیاهان دارویی به کشور خود شده‌اند که کشور آلمان نیز از این دسته مستثنی نیست.و می‌توان گفت یکی از محصولات صادرات به آلمان گیاهان دارویی می‌باشد.در این کشور طب مکمل و استفاده از گیاهان دارویی را به طور جدی در دستور کار قرار داده است.

صادرات آلمان:
در این قسمت به چند تا از نمونه‌های مهم از گیاهان دارویی صادرات به آلمان اشاره خواهیم کرد:

گل محمدی

صادرات گل محمدی به آلمان:
گل محمدی را می توان از معدود گیاهان دارویی حساب کرد که بسیار در مصارف خوراکی و دارویی کاربرد دارد. از آنجایی که تهیه عصاره گلاب از این گل بیشتر مرسوم است و در کشور‌های همسایه نیز کاربرد دارد.از طرفی می‌توان عصاره این گل با ارزش را صادرات به آلمان و کشورهایی اروپایی و حتی آمریکا انجام داد.

بادرنج یک نوع گیاه دارویی است که برای مشکلات خلقی بیماران تجویز می شود و برای درمان و رفع خستگی روحی، سردرد هایی که منشا آن عصبی است، و حتی ضعف حافظه به شما کمک می‌کند.

چای ترش نیز جزء گیاهان دارویی پر مصرف که برای درمان فشار خون، بیماری هایی که که به کبد و تب مربوط می شوند بسیار کارساز است، و می توان این گیاه را صادرات به آلمان انجام داد.

گیاهان دارویی

تجارت گیاهان دارویی:
امروزه کشور‌های اروپایی از لحاظ مصرف‌کننده و تولید‌کننده گیاهان دارویی با هم در رقابت هستند و بر اساس اعلامیه سازمان بهداشت میزان تجویز کردن گیاهان دارویی در کشور آلمان تقریبا 77 درصد است، در کشور انگلستان 74 درصد و کشور‌های فرانسه و بلژیک 75 درصد است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>