اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

لکه خودکار روی کاغذ دیواری
از بین بردن لکه های کاغذ دیواری مسئله ای است که عموما بانوان خانه دار را با چالش های زیادی درگیر ساخته و زمان زیادی برای نظافت آن مخصوصا برای اتاق کودکان از آنان می گیرد.

البته در گام نخست انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک مناسب می تواند آن ها را در کمتر با این موضوع درگیر کند و زمان کمتری از آن ها تلف سازد. اما علاوه بر ان انتخاب کاغذ دیواری قابل شستشو نیز در ماندگاری نظافت کاغذ دیواری تأثیر بسزایی دارد.

علی رقم موارد بیان شده چه راه کارهایی برای از بین بردن لکه خودکار روی کاغذ دیواری وجود دارد.؟ سوالی که تلاش داریم در این نوشتار به آن پاسخ داده و راه کارهای عمومی برای نظافت دیوار پوش های کاغذی را بیان کنیم.

کاغذ دیواری

چالش لکه خودکار روی کاغذ دیواری
زمانی که فصل خانه تکانی فرا می رسد یکی از قسمت هایی که همیشه برای خانم های خانه کلافه کننده است شستشوی دیوار ها می باشد. خصوصا اگر در منزل بچه ی خرد سال باشد.

هر چند که انتخاب جنس یکی از عوامل مهم در دیده شدن لکه ها است اما یک سری نکات خانه داری هستند که در صورت رعایت شدن بسیاری از لکه ها را به سهولت می توان پاک کرد.

کاغذ دیواری

نکات کلی نظافت دیوار پوش ها
سعی کنید هر لکه ای که ایجاد می شود را همان لحظه پاک کنید چرا که ماندن لکه بعضا باعث پایدار شدن آن شده و پاک کردنش به مراتب سخت تر می شود.

  • بیشتر لکه ها با آب گرم و صابون پاک می شوند چنانچه این اتفاق نیوفتاد به پاک کننده های شیمیایی قوی تری نیاز است.
  • برای از بین بردن لکه ها سعی کنید از حوله و یا دستمال های لطیف تر استفاده کنید، هرگز از سیم های ظرف شویی و یا ابزار زبر برای شستشو استفاده نکنید.
  • دستمال را تا حدی مرطوب کنید و فرآیند تمیز کردن را تا جایی ادامه دهید که آب به پشت کاغذ نفوذ نکند خصوصا در نواحی اتصال دو رول کاغذ دیواری دقت بیشتری به خرج دهید چون احتمال نفوذ آب در این نواحی بیشتر است.
  • چنانچه لکه ی شمع باقی مانده است، سعی کنید با استفاده از یک کاردک اضافه ی شمع را از روی دیوار برداشته سپس رد آن را با استفاده از پاک کن از بین ببیرید.
  • چنانچه لکه چربی بر روی کاغذ های دیواری ایجاد شده است، هر چه سریع تر نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید. برای این کار می توانید از گچ خیاطی خمیری بسازید و بر روی لکه بگذارید و اجازه دهید تا این خمیر کاملا خشک شود سپس با استفاده از یک برس یا مسواک کنید.
  • برای از بین بردن لکه های مداد رنگی، می توانید پارچه ای را با یک مایع پاک کننده بر روی کاغذ دیواری بکشید، چنانچه به این شیوه نتوانستید لکه را پاک کنید و لکه پر رنگ بود با استفاده از مسواک و خمیر دندان می توانید لکه را از بین ببیرید.
  • در صورت ایجاد لکه خودکار یا جوهر می توانید از گچ خیاطی استفاده کنید، ابتدا به کمک گچ خیاطی لکه را جذب کرده و سپس با استفاده از مسواک آن را به دقت پاک کنید.

چنانچه به شیوه های فوق قادر به از بین بردن لکه نبودید دست از شستشوی به این شیوه بر دارید چرا که ادامه دادن این کار باعث از بین رفتن دیوار پوش شما می شود.

کاغذ دیواری

نحوه ی لکه گیری کاغذ دیواری های قابل شستشو
دیوار پوش های قابل شستشو (کاغذ دیواری قابل شستشو را بیشتر بشناسید.)که به عنوان کاغذ های اکریلیک یا دارای لایه ونیل نیز شناخته می شوند اغلب دغدغه های خانم های خانه را برای از بین بردن لک کاهش می دهند.

در واقع با استفاده از یک اسفنج آغشته به آب گرم و صابون می توان آنها را شستشو داد برای این کار در ابتدا باید توسط یک دستمال خشک گرد و غبار موجود را پاک کنید سپس عمل پاک کردن را روی قسمت های کوچکی از رول کاغذ انجام دهید این کار را تا جایی ادامه دهید که آب به پشت کاغذ نفوذ نکند، در نهایت پس از تمام شدن شست و شو و از بین رفتن لکه با استفاده از یک دستمال خشک کاغذ دیواری ها را خشک کنید.

کاغذ دیواری

پاک کردن لک از کاغذ دیواری غیر قابل شستشو
نکاتی که در بالا ذکر شد اغلب برای دیوار پوش های قابل شستشو موثر است. اما اگر در منزل شما از نوع غیر قابل شستشوی آن وجود دارد کار سخت تری را پیش روی دارید. اصولا لکه ها به طور کامل روی این نوع از کاغذ های دیواری از بین نمیرود اما توصیه ی ما به شما این است که تا حد امکان با استفاده از یک ابزار لطیف یا گوش پاک کن ذرات موجود بر روی کاغذ را از روی آن برداشته و سپس دستمال خشک و تمیز بر روی دیوار بکشید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>