اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، محمد راستاد معاون وزیر و مدیرعامل سازمکان بنادر و دریانوردی ضمن اعلام این خبر بیان داشت: پروژه بهسازی، تعمیر اساسی و تعریض بزرگراه بندر امام خمینی(ره) مربوط به بهبود دسترسی پسکرانه بندر امام خمینی(ره) است و همچنین پروژه های احداث جاده کمربندی بندر امام خمینی(ره) و تقاطع غیرهمسطح که منجر به اتصال بزرگراه بندر امام خمینی(ره) به بزرگراه خلیج فارس می شود، در عمل به مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی در حال اجرا هستند.

تسهیل تردد ترافیکی با بهره برداری از پروژه های مسئولیت های اجتماعی

محمد راستاد در ادامه افزود: مجموع اعتبارات این پروژه ها بالغ بر140 میلیارد تومان است که اغلب بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و بر اساس برنامه زمان بندی انتظار می رود بخشی از این پروژه ها تا پایان سال و در نهایت این سه پروژه، در خردادماه سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسند.

وی در خصوص مزایای این پروژه بیان داشت: با بهره برداری از این پروژه ها شرایط بسیار مناسب تر و بهتری برای تردد در بندر امام خمینی(ره) حاصل می شود و همچنین به واسطه استفاده از جاده کمربندی بندر امام خمینی(ره) به آبادان و تقاطع غیر همسطح راه آهن، از بار ترافیکی که بر معابر شهر بندر امام خمینی(ره) تحمیل می شود، کاسته شود و ترددها به شرایط بسیار مطلوبی برسند.

آغاز دو پروژه جدید برای توسعه بندر امام خمینی(ره)

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به آغاز عملیات لایروبی در آبراه استراتژیک خورموسی گفت: این پروژه با اعتباری در حدود 420 میلیارد تومان، بالغ بر 5/3 میلیون تن لایروبی حجم دارد که ارتقای ایمنی و تسهیل تردد کشتی های با تناژ بسیار بالا در آبراه خورموسی و واردات کالاهای اساسی و صادرات را به دنبال دارد.

راستاد با اشاره به لزوم بهسازی، اصلاح و تعمیرات زیربناهای بندری، تعمیرات اساسی اسکله های 27 تا 34 مجتمع بندری امام خمینی(ره) را در ادامه این روند برشمرد که از پیشرفت مطلوبی برخوردار است.

وی همچنین از احداث برج کنترل ترافیک دریایی بندر امام خمینی(ره) با اعتباری بالغ بر60 میلیارد تومان خبر داد که به منظور مدیریت ورود و خروج کشتی ها و ارتقای ایمنی دریانوردی ضرورت دارد.

سهم قابل توجه بندر امام خمینی(ره) در تخلیه و بارگیری کالا

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی میزان تخلیه و بارگیری انواع محمولات در بنادر کشور از ابتدای سال جاری تا کنون را بیش از 57 میلیون تن برشمرد که 5/14 میلیون تن آن را واردات غیرنفتی و 16 میلیون دیگر صادرات غیرنفتی تشکیل می دهد و از کل 57 میلیون تن بالغ بر 17 میلیونم سهم بندر امام خمینی(ره) است که سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. بخش عمده ای از این تخلیه و بارگیری کالاها، معادل 6/3 میلیون تن مربوط به کالاهای اساسی است که از ابتدای سال جاری تا کنون در بندر امام خمینی(ره) تخلیه و بارگیری شده است.

راستاد در ادامه افزود: میزان موجودی کالاهای اساسی در حاضر در بندر امام خمینی(ره) بیش از 8/2 میلیون تن است.

وی با اشاره به روند مطلوب عملیات تخلیه و بارگیری در بندر این مجتمع بزرگ بندری، اظهار داشت: تمام اسکله های این مجتمع بندری توسط کشتی هایی که در حال تخلیه و بارگیری هستند، اشغال است و خدمات بندری و دریایی به صورت شبانه روزی در حال ارائه است.

600 میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید بخش خصوصی در بندر امام خمینی(ره)

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره پیشرفت مطلوب پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر امام خمینی(ره)، بیان داشت: این سرمایه گذاری ها بخشی در زمینه احداث انبارهای نگهداری کالا و بخشی در زمینه فعالیت های تولیدی و ایجاد ارزش افزوده انجام می پذیرد. در حین بازدیدی که امروز از پروژه های سرمایه گذاری داشتتم، خوشبختانه کارگاه های احداثی این پروژه ها فعال بودند و امیدوارم این مجموعه سرمایه گذاری های بخش خصوصی که بالغ بر 600 میلیارد تومان است بر سرمایه گذاری قبلی افزوده شود و مزیت های دیگری برای بندر امام خمینی(ره) ایجاد بکند.

منبع: سازمان بنادر دریانوردی

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>