اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تولید کبالت در اندونزی

در ماه مه اندونزی رشد سالانه بسیار بالایی را در صادرات برخی کامودیتی ها به سایر نقاط دنیا تجربه کرد. این رشد از افزایش قیمت برخی فلزات اساسی ناشی شده بود. نیکل، کبالت، زغال سنگ، آلومینیوم و مس رشد قیمت نسبی را تا قبل از اواسط ماه آوریل تجربه کردند و این امر نیز بر رشد صادرات اندونزی مؤثر بود؛ هر چند پس از آن قیمت فلزات اساسی با راه افتادن جنگ تجاری رو به افول گذاشت.

به گزارش فلزات آنلاین آمارها حاکی از آن است که ارزش صادرات اندونزی در ماه مه سال میلادی جاری به 12/ 16 میلیارد دلار آمریکا رسید که رشد بیش از 47/ 12 درصدی را در مقایسه با ماه آوریل نشان می دهد. میزان صادرات اندونزی در ماه آوریل 47/ 14 میلیارد دلار آمریکا بوده است که نسبت به ماه قبل از آن (مارس) رشد 01/ 9 درصدی داشت.

برخی کالاها تا ماه آوریل رشد مشخصی را در قیمت و تقاضا تجربه کردند؛ زغال سنگ، نیکل، آلومینیوم، مس و کبالت، از جمله کالاهایی هستند که این رشد را در زمان گفته شده شاهد بودند. در ضمن اندونزی رشد 12/ 28 درصدی را در حجم واردات خود در ماه مه تجربه کرد که به میزان 64/ 17 میلیارد دلار آمریکا بوده است. به علاوه میزان واردات در ماه آوریل 09/ 16 میلیارد دلار بود که خود رشد 68/ 34 درصدی را نسبت به ماه قبل از آن نشان می دهد. 

اندونزی بزرگ ترین تولیدکننده و صادرکننده نیکل معدنی در جهان است. این کشور در ماه ژوئن سال میلادی جاری، حفاری در پروژه های جدید نیکل و کبالت خود را آغاز کرد. شرکت سهامی Pacific Rim Cobalt Corp عملیات حفاری پروژه نیکل و کبالت موسوم به Cyclopsواقع در استان پاپوآ، اندونزی را به عهده دارد.

پروژه نیکل و کبالت Cyclops که در نزدیکی کوهی با همین نام قرار دارد، در سواحل شمالی استان پاپوآی اندونزی واقع شده است. این مکان به عنوان بزرگ ترین دارنده کانسار محتوی نیکل در جهان شناخته می شود.

یکی از نکات قابل توجه این پروژه، دسترسی استراتژیک به چین، به عنوان بزرگ ترین مصرف کننده نیکل در صنایع فولاد زنگ نزن و نیز باتری ها است. فعالیت های شرکت Pacific Rim روی منابع از پیش شناسایی شده و نیز منابع مورد اکتشاف جدید متمرکز شده است.

شرکت Pacific Rim Cobalt Corp شرکتی کانادایی است که در سال های اخیر بیشترین تمرکز خود را روی پروژه های کبالت و نیکل اندونزی داشته است. اقدامات این شرکت در راستای تامین مواد اولیه مورد نیاز برای صنعت باتری ها است. کبالت و نیکل، 2 فلز ارزشمند، در حال حاضر به دلیل افزایش تقاضای جهانی با کسری در بازار مواجه هستند.

این امر منجر به افزایش قیمت این کالاها شده است؛ به نحوی که حتی از جنگ تجاری کنونی تأثیر کمتری پذیرفته اند. تغییرات قیمت نیکل در نیمه نخست سال 2018 نشان می دهد که این فلز برخلاف سایر فلزات اساسی و با وجود نوسانات بسیار زیاد قیمتی در سال 2018 در مجموع سیر صعودی را طی کرده است.

تقاضای فراوان کبالت در جهان و مشکلات بسیار زیاد در عرضه این کالا از سوی کنگو به عنوان تولیدکننده بیش از 60 درصد کبالت باعث شده است تا بسیاری از شرکت ها در پی یافتن منابع جدید برای تامین کبالت خود باشند.

نکته جالب توجه آنکه شرکت هایی مانندApple، BMW و فولکس واگن در صدد خرید کبالت  برای نیاز چند سال آتی خود هستند تا از بحران های جهانی پیش آمده برای این کالا در امان بمانند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>