اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


فلز نیکل


اطلاعات اولیه

نیکل، عنصرشیمیایی جدول تناوبی است که نماد Ni داشته و عدد اتمی آن، 28 است.

تاریخچه

استفاده از نیکل، قدمت باستانی داشته، به 3500 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. برنزهایی که از سوریه امروزی یافت شده اند، حاوی حدودا 2% نیکل بوده و دست نوشته های چینی اشاره بر این دارند که مس سفید در 1400 تا 1700 سال قبل از میلاد مسیح در مشرق زمین استفاده می شد.

اما از آنجا که معادن نیکل و مس در آن روزگار به راحتی مورد اشتباه قرار می گرفتند، تمام دانستنیهای دقیقتر به دوران معاصر باز می گردد.کانی هایی که حاوی نیکل هستند، از جهت رنگ دهی به شیشه کاربرد داشتند و از ارزشی فراوان بر خوردار بودند.

در سال 1751 شخصی به نام "Baron Axel Fredrik" تلاشهایی را برای استخراج مس از معدن نیکل انجام داد و که در نتیجه فلزی سفید به دست آورد که آن را نیکل نامید.اولین سکه خالص نیکلی در سال 1881 ساخته شد.

پیدایش

اکثر نیکلهای به دست آمده از دو نوع معدن به دست آمده اند، اولی خاکهای آجری رنگ بوده که مهم ترین معدن سنگ نیکل هستند و دومی سولفید موجود در ماگمای زمین می باشد. منطقه Sudbury در Ontario کانادا 30% نیکل جهان را تولید می کند.

معادن دیگر در روسیه استرالیا کوبا و اندونزی می باشند. با این وجود این باور وجود دارد که بیشتر نیکل موجود در زمین در هسته این سیاره تمرکز یافته است.

خصوصیات قابل توجه

نیکل یک فلز سفید نقره ای است که به خوبی جلا می گیرد. از گروه آهن ها است که سخت و قابل انعطاف بوده، هادی جریان الکتریسیته می باشد و به راحتی با گوگرد و آرسنیک ترکیب می شود.

با توجه به اینکه نیکل، دوام زیادی در هوا داشته، اکسیده نمی شود، برای تولید سکه های پول فلز کاری برنج و آهن و همچنین برای ساخت ابزار آلات شیمیایی در آلیاژهای خاص مانند نقره آلمانی کاربرد دارد و معمولا با کبالت همراه هست که هر دوی آنها در آهن های شهاب سنگی یافت می شوند.

نیکل برای آلیاژهایی که به وجود می آورد، بسیار با ارزش می باشد.معمولترین حالت اکسیداسیون نیکل، 2+ است و این در حالی است که نیکل 3+ و 1+ نیز به ندرت مشاهده می شوند.

نقش بیولوژیکی

اکثر مواد هیدروژنی، حاوی نیکل و مجموعه های گوگرد-آهنی هستند. هسته نیکل یک عنصر اصلی در تمام مواد هیدروژنی بوده که عملکرد آنها بیشتر اکسیداسیون است تا آزاد کردن هیدروژن. هسته نیکل به این دلیل وجود دارد که بتواند تغییرات ناشی از عمل اکسیداسیون را تحمل کند.

همچنین شواهد چنان نشان می دهند که هسته نیکل قسمت فعال این آنزیمها هستند. همچنین منوکسید کربنهایی در عمل جدا سازی هیدروژن وجود دارند که حاوی نیکل هستند. درباره ساختار نیکل اطلاعات زیادی در دست نیست.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>