اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

در گذشته در بسیاری از پله برقی ها از استپ های چوبی استفاده می نمودند.اما پس ازحوادث اتش سوزی استفاده ازاین نوع استپ ها منسوخ گردید.دربرخی ازپله های برقی ازاستپ های فولادی نیزاستفاده شده است. امروزه استپ ها را معمولا از جنس آلومینیوم می سازند. استفاده از آلومینیوم باعث می گرددتا ضمن کاهش وزن استپ و نیز کاهش مصرف انرژی در پله برقی، احتمال زنگ زدگی و خوردگی در آن به حداقل برسد.

برخی از مهم ترین نکات در خصوص طراحی و ساخت استپ ها عبارتند از:
سطح استپ باید مانع لیز خوردن افراد شود.
استپ باید با نیروی 3000 نیوتن از نظر انحراف (Deflection) آزمایش گردد.این نیرو باید به طور عمودی بر مرکز سطح استپ، برروی یک صفحه فلزی به ابعاد 0.2 *0.3 متر و حداقل ضخامت 25 میلی متر وارد گردد. در طول این آزمون، انحراف اندازه گیری شده در سطح استپ نباید بیشتر از 4 میلی متر بوده و نیز نباید تغییر شکل دائمی در استپ دیده شود.
چنانچه نیرویی برابر با 1500 نیوتن به صورت عمودی بر پیشانی استپ و یا مربعی به مساحت 25 سانتی متر مربع و حداقل ضخامت 25 میلی متر وارد گردد انحراف پیشانی استپ نباید بیش از 4 میلی متر باشد.
در آزمون مقاومت داینامیکی، استپ با حداکثر شیبی که مورد استفاده قرار می گیرد، آزمایش می شود. به طوری که استپ در معرض بار متغیری بین 500 الی 3000 نیوتن با فرکانس بین 5 تا 20 هرتز برای حداقل 5 میلیون سیکل قرار گرفته است و انحراف اندازه گیری شده در سطح استپ نباید بیش از 4 میلی متر بوده و نباید تغییر شکل دائمی در استپ دیده شود.
طراحی استپ باید بگونه ای باشد، که سازه آن بارپیچشی معادل جابه جایی 2± میلیمتر در مرکز چرخ غلتک ها را بر روی کمانی به مرکز چرخ کشنده را داشته باشد.
دیواره های عمودی استپ هم باید آجدار باشد.
ارتفاع استپ پس از نصب نهایی نباید بیشتر از 24 سانتی متر باشد.
عمق استپ نباید از 38 سانتیمتر کمتر باشد.
عرض استپ باید بین 58 الی 110 سانتیمتر باشد.
سطح کف استپ باید دارای شیارهایی در جهت حرکت پله برقی بوده و شیارهای یاد شده بمونه ای باشد که در زمان ورود به بخش زیرین تکیه گاه شانه برخورد یا اصطکاک ایجاد ننماید.
پهنای شیارها باید حداقل 5و حداکثر 7 میلی متر باشد.
عمق شیار نباید کمتر از 10 میلیمتر باشد.
پهنای لبه شیار ها باید حداقل 5/2 و حداکثر 5 میلی متر باشد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>