اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

موضوع اضافه شدن یک کوین یا توکن به صرافی(اکسچنچ) های بزرگ، همواره در حوزه ارز دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اما این موضوع چرا مهم است و چقدر هزینه دارد؟ در این مقاله به بررسی همین موضوع خواهیم پرداخت. وارد شدن به لیست صرافی های بزرگ ارز دیجیتال دستاوردی بزرگ برای هر پروژه می باشد. این فهرست بندی ها اغلب می توانند باعث موفقیت یا شکست در سطح پذیرش و تأثیر در بازار یک ارز دیجیتال خاص شود.

وارد شدن به لیست یک صرافی نسبت به صرافی دیگر ممکن است به معنای اختلاف تعداد مشتری از 100 هزار به 10 میلیون باشد. این همان دلیلی است که توضیح می دهد چرا پروژه های ارز دیجیتال جدید و قدیمی به دنبال وارد شدن به لیست صرافی های بزرگ کریپتو می باشند. یک پروژه ممکن است پتانسیل بسیار بالایی داشته باشد اما به دلیل نبودن در لیست صرافی های بزرگ، قادر به دستیابی به عملکرد بالقوه خود نیست.

در خصوص پذیرش یک پروژه، علاوه بر وارد شدن به لیست صرافی های کریپتو، وارد شدن به صرافی هایی که مستقیما از ارز فیات پشتیبانی می کنند نیز بسیار مهم و ضروری است. وارد شدن بیتکوین کش به لیست GDAX و کوین بیس باعث شد که ارزش این ارز دیجیتال طی 24 ساعت حدودا دو برابر شود. هم چنین روزی که بیتکوین کش به طور عمومی وارد لیست شد، حجم معاملات آن بیش از 10 برابر شد. دستیابی به قابلیت نقدشوندگی برای موفقیت هر ارز دیجیتال حیاتی است. اگر نتوانید ارز دیجیتال را معامله کنید پس داشتن آن چه سودی دارد؟ اشتباه است اگر بگوییم که لیست کردن صرافی ها به سلامت و تأثیر بازاری یک ارز دیجیتال کمک نمی کند.

هزینه اضافه شدن یک ارز دیجیتال در صرافی چقدر است؟
اکثر صرافی های کوچک و بزرگ برای لیست کردن توکن ها و کوین های پروژه ها هزینه دریافت می کنند. ظاهرا نرخ استاندارد این مورد برای صرافی های بزرگ، یک میلیون دلار است. برخی معتقدند سرمایه ای که از این روش برای صرافی ها به دست می آید صرف روان تر شدن و افزایش عملکرد صرافی می شود. صرافی هایی نظیر بایننس یا بیترکس ممکن است از این سرمایه برای استخدام کارمندان بیشتر، افزایش ظرفیت سرورها، یا جست و جو برای یافتن راه های جدید به منظور موفقیت این تجارت استفاده کنند. حامیان این هزینه می گویند که چنین هزینه هایی برای اطمینان از وارد نشدن بی رویه کوین ها و توکن ها به لیست صرافی ها ضروری است، زیرا در غیر این صورت افزودن بی رویه کوین موجب ایجاد مشکلات در API صرافی های زیادی می شود.

هرچند می توان این نکته را خاطر نشان کرد که صرافی ها به هزینه های لیست کردن توکن ها یا ارزهای دیجیتال نیاز چندانی ندارند. صرافی ها با انجام هر تراکنش کارمزد خود را دریافت می کنند. طبق گزارش بلومبرگ بزرگ ترین صرافی ها روزانه تا 3 میلیون دلار از کارمزدهای تراکنش ها درآمد کسب می کنند. اگرچه اکثر صرافی های بزرگ، هزینه لیست کردن را مخفی نگه می دارند، اما شایعاتی پیرامون این هزینه ها وجود دارد که محدوده این هزینه ها در صرافی های بزرگ را بین صدها هزار تا چندین میلیون دلار بیان می کند.

هنگامی که برای وارد شدن به لیست بایننس ثبت نام می کنید باید توافق نامه عدم افشای مفاد را امضا کنید. اگرچه مدرکی وجود ندارد که ممکن است این توافق نامه ارتباطی با هزینه های لیست کردن داشته باشد، با این حال موضوع این هزینه ها همواره در جامعه ارز دیجیتال محرمانه بوده است. ممکن است اغلب پروژه ها در تهیه هزینه های وارد شدن به لیست با مشکل مواجه شوند. پروژه هایی که با وارد شدن به لیست صرافی ها به دنبال رشد و پذیرش بیشتر می باشند با مانع هزینه های موجود دست و پنجه نرم می کنند.

این هزینه ها همانند همان هزینه هایی است که برای وارد شدن به بازارهای بورس سنتی نظیر نزدک و بورس اوراق بهادار نیویورک باید پرداخت شود. با این وجود هزینه های ورود به بازار بورس به طور قابل توجهی کمتر از هزینه های صرافی های کریپتو می باشد که تا 3 میلیون دلار هم شایعه شده است.

روش های جایگزین لیست شدن ارز دیجیتال در صرافی
برخلاف باور عمومی، روش های جایگزینی برای ورود به لیست صرافی های بزرگ وجود دارد. یک نمونه معروف رای گیری ماهانه کوین توسط جامعه بایننس می باشد. طی این رای گیری، کاربران می توانند برای رای دهی به توکن یا کوین های موجود در لیست از توکن های بایننس استفاده کنند. هر کاربر می تواند فقط یک رای با هزینه 0.1 توکن BNB بدهد. این امر به محدود کردن تعداد رای ها کمک می کند. در غیر این صورت پروژه های ناسالم از این روش برای دستکاری نتایج رای گیری استفاده می کنند. هنگامی که رای گیری ماهانه شروع می شود و کوین ها انتخاب می شوند، پروژه های ارز دیجیتال و جامعه های مرتبط با آن ها برای رای دهی در پلتفرم بایننس حضور می یابند.

به منظور جذب کاربران و به حداقل رساندن هزینه های شخصی رای دهندگان، بعضی از پروژه ها پیشنهاد انتقال BNB به کیف پول رای دهندگان می دهند. این اقدام توسط بعضی از افراد حاضر در جامعه ارز دیجیتال مورد حمله قرار گرفته است. بعضی دیگر نیز معتقدند این اقدام، دستکاری و تأثیر بر نظر رای دهندگان است. هرچند قوانین پیرامون چنین اقداماتی کاملا شفاف نیستند و توسط بایننس به آن پرداخته نشده است. حتی اگر اجازه انجام چنین اقداماتی نیز داده شود، هزینه آن به هزینه های قبلی اضافه می شود و از نظر مالی برای پروژه ها نمی ارزد.

توجه به این نکته بسیار مهم است که صرافی های بزرگ در طرح کلی بازار ارز دیجیتال چه جایگاهی دارند. این صرافی ها هستند که مستقیما با مصرف کننده نهایی در تعامل اند و سطح جدیدی از پذیرش و تأثیر بازار را امکان پذیر می کنند. همانند هوایی که نفس می کشیم، نقدشوندگی نیز برای هر ارز دیجیتال که می خواهد وارد لیست صرافی ها شود به همان اندازه مهم است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>