اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاربرد فلز سرب

کاربردهای اولیه سرب عبارت بودند از: سازه های ساختمانی، رنگدانه های مورد استفاده در لعاب سرامیک و لوله های انتقال آب. کاخها و کلیساهای بزرگ اروپا در وسایل تزئینی، سقفها، لوله ها و پنجره هایشان دارای مقادیر قابل توجهی سرب هستند. این فلز پس از آهن، آلومینیوم، مس و روی بیشترین کاربرد را دارد.

در باطری های اسید سرب، در اجزای الکترونیکی، روکش کابل، مهمات، در شیشه CTR ها، سرامیک، شیشه های سُرب دار، لوله های سربی، امروزه کاربرد آنچنانی ندارند، در رنگها از سال 1978 در آمریکا و به تدریج از دهه 60 تا دهه 80 در انگلستان ممنوع شد، اگرچه رنگ سطوح قدیمی می توانست تا 50% وزن از سرب باشد، آلیاژها، پیوتر، اتصالات و مواد پر کننده دندان.

همچنین در بامها به عنوان درزگیر برای محافظت اتصالات در برابر باران مورد استفاده قرار می گیرد. در گازوئیل به عنوان تترا اتیل و تترا متیل سرب برای کاهش صدای موتور کاربرد دارد. فروش بنزین سربدار در آمریکا از سال 1986 و در اتحادیه اروپا از سال 1999 ممنوع شد.

اگرچه امروزه از فلز سرب در بسیاری از کاربردهای قبلی استفاده نمی شود، این فلز غیر خورنده در واقع در محصولاتی که مواد بسیار اسیدی را نگه می دارند، بسیار مفید است. به عنوان مثال، از سرب برای ساخت مخازن که مایعات خورنده مانند سولفوریک اسید دارند، استفاده می شود. همچنین از آنها برای ساخت باتری های اسید سرب استفاده می شود، مانند نمونه هایی که امروزه در خودروها وجود دارد.

سرب به دلیل چگالی کم و توانایی جذب لرزش، محافظ بسیار خوبی را در برابر انواع مختلف پرتوهای مضر مانند موارد موجود در دستگاه های اشعه ایکس و راکتورهای هسته ای است. از فلز سرب هنوز هم در ساخت برخی از گلوله ها و مهمات استفاده می شود. اما با توجه به سمی بودن این فلز توصیه می شود که از آنها دیگر برای ساخت بنزین و محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نشود.

مصارف تجاری فلز سرب

مصارف تجاری فلز سرب در ساخت باتری های سرب اسیدی خودروها است. این ماده در مهمات و به عنوان ترکیب سازنده لحیم، آلیاژهای بلبرینگ، آلیاژهای قابل جابه جایی و پیست استفاده می شود. در ماشین آلات سنگین و صنعتی، از ورق ها و سایر قطعات ساخته شده از ترکیبات سرب ممکن است برای کم شدن صدا و لرزش استفاده شود.

از آنجا که سرب به طور موثر تابش الکترومغناطیسی طول موج کوتاه را جذب می کند، از آن به عنوان محافظ در اطراف راکتورهای هسته ای، شتاب دهنده ذرات، تجهیزات اشعه ایکس و ظروف مورد استفاده برای حمل و ذخیره مواد رادیواکتیو استفاده می شود.

ظروف شیشه ای با کیفیت بالا حاوی حداکثر 30 درصد Litharge است که باعث افزایش ضریب شکست، درخشش، استحکام و تاب آوری شیشه می شود. Litharge همچنین به عنوان یک خشک کن در لاک ها و ساخت پلمپ سدیم مورد استفاده قرار می گیرد که برای از بین بردن تریول های بدبو از بنزین استفاده می شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>