اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

اکثر افراد ترجیح می دهند در یک خانه ویلایی زندگی کنند تا یک آپارتمان اما بعضی ها نیز تمایل دارند از مزایای یک آپارتمان استفاده نمایند. مشخص است که هر دو گزینه معایب و مزایای مخصوص به خود را داشته و انتخاب شما وابسته به معیارها و ترجیحات شخصی شما می باشد. یافتن پاسخ برای پرسش" خانه ویلایی یا آپارتمان" کمی پیچیده است. یکی از چالش های داشتن خانه شخصی، این است که چه میزان بودجه برای زندگی مستقل نیاز دارید. نگهداری خانه های لوکس و بزرگ بسیار دشوار است، حتی اگر خانه را اجاره کرده باشید هم مسئولیت تعمیر خانه و هم آوردن کارگر به عهده ی شماست. از طرفی دیگر، آپارتمان شما را از این دغدغه ها آزاد می کند، مثلاً اگر ماشین ظرفشویی خراب شود یک تیم نگهداری می آید و بدون نیاز به هیچ گونه هزینه ای مشکل را برطرف می کند. اگر می خواهید بدانید یک آپارتمان چقدر هزینه بردار است، بهتر است مطلع باشید که این هزینه قطعاً کمتر از نگهداری یک خانه ویلایی تخمین زده می شود. در ادامه به بررسی معایب و مزایای خانه های ویلایی و آپارتمانی پرداخته شده و به نکاتی اشاره شده که می توانند شما را در انتخاب یکی از این دو گزینه برای زندگی راهنمایی کنند.

مزایای زندگی در آپارتمان
در این قسمت از به بررسی نکات اولیه در مورد آپارتمان می پردازیم. برخلاف خانه های ویلایی، مجتمع های مسکونی مدرن تسهیلات ویژه ای را ارائه می دهند از جمله مغازه، سالن ورزش، استخر، باغ، تسهیلات شستشوی لباس و نظارت بر امنیت بیست و چهار ساعته. مزایای زندگی در یک آپارتمان بسیار گسترده و متفاوت است. هر چند این موارد در یک خانه ی ویلایی نیز می توانند وجود داشته باشند اما صرف نظر از هزینه ای که برای یک آپارتمان صرف می شود، این مقدار همیشه برای خانه ویلایی بسیار گران تر تمام خواهد شد. در واقع، کاهش هزینه ها اصلی ترین دلیل افراد برای زندگی در آپارتمان است. میزان تقاضا برای زندگی در آپارتمان بسیار بالا است و افراد زیادی تمایل به زندگی در خانه های دنج آپارتمانی دارند.

خانه

موقعیت مکانی خوب
موقعیت یک ساختمان و یا یک خانه بسیار مهم است و این موقعیت بر قیمت و متوسط هزینه ها به طور کلی اثرگذار است. هر کس دوست دارد در جوار یک همسایه خوب و به دور از جنجال زندگی کند و یا حداقل مکانی پیدا کند که نزدیک به محل کارش باشد. مشخص است که مجتمع های آپارتمانی مشکلات کمتری دارند چرا که در موقعیت های مطلوب تری نسبت به خانه های ویلایی قرار می گیرند. این بدین معناست که با خرید یک آپارتمان، شما یک موقعیت عالی با قیمتی مناسب و به طور کلی همراه با هزینه های منطقی را انتخاب کرده اید.

آپارتمان ها معمولا در مرکز شهر و نزدیک به هر آنچه که نیاز دارید قرار گرفته اند از جمله فروشگاه های خرید، دفترهای اداری و یا اطلاعاتی. اگر آپارتمان در مرکز شهر باشد این بدان معناست که شما تنها چند متر با برآوردن نیازهای روزمره خود فاصله دارید. اگر صاحب آپارتمان نیستید، وقت آن رسیده که پس انداز کنید و یک واحد از آن را بخرید.

آپارتمان

سبک زندگی خوب
سبک زندگی خوب یکی از مزایای اصلی زندگی در آپارتمان است. زندگی در مجتمع های مسکونی به طور قابل ملاحظه ای کیفیت فعالیت های تفریحی شما را بالا می برد و شما به مکان هایی نظیر سالن تئاتر، سینما، تسهیلات ورزشی و … دسترسی خواهید داشت. زندگی کردن در مرکز شهر بسیار متفاوت تر از زندگی کردن در حومه است، در حومه ی شهر مردم فعالیتی جز نوشیدن قهوه همراه با همسایگان خود ندارند. سبک زندگی شهری کاملاً ارزش این را دارد که به خاطرش صلح و آرامش حومه شهر را قربانی کنیم. با زندگی در آپارتمان شما فضای عمومی را به عنوان ادامه خانه خود در نظر می گیرید. مثلاً مکان های عمومی مانند باغ ها و پارک ها مکان تفریح شما می شوند و کافی شاپ های محبوب به اتاق پذیرایی راحت و دلپذیر شما تبدیل می شوند. شما باید تمامی هزینه ها را در هنگام تخمین بودجه برای خرید و زندگی در آپارتمان مد نظر داشته باشید.

امنیت ساختمان
ورود به یک مجتمع مدرن آپارتمامی، کار نسبتا پیچیده ای است، درب های زیادی برای ورود وجود دارند، از درب اصلی گرفته تا درب طبقه ها و واحدها. جدا از هزینه ی متوسط آپارتمان، امنیت ساختمان باید الویت اول شما باشد. امنیت بدین معناست که سارقین و افراد ناشناس برای رسیدن به آپارتمان شما باید متحمل سختی و زحمت زیادی شوند، خصوصاً اگر در راهروی ورودی منتهی به واحد خود آژیر نصب کرده باشید. علاوه بر آن، معمولا ًدر هر طبقه 2 واحد وجود دارد که این بدین معناست که دزدها مجبور خواهند شد برای جابه جایی وسایل سنگین زحمت بیشتری را متحمل شوند. آنها در حالی که تلویزیون خانه را به بیرون از آپارتمان می برند، حداقل باید انتظار دیدن یک همسایه که در آن طبقه سکونت می کند را داشته باشند. آپارتمان هایی که در مجتمع های بزرگ مسکونی ساخته شده اند اصولاً با دروازه های آهنی حفاظت می شوند یا یک نگهبان برای نظارت بر آنها استخدام شده و تمامی رفت و آمدهای ساختمان ثبت و کنترل می گردند. نصب یک سیستم امنیتی مشابه در یک خانه ی شخصی ویلایی بسیار گران تر خواهد بود چرا که هزینه را نمی توان با سایر همسایگان تقسیم کرد. هزینه این سیستم ها هزینه ای مضاعف بر دیگر هزینه های خانه خواهد بود.

خانه

هزینه های کمتر
با در نظر گرفتن متراژ آپارتمان، شما هزینه های کمتری برای آب، گاز و برق پرداخت خواهید کرد. گاهی اوقات آپارتمان ها هزینه های اضافی در بر خواهند داشت از جمله هزینه نگهداری و تمیزکاری راهروها یا باغچه های آپارتمان اما هزینه ی کلی باز هم از هزینه ای که صرف مراقبت و نگهداری از یک خانه ویلایی می شود کمتر خواهد بود.

ارتباط اجتماعی
زندگی در یک آپارتمان مسکونی می تواند از لحاظ اجتماعی نیز بسیار مطلوب تر باشد. در بین کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند ارتباط به روش روستایی یا حومه ای با همسایگان متداول است، این بدین معناست که شما می توانید دوستان و ارتباطات پایدار داشته باشید. از این رو، نقل مکان به آپارتمان می تواند مزایای اجتماعی نیز در بر داشته باشد.

آپارتمان

کاهش مصرف انرژی
متراژ کوچک آپارتمان ها باعث می شود که از گاز، آب و برق کمتری استفاده شود. این امر خصوصاً در مورد گرمایش، سرمایش و تهویه هوا بسیار محسوس است. آپارتمان جایی است که شما از حضور واحدهای مجاور برای گرم کردن یا خنک کردن خانه خود سود می برید. به عنوان مثال، چنانچه شما با همسایه ی خود دیواری مشترک داشته باشید، می توانید سیستم گرمایشی واحد خود را در پایین ترین درجه قرار داده و در نتیجه در هزینه صرفه جویی کنید. این موضوع یکی از مزیت های اصلی آپارتمان است که شرکت های ساخت و ساز هنگام ساختن مجتمع های آپارتمانی در نظر می گیرند و این خود امتیازی بسیار مهم برای آپارتمان محسوب می شود.

نظافت آسان
زنان خانه داری که در حال نقل مکان از خانه به آپارتمان هستند، به طور قطع از خوشبخت ترین افراد روی زمین محسوب می شوند زیرا فضای آپارتمان نسبت به خانه ویلایی کوچک تر است و به تمیزکاری کمتری نیاز دارند، این بدین معناست که شما می توانید وقت و انرژی خود را صرف فعالیت مفرح تری کنید. هزینه های کم آپارتمان همچنین شامل هزینه ی نگهداری روزانه آپارتمان نیز می باشد.

آپارتمان

معایب زندگی در آپارتمان
زندگی در آپارتمان علاوه بر مزایای منحصر بفرد خود دارای معایبی نیز می باشد. با آگاهی از این عیوب می توانید انتخابی آگاهانه داشته و مناسب ترین مکان را برای زندگی خود برگزینید.

فضای محدود

هنگامی که در آپارتمان زندگی می کنید، باید با این قضیه کنار بیایید که این کل فضایی است که در دسترس شماست، شما به هیچ عنوان نمی توانید فضای بیشتری به این محوطه اضافه کنید و امکان گسترده کردن فضا محدود است. چنانچه می خواهید بدانید چگونه باید به آپارتمان نقل مکان کنید، بهتر است در ابتدا چنین محدودیت هایی را مد نظر داشته باشید. تنها کاری که شما می توانید انجام دهید این است که فضای حمام و بالکن را کوچک تر کنید. با این وجود، خلاقیت و داشتن اطلاعات بالا در رابطه با مبلمان فضاهای کوچک برای اینکه شما بتوانید آپارتمان خود را به محیطی دنج و راحت تبدیل کنید، کافی خواهد بود. راه های هوشمندانه بسیاری برای لذت بردن از زندگی در آپارتمان وجود دارد، آنها را امتحان کنید.

آپارتمان

همسایگان دردسرساز
نکته دیگری که هنگام زندگی در آپارتمان باید در نظر داشته باشید این است که همه افراد شانس زندگی کردن در یک آپارتمان با همسایگان صمیمی و خوب را ندارند. تقریباً هر ساختمان تعدادی مستاجردرد سرساز و شلوغ دارد که رفتار ناپسند و آزاردهنده دارند. حتی ممکن است در نگاه اول اینطور به نظر نرسد اما بعضی از خانواده ها از سوء مدیریت ساختمان بهره جسته و حقوق مستاجران دیگر و حریم خصوصی آنها را زیر پا می گذارند. از این رو، قبل از اینکه پاسخ این سوال که "آیا می توانیم از پس هزینه ی خرید این آپارتمان بربیاییم؟" را پیدا کنیم، بهتر است به دنبال پاسخی برای این سوال باشیم که " آیا می توانیم همسایگان را تحمل کنیم؟"

جایگاه پارک ماشین
اگر راننده هستید قبل از اینکه در مورد هزینه ی آپارتمان فکر کنید، موضوع مکان پارک ماشین را در نظر بگیرید. در حالی که در اکثر مجتمع های آپارتمانی برای هر فرد جایگاهی مخصوص برای پارک ماشین مشخص می شود، ممکن است هنگامی که با انبوهی از خریدهای روزانه به خانه برمی گردید جای پارک ماشین شما پر شده باشد. بعضی اوقات، همسایگان ماشین خود را در جایگاه شما پارک می کنند تا ماشین نزدیک به درب اصلی باشد، یا شاید میهمانان آنها تمام فضای جلوی ساختمان را مسدود کرده باشند و شما جایی برای خود پیدا نکنید. در آخر، شما مجبور می شوید انقدر با ماشین دور بزنید تا فضایی که برایش هزینه کرده اید را خالی ببینید. این مورد یکی از تفاوت های اصلی زندگی در آپارتمان و خانه های ویلایی است.

کمبود فضای خصوصی در بیرون از ساختمان
زندگی در آپارتمان ممکن است برای افرادی که به گل کاری و باغبانی علاقه دارند کسل کننده و سخت باشد. احتمال اینکه این افراد با نداشتن حیاط کنار بیایند کم است زیرا راهی برای کاشت گل و گیاه برای آنها وجود ندارد. البته مجتمع هایی وجود دارند که به شما امکان داشتن یک حیاط را می دهند و شما می توانید در حیاط پشتی و یا پاسیو گیاهان آپارتمانی بکارید. این خود مقداری هزینه اضافی به همراه می آورد که قبل از خرید آپارتمان باید محاسبه شود.

آپارتمان

محدودیت در ایجاد تغییر
قبل از نقل مکان به آپارتمان به دقت مطالعه کنید و آگاه باشید که مجاز به انجام چه کارهایی هستید و چه فعالیت هایی را نباید انجام دهید. بعضی اوقات، صاحبخانه ها از شما می خواهند دیوارها را رنگ نکنید یا تعدادی تجهیزات به واحد خود اضافه کنید تا هماهنگ با دیگر واحدهای آپارتمان باشد و یا کولرهای قدیمی را جایگزین کنید. این اساساً به این معناست که شما نمی توانید فضای خود را اختصاصی کنید.

محدودیت در نگهداری حیوانات خانگی
حتی اگر اکثر آپارتمان های مسکونی به شما اجازه ی نگهداری حیوانات اهلی را می دهند و برای بازی حیوانات مکان های مجزا در نظر گرفته شده است، مواردی وجود دارند که برای نگهداری تمامی حیوانات و یا تعداد به خصوصی از آنها، مانع ایجاد می کنند. از این رو، اگر صاحب حیوان خانگی هستید و یا احتمالاً قصد خرید آن را دارید، اطمینان حاصل کنید در مکانی زندگی می کنید که اجازه داشتن حیوانات را دارید.

انتخاب مکانی برای زندگی و ارزیابی اینکه توانایی پرداخت هزینه برای چه آپارتمانی را دارید کاملاً بستگی به شخصیت شما دارد. شاید آپارتمان برای بعضی افراد مناسب باشد اما ممکن است برای تعدادی دیگر مشکل ساز باشد. در هر فضایی حق و حقوق مالکیت و یکسری وظایف وجود دارند و به همین دلیل است که شما باید به عنوان مالکی دور اندیش سعی کنید در هزینه ها صرفه جویی نمائید. بهتر است لیستی از مزایا و معایب زندگی در آپارتمان تهیه کرده و این موارد را با نیازهای جاری و بالقوه ی خود مقایسه کنید. این تنها راهی است که شما را در یک انتخاب مناسب می تواند یاری کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>