اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

موبایل

واردات گوشی از چین:
امروزه کشور چین توانسته با تکیه بر دانش فنی و توانایی های خود، بازار بسیاری از محصولات مورد نیاز دنیا را تسخیر کند و کشور ایران نیز به عنوان یکی از مقاصد محصولات کشور چین معرفی شده است. واردات گوشی چین یکی از مهم‌ترین این موارد است، و ما می‌خواهیم بیشتر در این رابطه و ویژگی‌های مربوط به آن توضیح دهیم.

یکی از مهم‌ترین دلایل که واردات گوشی از چین، برای ما ایرانی ها مهم شده، محدودیت ایران برای تامین کالاهای مورد نیاز خود از سایر کشورهای پیشرفته دنیا است.

امروزه کشور چین توانسته با نیروی انسانی ارزان و با تکیه بر دانش فنی و توانایی های خود، بازار بسیاری از محصولات ضروری مردم دنیا را در دست بگیرد، به طوری که ابتدا کمیت مربوط به محصولات را افزایش می‌دهند و سپس به کیفیت کار می‌افزایند، مساله‌ای که سال ها قبل ژاپن این سیاست را دنبال می‌کرد.

مزیت واردات گوشی از چین:
یکی از مهم ترین مزایای مربوط به واردات گوشی از چین برای ما ایرانی ها، قیمت پایین آن است، طوری که انواع برندهای روز دنیا را در رابطه با گوشی های موبایل می‌توان در این بازار به دست آورد. هم چنین عامل دوم که در زمینه واردات گوشی از چین، برای ما ایرانی‌ها اهمیت دارد، محدودیت کشور ایران در زمینه خرید و فروش کالاهای وارداتی از سایر کشورهای دنیا است، طوری که بسیاری از برندهای مشهور دنیا را می‌توان در بازار چین به دست آورد و همین مساله با توجه به اوضاع خوب روابط سیاسی میان ایران و چین، بیشتر از قبل در این عامل تأثیر گذار بوده است.

اما سومین عامل که برای بسیاری از فعالان اقتصادی در حوزه گوشی‌های موبایل، دارای اهمیت کرده است، تغییر قیمت‌های لحظه ای مربوط به گوشی‌های موبایل در بازار ایران است، طوری که بسیار از عمده فروشان در بازار ایران این قیمت را بر اساس نرخ دلار محاسبه می‌کنند و همین مساله باعث ایجاد سردرگمی برای خریداران مربوط به این محصول شده، در حالی این خریداران به صورت مستقل می‌توانند به واردات گوشی از چین بیندیشند و این که از قیمت‌های لحظه‌ای و آنی مربوط به این بازار رهایی پیدا کنند.

واردات مستقیم گوشی از چین:
در میان برند گوشی های چینی، مدل های با کیفیتی نیز وجود دارد که افراد می توانند از این برندها استفاده کنند.

واردات گوشی از سایر کشورهای دنیا به دلیل جابجا شدن نرخ ارز در این روزهای بازار ایران، تامین‌کنندگان این کالا را با مشکلات جدی مواجه کرده است، در حالی که در کشور چین واحد پول این کشور یعنی یوان، تغییرات کم‌تری نسبت به دلار و درهم داشته و همین مساله کار را بسیار ساده کرده است و افراد می‌توانند راحت‌تر گوشی‌های خود را از چین خریداری کنند.شما اقلام و اجناس دیگری را می توانید به راحتی از چین وارد کنید.

مشکلات واردات گوشی از چین:
حتما اطلاع دارید که برای واردات گوشی از چین باید کارت بازرگانی و ثبت سفارش داشته باشید، این تنها دغدغه مربوط به تاجرین در زمینه واردات کالا نیست بلکه بایستی هزینه های گمرکی را نیز پرداخت کنند، تمامی این عوامل به جای خود، اما آشنا نبودن با تامین‌کنندگان کالای مورد نظر در کشور چین و هم چنین هزینه‌های حمل و نقل و چگونگی رسیدن سفارش به مقصد، دغدغه مهمی است که به خصوص افراد تازه کار در این حوزه را دچار یاس و ناامیدی کرده است.

واردات قاچاق گوشی از چین:
با توجه به این که در سال های گذشته خرید و فروش گوشی های قاچاقی در کشور ایران رواج داشت، زیاد به بحث واردات گوشی از چین اهمیت داده نمی شد، در حالی که امروزه سازمان بازرگانی کشور مقرر کرده که هر گوشی وارداتی باید دارای شناسه ملی باشد که افراد این کد را در سایت گمرک کشور وارد می کنند و متوجه این مساله می شوند که آیا این کالا به صورت قانونی وارد کشور ایران شده و یا به شکل قاچاقی.

پس فعالان اقتصادی اگر قصد تامین گوشی با قیمت مناسب را دارند. باید به صورت قانونی با این قضیه برخورد کنند که در غیر این صورت تبعات ناشی از خرید گوشی های قاچاق گریبان گیر خود آن ها می شود و با خرید این گوشی های قاچاق باید جریمه های سنگین به دولت پرداخت کنند.

واردات گوشی از چین و ترخیص کالا:
در حال حاضر بهترین گزینه برای افرادی که در این زمینه تازه وارد هستند این مورد می باشد که با همکاری یک شرکت بازرگانی بتوانند گوشی های خود را از چین وارد کنند، هم چنین افرادی که حوصله دردسر زیاد ندارند و دوست دارند هر چه سریعتر سفارش و کالای مورد نظر خود را تحویل بگیرند، این بهترین گزینه است و افراد می‌توانند از آن استفاده کنند.

واردات گوشی از چین به صورت هوایی و دریایی صورت می پذیرد، و سفارش مورد نظر ابتدا از طریق هوایی وارد دبی می‌شود و سپس یا از طریق دریایی و یا هوایی وارد خاک کشور ایران می‌شود.

به همین دلیل آگاهی داشتن به موضوعات حمل و نقل و چگونگی انبار کالا یکی از موضوعات اساسی است که تاجران باید در این زمینه تبحر داشته باشند. هم چنین نحوه تامین کالا و عقد قرارداد با شرکت‌ها و تولید‌کنندگان گوشی‌های چینی یکی از مهم ترین نکات در این خصوص است و عدم آشنایی با بستن این قرارداد می‌تواند تبعات سنگینی را برای شخص به همراه داشته باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
ashkan khalil nezhad:
kharid goshi va lavazem janebi ram hard kabl va.....
پاسخ زینگ:
سلام. از افراد متخصص در این موضوع خواهشمند است پاسخ خود را درج نمایند (ثبت نام متخصصان)

نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>