اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

مشارکت_در_ساخت

مزایای مشارکت در ساخت

  • یکی از مهم ترین مزایای مشارکت در ساخت، بازسازی بافت های فرسوده که ظاهری نامناسب به شهر داده اند، می باشد. با توجه به بالا بودن عمر خانه های قدیمی و فرسوده بودن آنها حتماً باید آنها را در برابر حوادثی نظیر زلزله مقاوم سازی کرد. کشور ایران بر روی کمربند زلزله قرار گرفته، بنابراین نکات ایمنی مربوط به آن باید در ساختمان سازی رعایت گردد. مقاومت ساختمان در برابر زلزله بر اساس آئین نامه 2800 تعیین می شود. طبق این آئین نامه ساختمان ها در مناطقی که 90 درصد احتمال وقوع زلزله در آنها وجود دارد ساخته می شوند. از این رو می توان گفت ساختمان های قدیمی و کلنگی از مقاومت لازم در برابر زلزله برخوردار نیستند و نیاز به تخریب و ساخت بنای جدید می باشد. مشارکت در ساخت روشی مناسب برای داشتن خانه ای مقاوم در برابر زلزله است البته تنها نباید زلزله را مد نظر قرار داد بلکه موضوع نشست سازه نیز امری بسیار مهم است که باید بدان توجه ویژه معطوف گردد. نشست هایی که در سازه رخ می دهد منجر به ایجاد ترک های کوچک یا بزرگ شده و خطرات جانی و مالی در پی خواهد داشت.
  • افزایش سرمایه و رشد ملک نیز از دیگر مزایای مشارکت در ساخت و ساز است. هنگام فروش خانه کلنگی شما تنها مجاز به دریافت پول بابت زمین هستید زیرا ساخت قدیمی هیچ ارزشی ندارد. اما زمانی که بخواهید خانه جدید بخرید نه تنها پول زمین بلکه پول ساخت را نیز باید به فروشده ملک بپردازید. در اینجا مشارکت در ساخت به کمک شما می آید و با ساخت خانه جدید در واقع شما سرمایه خود را افزایش می دهید. حتی اگر بخواهید خانه جدید را بفروشید سودی بیشتر از زمینی که فروخته اید نصیب شما می شود. بنابراین مشارکت در ساخت راهکاری هوشمندانه برای افزایش دارایی است.
  • با تخریب خانه قدیمی و تبدیل آن به خانه ای نوساز شما در هزینه های نگهداری ساختمان و تعمیر آن صرفه جویی خواهید کرد. خانه های قدیمی هر روز با یک مشکل جدید مواجهه می شوند و تأسیسات آنها به دلیل عمر طولانی فرسوده می گردند اما با ساخت یک خانه جدید نه تنها نیازی به تعمیر نیست بلکه به میزان قابل توجه می توان هزینه های مصرف انرژی را کاهش داد. در خانه های نوساز از سیستم های تهویه مطبوع، گرمایش از کف و سایر تجهیزات به منظور بهینه سازی مصرف انرژی استفاده می شود.
  • تمام افراد تمایل به زندگی در خانه های نوساز دارند، از این رو این خانه ها همیشه مشتری دارند و فروش آنها بسیار آسان است. در مقابل خانه های کلنگی از شرایط لازم برای داشتن یک زندگی مطلوب برخوردار نیستند و فروش آنها کمی سخت است. از طریق مشارکت در ساخت به عنوان بهترین راه نوسازی خانه های کلنگی می توان سرمایه را به پول نقد تبدیل کرد.
  • زندگی در خانه های قدیمی معایب بسیاری در بر دارد زیرا این خانه ها دارای تجهیزات لازم برای تامین آسایش و راحتی ساکنین نیستند. یک ساختمان نوساز مزایایی دارد که خانه های کلنگی فاقد آن می باشند. برای مثال یک خانه نوساز مجهز به آسانسور، توالت فرنگی، سیستم های گرمایشی بهینه، شیشه دوجداره و … می باشد و آرامش خیال را به ساکنین هدیه می کند. در بناهای قدیمی سالیانه هزینه های گزافی صرف گرمایش خانه اختصاص می یابد اما در عین حال خانه به دلیل عدم عایق بندی مناسب، گرمایش مطلوب را برای ساکنین فراهم نمی کند. به همین دلیل با مشارکت در ساخت می توان از خانه های کلنگی و دردسرهای آن رها شد و با خیالی آسوده در خانه ای مناسب زندگی نمود.
  • مسئله زیبایی نمای خارجی و فضای داخلی نیز از دیگر مواردی است که افراد برای زندگی در یک خانه بدان دقت بسیار می کنند. برخلاف خانه های قدیمی که چهره نامطلوبی به شهر می بخشند و افراد از فضای داخلی آنها راضی نیستند، خانه های نوساز با مدرن ترین ایده ها و طرح ها ساخته می شوند و افراد طبقه سلیقه خود می توانند اقدام به انتخاب طرح مناسب نمایند. جایگزین نمودن یک خانه جدید با خانه کلنگی حسی از تحول و زیبایی را به ارمغان می آورد و نه تنها ظاهر شهر زیباتر می شود بلکه مورد پسند عموم افراد نیز قرار خواهد گرفت. انجام چنین کاری تنها با مشارکت در ساخت امکان پذیر است و هزینه سنگینی بر دوش صاحب خانه کلنگی نخواهد گذاشت.
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>