اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


گاز دی اکسید گوگرد

دی اکسید گوگرد

گاز دی اکسید گوگرد، بی رنگ، غیرآتش زا و بی بو است که در سطح کره زمین در تراکم های پایین وجود دارد. هنگامی که غلظت آن بین ppm 1-3/0 در اتمسفر باشد، بر حس چشایی اثر خواهد گذاشت و در مقادیر بالاتر از ppm 3 بوی بدی به همراه خواهد داشت. وقتی SO2 در اتمسفر منتشر شود، در جریان واکنش های پیچیده به صورت ذرات معلق سولفات در می آید.

برخی از سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ و مواد نفتی سنگین حاوی مقادیر زیادی گوگرد می باشند که این گوگرد در اثر احتراق به شکل گاز دی اکسید گوگرد در فضا پخش می شود. خودروهای دیزلی با وجود سهم اندک در ترافیک عامل انتشار تقریبا تمامی دی اکسید گوگرد از منابع متحرک می باشند.

طبق برآورد سازمان بهداشت جهانی به طور تقریبی 294 میلیون تن از این گاز در سطح جهان تولید می شود که حدود نیمی از این مقدار از منابع طبیعی تولید می شود و نیم دیگر آن توسط فعالیت های انسانی به وجود می آید که اساسا در اثر احتراق سوخت های فسیلی است.

دی اکسید گوگرد معمولا در اتمسفر تبدیل به تری اکسید گوگرد و تری اکسید گوگرد تبدیل به اسید سولفوریک می شود. اکسیدهای گوگرد در صورتی که در هوایی قرار نگیرند که ذرات معلق در آن وجود داشته باشند و رطوبت نسبی نیز نسبتا بالا باشد، شدیدترین اثر نامطلوب را بر آلوده نمودن محیط زیست خواهند داشت.

تهیه دی اکسید گوگرد از گوگرد

به این منظور هوا را با گوگرد مخلوط می کنند که این کار در کوره های دوار صورت می گیرد. که پوشش خارجی آن از ورقه های فولادی و داخل آن از مواد نسوز تشکیل شده است. این کوره ها بر حسب نوع عملکردشان ممکن است مختلف باشند یک نوع از آن ممکن است با تزریق گوگرد سوخته یا با مخلوط کردن گوگرد و هوا کار می کند. کوره های کلاهک دار همچنین ممکن است برای این هدف بکار روند که کار این کوره ها پیوسته است.

کاربردها

  • به عنوان ضدعفونی کننده
  • به عنوان رنگ بر در تکنولوژی مواد غذایی
  • در صنایع نساجی و کاغذ سازی
  • برای تهیه H2SO4 و H2SO3 و NaHSO3
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>