اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

مشخص است که برای اکثر ما زیبایی داخلی خانه اهمیت بسیاری دارد اما یک استثنا در این مورد وجود دارد و آن هم شکل نمای جلوی ساختمان است که به عنوان لایه خارجی ساختمان در نظر گرفته می شود. این نماها، مانند تابلوی نقاشی ساختمان را به نمایش می گذارند و می توان در آنها استایل های متفاوت معماری و هنری را نشان داد. نمای ساختمان به بینندگان ایده ای از معماری و استایل داخلی خانه را نشان می دهد. در گذشته، نمای روبرویی ساختمان ساختار اصلی ساختمان محسوب می شد و برای همین خروجی های این قسمت بسیار محدود بودند. از زمان تکامل نماهای روبرویی، سطوحی وسیع تر و یا خروجی هایی بزرگ تر ساخته شدند و خانه ها به طرز مطلوبی فضایی روشن پیدا نمودند. با معرفی فولاد و بتن تقویت شده در حوزه ساختمان، نماهای روبرویی دیگر نقش حفاظت از ساختار و تکیه گاه را ندارند و در حال حاضر به عنوان ساختاری که باری حمل نمی کند، استفاده می شوند. ما می توانیم برای نمای ساختمان طرح های بیشماری بر اساس ساختار و مواد به کار رفته، استایل، دکوراسیون و حتی رنگ داشته باشیم. اما در این نوشته می خواهیم مصالح مختلف قابل استفاده در نماهای روبرویی را بررسی کنیم.

نما

نمای فلزی
چنانچه نمای روبرویی ساختمان در تعامل ساختمان با فضای اطرافش نقش داشته باشد، باید از مصالح به عنوان زبانی برای تحقق این موضوع استفاده شود. نماهای فلزی در گذشته برای ساختمان های صنعتی و یا چند قسمتی استفاده میشد اما به تازگی در فضاهای مسکونی نیز استفاده از این مصالح رایج شده است. چنین مصالحی برای نماهای روبرویی مناسب هستند زیرا به آسانی و به سرعت نصب می شوند. به علاوه، این مصالح کاملا به صرفه و کابردی هستند. لایه های نازک نرم، موج دار، پارکت مانند و یا ضد زنگ نیز انواع مختلف نماکاری هستند که می توانند با مصالحی چون چوب، بتن، گچ و یا سنگ ترکیب شوند. در این تصویر، خروجی بزرگ شیشه ای درون دیوارهای سفید، فضای داخل را روشن تر کرده در حالی که قسمت بالایی این خروجی از ساختار حفاظت می کند.

نما

نمای فلزی کورتن
فولاد "کورتن" یکی از مصالحی است که برای نماهای مدرن و در معماری نوین استفاده می شود. علارغم رنگ اکسید شده آن، این نوع فلز مقاومت بالایی در برابر فرسایش و خوردگی دارد زیرا لایه اکسید شده نوعی محافظ می باشد که از آلیاژ کروم و مس ساخته شده است.

نما

نمای سنگ طبیعی
نمای سنگی همواره در طول تاریخ استفاده میشده است. این نماها رنگ ها و بافت های متعدد دارند که به دیوارها ظاهری متمایز و زیبا می بخشد. به علاوه، سنگ عایقی گرمایشی است و از رطوبت نیز جلوگیری می کند. نمای سنگی با توجه به سختی و مقاومت خود شناخته می شوند. تکمیل کردن ساختمان با سنگ نیز ابعاد گسترده ای دارد. در خانه زیر، فرد معمار طبقه بالا را با سنگ های خاکستری تیره که بریده بریده هستند، پوشانده است. اگر بخواهیم وجه تمایز این سنگ طبیعی را عنوان کنیم، می توانیم به رنگ تیره و مقاوم بودن آن اشاره نمائیم. امکاناتی که این مصالح عرضه می کنند آنها را تبدیل به انتخابی عالی هم برای فضای داخلی و هم فضایی خارجی می کند

نما


نمای چوبی
همه میدانیم که چوب زیبا و با کیفیت است و بی اندازه گرم و مطلوب می باشد. البته این مدل نمای چوبی ویژگی های دیگری نیز دارد که فرد را وادار می کند هوشمندانه تر و دقیق تر انتخاب کند. حساسیت بالا به رطوبت، پرتوهای خورشیدی و تغییرات دما تنها مثال های اندکی هستند که ممکن است منجر به آسیب نمای چوبی شوند. چوب از عصر باستان برای ساخت پناهگاه استفاده می شده اما ما همچنان باید مطمئن شویم که آیا می توانیم آن را از مواردی چون آتش، رطوبت و یا حشرات محافظت کنیم یا خیر.

نما


نمای آجری-سنگی
استفاده از دیوار آجری سنگی یک سیستم سنتی برای ساخت دیوار است و در آن از مصالحی چون آجر، کاشی و یا سنگ استفاده می شود. معمولا این دیوارها ساختاری هستند و می توانند با تکنیک های مختلفی ایجاد شوند. ما می توانیم از ساروج و یا خاک رس برای اتصال و پیوستگی بین دیوارها استفاده کنیم. ساخت دیوارهای گچی نیز گزینه ای دیگر است زیرا این دیوارها به خانه نمایی روستایی می دهند. امروزه، پیدا کردن دیوار با ظاهری مشابه این حالت سخت نیست چرا که سازنده می خواهد سنتی ترین نمای ممکن را به ساختمان ببخشد.

نما

نمای ساروج و گچ
در گذشته از گچ در ساختمان استفاده میشد و امروزه نیز می توان از آن برای تزیین نمای خانه استفاده کرد. گچ ارزان قیمت است، رنگ های متنوعی دارد و استفاده مکرر از آن می تواند به عنوان راه حلی فوق العاده برای خانه هایی که دیوارهای آجری دارند، باشد. در این خانه، طرح های سبز و سفید در ابعاد متفاوت، ریتم منحصر به فردی ایجاد کرده است. این طرح ها همچنین درزهایی که به مرور زمان در این نوع نما به وجود خواهند آمد را می پوشانند.

نما

نمای بتنی
امروزه، نماهای بتنی در حال فتح تمام ساختارهای معماری نوین هستند. این بتن ها بافت های خاکستری و یا سفید دارند و نگه داری آنها کار سختی نیست زیرا ماندگار هستند. در این تصویر، ما می توانیم دیوارهای بتنی و یا نماهای روبرویی با چهارچوب های افقی چوبی برجسته را مشاهده کنیم.

نما

نمای شیشه ای
شیشه از مصالح محبوب در طراحی نمای ساختمان است. به جای ایجاد خروجی های متعدد، این نماها اجازه می دهند نور کافی به داخل ساختمان نفوذ کند. تنها چهارچوب ها و قالب بندی ها در چنین ساختاری جلوی نور را می گیرند. دریافت نور خورشید و نگهداری آن دو ویژگی مهم نماهای شیشه ای هستند. در خانه زیر، ما می توانیم سقف گسترده ای را ببینیم که جلوی نور را گرفته و سایه ایجاد کرده و همچنین پنجره ها و دیوارهای شیشه ای را محافظت می کند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>