اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


کاربرد گاز آرگون

گاز آرگون

آرگون یکی از رایج ترین گازهای حامل در کروماتوگرافی گاز است. آرگون به عنوان گاز حامل در اسپری، اکسایش پلاسما و کاشت یون استفاده می شود.آرگون همچنین گاز انتخابی برای طیف سنجی ICP است.
یکی از رایج ترین کاربرد های آرگون، به صورت خالص یا مخلوط های مختلف، به عنوان یک گاز محافظ برای جوشکاری قوس الکتریکی است.

مخلوطی از گاز آرگون و متان برای دستگاه های آشکارساز گایگر مورد استفاده قرار می گیرد.آرگون یکی از گازهای اصلی مورد استفاده برای پر کردن لامپهای رشته ای است که معمولا در مخلوط با نیتروژن، کریپتون یا نئون برای لوله های فسفرسنج، مخلوط با نئون، هلیوم و بخار جیوه برای لوله های رادیو تیراترون در مخلوط با نئون استفاده می شود.

فرآیند انحلال آرگون- اکسیژن (AOD) رایج ترین روش تصفیه فولاد ضد زنگ است و از مقادیر زیادی از هر دو گاز به صورت مایع در آن استفاده می شود.در صنعت داروسازی برای جایگزینی اکسیژن در بالای ظروف داخل وریدی و افزایش طول عمر محصول از آرگون استفاده می گردد.

از آرگون مایع در برخی جراحی ها برای از بین بردن سلولهای سرطانی استفاده می شود.از آرگون مایع با توجه به دمای پایین آن در برخی موارد به عنوان گاز مبرد استفاده می شود.گاز آرگون در لیزرهای اگزایمر در ترکیبات با فلوئور و هلیوم استفاده می شود.

آرگون به عنوان عایق در پنجره های دوجداره استفاده می شود.گاز آرگون در ترکیب با نیتروژن برخی اوقات برای شارژ کیسه های هوای خودروها مورد استفاده قرار می گیرد.آرگون خلوص بالا به عنوان گاز بالانس برخی مخلوط های گازی مورد استفاده قرار می گیرد.آرگون در ترکیب با نیتروژن و یا دی اکسید کربن برای برخی از آتش خاموش کن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی آرگون زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که جوی بدون واکنش شیمیایی و بی اثر نیاز باشد. از این گاز برای تولید تیتانیوم و دیگر عناصر واکنش پذیر استفاده می شود. از گاز آرگون در لوله های فلورسنت و لامپ های کم مصرف نیز بهره گرفته می شود.

لامپ های کم مصرف اکثراً حاوی آرگون و جیوه هستند. زمانی که جریان الکتریکی از درون گاز عبور می کند سبب تولید نور یو وی می شود. پوشش داخلی لامپ با نور یو وی فعال شده و روشن می شود.لاستیک ماشین های لوکس نیز گاه با آرگون پر می شود تا از سر و صدای جاده بکاهد.کاربرد آرگون در صنعت جوشکاری به این علت است که هوای بی اثری ایجاد می کندتا فلزات جوش خورده اکسید نشوند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>