اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کریپتون چیست؟

کریپتون، یکی از عناصر شیمیایی جدول تناوبی است که دارای نشان Kr و عدد اتمی 36 می باشد. کریپتون که گازی نجیب و بی رنگ است، به مقدار بسیار کم در اتمسفر وجود داشته، به وسیله شکنش هوای مایع جدا می شود.

همچنین از کریپتون به همراه سایر گازهای کمیاب در لامپهای فلورسنت استفاده می شود. این گاز برای بسیاری از اهداف عملی بی اثر است، اما ترکیباتی را با فلوئور ساخته است.

تاریخچه

کریپتون را، "Moris Travers" و "by William Ramsay" در سال 1898 در پس مانده های حاصل از تبخیر تقریبا" تمامی اجزاء هوای مایع کشف کردند. در سال 1960 و با یک توافق بین المللی، متر بر اساس نور خارج شده از یک ایزوتوپ کریپتون تعریف شد. این توافق، جایگزین standard meter پاریس شد که یک میله فلزی ساخته شده از آلیاژ ایریدیم - پلاتین بود.

در اکتبر 1983، آژانس بین المللی اوزان و مقیاسات، جایگزین معیار کریپتون شد. اکنون متر را به عنوان مسافتی که نور در مدت 458,1، 792، 299 ثانیه در خلاء طی می کند، تعریف می کنند.

پیدایش

مقدار این گاز در اتمسفر زمین تقریبا 1ppm است. این گاز را می توان به وسیله تقطیر شکنه ای هوای مایع به دست آورد.

خصوصیات قابل توجه

فعالیت شیمیایی کم کریپتون، آن را گازی بی اثر می نامند و رنگ نارنجی و سبز طیفی درخشان آن، از خصوصیات این گاز محسوب می شود. کریپتون یکی از محصولات شکافش اورانیم می باشد. کریپتون جامدشده، سفید و بلورین بوده و از ساختار کریستالی مکعبی که خصوصیت تمامی گازهای کمیاب است، ساخته شده است.

ترکیبات

کریپتون مانند سایر گازهای کمیاب از نظر شیمیایی شدیدا بی اثر به حساب می آید، اما مطالعاتی که در سال 1960صورت گرفت، بعضی از ترکیبات کریپتون را شناسایی نمود. دی فلورید کریپتون به صورت مقادیر گرمی و از راههای متفاوتی به دست آمده است.

فلوریدهای دیگر کریپتون و یک نمک آن به نام اکسی اسید نیز شناسایی شده است. یونها و مولکول ArKr و KrH کشف شده و شواهدی مبنی بر وجود KrXe و KrXe وجود دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>