اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

رابیتس

  • میلگرد آویز

میلگرد آویز، سقف رابیتس را به سقف اصلی متصل می کند. این میلگردها به دو صورت جوشی و دفنی اجرا می شوند. در روش جوشی، میلگرد آویز به وسیله جوش به سقف اصلی متصل می شود. در این روش حداقل طول جوش باید 2 سانتی متر و حداقل قطر 6 میلی متر باشد.

در روش دفنی، میلگرد آویز دفنی باید هنگام ساخت سقف اصلی اجرا شود. در اجرا سقف کرومیت و دال بتنی حتما باید از این روش استفاده کرد، زیرا میلگردهای این سقف ها برای تحمل وزن سقف کاذب طراحی نشده اند و به همین دلیل نمی توان از روش جوشی بهره برد.

  • نبشی های باربر

وظیفه نبشی های باربر، اتصال سقف کاذب به میلگردهای آویز می باشد. سایز این نبشی ها بین 3 تا 5 سانتی متر و حداکثر فاصله مجاز نبشی ها از یکدیگر 60 سانتی متر می باشد. استفاده از نبشی های حمال در کناره سقف ها و کنج ها بسیار ضروری می باشد. در ضمن دقت کنید که برای نبشی ها نباید از مواد بازیافتی استفاده کنید.

  • میلگردهای فرعی

میلگردهای فرعی فاصله بین نبشی های باربر را پوشش می دهند و وظیفه نگهداری از توری رابیتس را بر عهده دارند. همچنین شکل و طرح کلی سقف توسط میلگردهای فرعی مشخص می شود. سایز این میلگردها بین 6 تا 10 میلی متر و حداکثر فاصله آن ها از یکدیگر 25 سانتی متر می باشد. همچنین حداقل طول جوشی که باید داشته باشند 2 سانتی متر از هر طرف می باشد.

رابیتس

  • توری رابیتس

از اتصال مفتول های باریک به یکسری پایه اصلی گالوانیزه، توری رابیتس به وجود می آید که به این پایه های اصلی پل یا ستون می گویند. از ملاک های ارزیابی و نام گذاری رابیتس، تعداد پل ها در توری و وزن رابیتس می باشد؛ به عنوان مثال، رابیتس 9 ستون سبک با وزن 660 گرم، رابیتس 9 ستون نیمه سنگین با وزن 790 گرم و رابیتس 9 ستون سنگین با وزن 870 گرم.

  • سیم های گالوانیزه

این سیم ها، مفتولی با حداکثر قطر 0.8 میلی متر می باشند که از فولاد گالوانیزه ساخته شده و به سیم رابیتس بند نیز معروف اند. سیم های گالوانیزه نرمی بیشتری نسبت به سیم آرماتور بندی دارند و زنگ نمی زنند. از این متریال برای متصل کردن توری رابیتس به میلگردهای فرعی یا اتصال توری رابیتس به یکدیگر، استفاده می شود.

  • اندود گچ و سیمان

از این متریال برای پر کردن حفره های توری رابیتس استفاده می شود. در این بخش مصرف مصالح بالاست و پرت زیادی وجود دارد به همین دلیل برای کاهش پرت مصالح از گچ زنده استفاده می شود. مهارت و تجربه مجری در کاهش ضایعات پلاستیکی نقش بسزایی دارد.

  • گچ کاری نما سقف رابیتس

گچ کاری، آخرین مرحله از اجرا سقف رابیتس است و در واقع همان پوششی است که پس از اتمام کار دیده می شود. در واقع ظرافت در اجرا این قسمت است که موجب زیبا شدن نما می شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>