اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاغذ کالک

کاغذ کالک که به آن تریسینگ یا ترسیم نیز می گویند، کاغذی است که دارای کمی تاری و کدری است که اجازه عبور نور از خود را می دهد.این کاغذ در ابتدا برای آرشیتکت ها و مهندسین طراحی تولید شد تا طرح های خود را با این کاغذ کپی و ترسیم کنند.بعدها استفاده های دیگری نیز پیدا کرد. استفاده اصلی این کاغذ که برای طراحی و کپی بود با پیشرفت تکنولوژی و روش های دیجیتالی کمتر مورد استفاده قرار گرفت.

ترنسپرنتی یا شفافیت کاغذ به وسیله انتخاب با دقت متریال خام و پروسه ای که برای ساخت کاغذ استفاده می شود، به دست می آید. فیبرهای سلولزی پایه یک کاغذ را تشکیل می دهد که معمولاً از گونه های مختلف چوب یا فیبرهای پنبه گرفته می شوند. اغلب کاغذ شامل مواد ترکیبی دیگر برای افزایش یا کاهش کدری و کیفیت چاپ می باشد. برای کاغذ ترسیم یا نیمه شفاف لازم است تا هر متریالی که مانع از عبور کاغذ می‌شود را حذف کرد.

کاغذ کالک معمولا از خمیر کاغذ سولفات تولید می شود، به طوی که فیبرهای کاغذ را تا مرحله هیدرولیز شده می زنند و این کار با ضربه زدن طولانی انجام می گیرد.این کاغذ ممکن است کتد شده یا کتد نشده باشد؛ کاغذ کالک طبیعی برای چاپ لیزری معمولا کتد نشده است؛ سایز بندی تعیین می کند که این کاغذ برای کدام دستگاه، پرینترهای لیزری، جوهرافشان و یا افست مناسب است.

کاغذ کالک قابل بازیافت می باشد و نیز در ساخت این کاغذ می توان تا 30% از الیاف بازیافتی استفاده کرد. کاغذ کالک به صورت وزنی، برگی و رولی در بازار عرضه می گردد.

ویژگی ها

سطح کاغذ کالک، صاف می باشد، این کاغذ زمان مصرف ندارد و کاملا قابل بازیافت است. گرماژ کاغذ کالک معمولا در گرماژهای بالاتر از 60 تهیه می شود، و این کاغذ بدون اسید است. استحکام آن خیلی بالا است و از کاغذهای پوستی که نوعی دیگر کاغذ مهندسی می باشد، خیلی بیشتر است، این کاغذ، کاغذی نرم و نیز بدون چربی می باشد. خصوصیت دیگر کاغذ کالک این است که اشتباهات ترسیمی مرکبی را می توان باکشیدن تیغ، به راحتی از روی کاغذ تراشیده و پاک کرد.

کاربرد ها

  • روش های چاپ سنتی: لترپرس، افست، سیلک
  • چاپ لیزری و جوهر افشان
  • پردازشی: جلا زدن، لمینیت، پانچ 
  • طراحی: جوهر، مداد 
  • نورپردازی سینما و عکاسی
  • محصولات نهایی
  • پاکت، نامه گذاری، تراکت، کاور آلبوم، کارت ویزیت، کارت دعوت، کارت بازی، پوستر، اوریگامی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>