اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


کاربرد کاغذ در عکاسی

کاربرد کاغذ در عکاسی

امروزه استفاده از عکس های کاغذی جای خود را به عکس های دیجیتالی دوربین های پیشرفته و موبایل داده اند؛ اما باز هم چاپ عکس درون تمام آتلیه ها و حتی در خانه انجام می شود، زیراکه هنوز هم عکس های خاطره انگیز خانوادگی و شخصی و عکس های پرسنلی مورد نیاز خانواده ها و نیز جامعه می باشد.

در صنعت عکاسی، بیشترین کاربرد در هنگام چاپ عکس می باشد، که کاغذ های چاپ مخصوصی دارد. کاغذ عکاسی، کاغذی است با پوشش مواد شیمیایی که کاملا به نور حساس می باشد و فقط برای چاپ عکس مورد استفاده قرار می گیرد.کاغذ برای چاپ عکس در سطح بازار دارای تنوع بسیاری می باشد، که به معرفی برخی از این کاغذها می پردازیم:

1- کاغذ متالیک Metallic

متالیک گران قیمت ترین نوع کاغذ می باشد، زیراکه تراکم نقره در آن زیاد است و معمولا برای کارهای صنعتی، منظره و طبیعت، پرتره هایی که توسط عکاسان حرفه ای عکسبرداری می شود کاربرد دارد. متالیک شامل دو نوع است، ساده و وی سی.

متالیک ساده در تمام دستگاهها قابل نصب است، اما متالیک وی سی فقط در دستگاههایی که سیستم لیزر دارند قابل نصب می باشد؛ متالیک وی سی عکس را دوبعدی میسازد و نیز ماندگاری بیشتری نسبت به متالیک ساده دارد.

2- کاغذ سیلک Silk

کاغذ سیلک نسبت به کاغذ متالیک تراک کمتر، اما کنتراست عالی دارد. شکل ظاهری کاغذ سیلک بافتی درشت دارد که حتی با دست می توان بافت آن را لمس کرد. در ایران نوع فوجی این کاغذ موجود است، و معمولا آتلیه های خوب و به نام از کاغذ سیلک استفاده بیشتری دارند، و همپنین این کاغذ در چاپ برگه های ژورنال بسیار زیبا می باشد.

3-کاغذ لاستر Luster

کاغذ لاستر یا کاغذ مخملی، به دلیل تراکم کم نقره، جزئیات را به خوبی نمایش نمی دهد، در واقع برای عکس های کم کیفیت ساخته شده و نیز مصرف زیادی در ایران دارد.

4-گلوسی یا براق Glossy

کاغذ گلوسی پرکاربردترین کاغذ در صنعت عکاسی جهت چاپ عکس های پرسنلی، پاسپورتی و برگه های ژورنال عروس می باشد. این کاغذ دارای سطحی براق می باشد، و برای چاپ با اکثر پیرینترهای جوهرافشان موجود در بازار خوانایی دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>