اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

انواع کاغذ دیواری

امروزه تنوع جنس در تولید کاغذ دیواری بیش از هر زمان دیگری مورد توجه است. به نظر می رسد برای آنکه خریدار هوشمندی باشیم و متناسب با نیاز خود کاغذ دیواری تهیه کنیم، بهتر است جنس کاغذ دیواری و انواع گزینه های پیش رو را بهتر بشناسیم. پیشرفت در زمینه کیفیت پوشش دیوار به سرعت در حال ارتقا است.

روزهای ناامیدکننده محدودیت در انتخاب نوع کاغذ دیواری رو به اتمام است و شما می توانید با اطلاع دقیق از انواع جنس های کاغذ دیواری برای فضای مورد نظر خود انتخابی مناسب داشته باشید.کاغذ دیواری از انواع پوشش های دیواری به شمار می رود که به صورت رولی و متری عرضه می شود و مراحل انتخاب تا نصب این محصول بر روی دیوار به زمان زیادی احتیاج ندارد.

کاغذ دیواری ها از نظر جزییات ساخت طیف وسیعی دارند که معمولا دارای دو لایه می باشند اما بسته به نوع کاغذ دیواری به صورت تک لایه و یا سه لایه هم تولید می شوند. کلیه کاغذ دیواری ها باید دارای برگه مشخصات فنی باشند که در بسته بندی آنها وجود دارد. مطابق با استاندارد های اروپا، کاغذ دیواری ها از نظر جنس در یکی از گروه های زیر قرار می گیرند:

  • کاغذ دیواری از جنس کاغذ
  • کاغذ دیواری از جنس پارچه 
  • کاغذ دیواری از جنس وینیل
  • کاغذ دیواری از جنس الیاف بافته نشده
  • کاغذ دیواری از جنس الیاف نساجی
  • کاغذ دیواری از جنس فلز
  • کاغذدیواری از جنس مواد طبیعی 

کاغذ دیواری از جنس کاغذ

جنس پایه این نوع کاغذ دیواری ها کاغذ است و به راحتی بر روی دیوار نصب می گردند اما شستشو و نظافت این نوع کاغذ دیواری ها به راحتی جنس وینیل و بافته نشده نمی باشد. این نوع کاغذ دیواری برای مناطق دارای رطوبت و شرجی مناسب نیست.

این جنس از کاغذ دیواری ها به صورت ساده و بافت دار تولید می شوند، در کشور آلمان یک مدل معروف کاغذ دیواری از این نوع جنس تولید می شود که از دو لایه کاغذ بافت دار تشکیل شده است که به آن Duplex می گویند. لازم به ذکر است که دسته بندی این نوع کاغذ دیواری ها بر اساس وزن است.

کاغذدیواری از جنس پارچه

در این نوع کاغذ دیواری ها لایه اصلی دارای جنس پارچه می باشد که می تواند در لایه زیرین یا رویی کاغذ دیواری قرار گیرد. این جنس از کاغذ دیواری ها علاوه بر زیبایی از مقاومت زیادی برخوردارند و در نوع خود عایق صدا می باشند.

کاغذ دیواری از جنس وینیل

یکی از انواع کاغذ دیواری ها از جنس وینیل است که جزو مقاوم ترین نوع به شمار رفته و نصب و شستشو آن بسیار راحت می باشد. این نوع کاغذ با جنس وینیل روکش شده و برای فضاهای مرطوب و مرتبط با چربی بسیار کاربردی و مناسب است.

کاغذ دیواری از جنس وینیل سخت جامد هم در زیر شاخه این گروه قرار می گیرد. این نوع کاغذ دیواری دارای یک روکش وینیل سخت جامد است و در برابر خدشه و خراش مقاوم می باشد. این جنس از کاغذ دیواری برای کارگاه ها و فضاهای خشن مناسب می باشد.

کاغذ دیواری بافته نشده 

کاغذ دیواری های نانوون از جنس الیاف طبیعی می باشند. در این نوع کاغذ دیواری الیاف فیبری سلولزی در لایه زیرین کاغذ دیواری قرار می گیرد که برای مقاومت بیشتر موادی به نام اکرلیک به آن می افزایند.

این کاغذ دیواری به دلیل سهولت در استفاده به محبوب ترین نوع تبدیل شده است. از ویژگی های منحصر به فرد این نوع کاغذ دیواری قابلیت نصب به صورت چسب به کاغذ دیواری و چسب به دیوار اجرا می گردد و همچنین دارای خاصیت عدم نفوذپذیری هوا و آب را دارا می باشد.

امروزه جنس مواد بکار رفته در کاغذ دیواری ها بسیار مهم تلقی می شود و به نوعی استفاده از مواد سازگار با محیط زیست قابل توجه است که این نوع کاغذ دیواری ها از نظر جنس دوستدار محیط زیست می باشند. به دلیل تکنولوژی که در این کاغذ دیواری به کار رفته این نوع کاغذ دیواری در برابر نور و گرما و… عایق است.

کاغذدیواری (Textile)

در این نوع پوشش دیواری همانند کاغذ دیواری های بافته نشده (Non- woven) از جنس الیاف طبیعی و نساجی شده تولید می شوند، اما با این تفاوت که در این نوع کاغذ دیواری الیاف فیبری سلولزی در لایه بالایی کاغذ دیواری قرار می گیرد که این نوع کاغذ دیواری ها هم دوستدار محیط زیست و برگشت پذیر می باشند.

کاغذدیواری از جنس فلزات

در تولید این جنس از کاغذ دیواری معمولا از لمینیت نازکی از آلومینیوم بر روی لایه زیرین کاغذ دیواری استفاده می شود. برای ایجاد طرح بر روی آن بیشتر از اکسید کردن یا خش دادن استفاده می کنند.این نوع از کاغذ دیواری ها به علت هزینه بالا درصد کمی از تولیدات کاغذ دیواری را به خود اختصاص می دهد.

کاغذدیواری از جنس مواد طبیعی

در تولید این نوع کاغذ دیواری از مواد طبیعی همچون برگ ها، چوب پنبه ها، گیاهان و… استفاده می شود که به دلیل هزینه بالا تولید این کاغذ دیواری ها مقرون به صرفه نیست.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>